Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Uchwała Rady Miasta w sprawie Wisły - podsumowanie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10191)

K4millo 12.07.2019 18:19

Uchwała Rady Miasta w sprawie Wisły - podsumowanie
 
Ostatnio w Radzie Miasta Krakowa odbyły się dwa głosowania w sprawie uchwały dotyczącej Wisły Kraków. Pierwsze, które odbyło się w czerwcu dotyczyło wprowadzenia uchwały pod obrady w trybie nagłym i zakończyło się niepowodzeniem, z powodu zbyt małej ilości głosów "za". 18 radnych zagłosowało "za", a wymagane były 22 głosy. Przez to uchwała dotycząca Wisły głosowana była miesiąc później, na kolejnych obradach, co znacząco opóźni realizację uchwały

Zdecydowana większość radnych biorących udział w głosowaniu była za przyjęciem uchwały. Jeden radny był przeciw, jednak dopiero zestawienie ze sobą tych dwóch głosowań, pokazuje prawdziwy obraz, że jednak większa ilość radnych była nieprzychylna uchwale, która jest tylko wezwaniem do przerwania bierności prezydenta Jacka Majchrowskiego w sprawie Wisły.

Jak widać na poniższym wykresie który przygotowałem, tryb głosowań w Radzie Miasta daje możliwość bycia nieobecnym na danym głosowaniu, co później nie jest uwzględniane nie wiedzieć czemu na prezentowanych wynikach głosowań w Bipie. Nie wiem czy taki radny fizycznie jest nieobecny na sali czy wystarczy, że po prostu nie użyje żadnego przycisku na terminalu do głosowania. Stawiam na to drugie, ponieważ trudno mi wyobrazić sobie sytuację, w której kilku radnych ulatnia się akurat w trakcie głosowania w sprawie uchwały dot. Wisły, a niecałą minutę później już głosuje w sprawie następnego druku.

https://i.imgur.com/VPSz4Ds.jpg

Patrząc na wykres wyłaniają nam się kolejni radni, którzy ani razu nie zagłosowali pozytywnie w dwóch głosowaniach dotyczących uchwały.
Od razu rzuca się w oczy Grzegorz Stawowy, nieobecny podczas dwóch głosowań. Co ciekawe podczas czerwcowej sesji Rady Miasta, radny Stawowy nie zagłosował w sprawie Wisły, natomiast minutę później już głosował w sprawie kolejnego druku. Podobnie było podczas 2 głosowania w lipcu. Stawowy głosował poprawki do uchwały dot. Wisły, kilkadziesiąt sekund później był już nieobecny w czasie głosowania nad uchwałą, a minutę później już głosował w sprawie kolejnego druku.
Co najmniej dziwne zachowanie biorąc pod uwagę, że radny Stawowy jest osobą która wielokrotnie wypowiadała się na łamach mediów w sprawie Wisły, a na ostatniej komisji budżetowej na której obecni byli przedstawiciele Wisły, wypytywał ich o szczegóły pożyczki udzielonej Wiśle, co świadczy że interesuje go ten temat więcej niż pobieżnie.

GRZEGORZ STAWOWY
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230995/0


Kolejna radna, która głosowała negatywnie - Małgorzata Jantos. Jedna z 6 osób które zagłosowy przeciw w czasie 1 sesji. Podczas drugiego głosowania, nie oddała swojego głosu i wyświetliła się jako obecna.

MAŁGORZATA JANTOS
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230968/0

Ciekawe informacje o radnych Stawowym i Jantos można przeczytać w Gazecie Krakowskiej:
https://gazetakrakowska.pl/radni-kra...isly/ar/183652

Kolejne osoby z klubu Koalicji Obywatelskiej niechcące zajmować prezydentowi Majchrowskiemu czasu sprawą Wisły to Artur Buszek, Nina Gabryś, Michał Starobrat. Cała trójka była przeciw wprowadzeniu uchwały w trybie nagłym. W drugim Buszek i Gabryś jako jedyni z uczestniczących w głosowaniu wstrzymali się od głosu.

ARTUR BUSZEK
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230956/0

NINA GABRYŚ
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230965/0

MICHAŁ STAROBRAT
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230994/0

Teraz kolejna grupa nieprzychylnych radnych wywodząca się z komitetu Jacka Majchrowskiego czyli Klub Przyjazny Kraków, jak widać nieprzyjazny Sportowi. Cała ósemka radych z tego klubu obecnych na pierwszym głosowaniu, zagłosowała negatywnie. Z tej ósemki w głosowaniu nad uchwałą głos oddał tylko Łukasz Wantuch, natomiast pozostała 7 została oznaczona jako "nieobecna". Co ciekawe pół minuty po głosowaniu nad ustawą dot. Wisły, było kolejne głosowanie nad nazwą jakiegoś skweru i nagle cała "nieobecna" siódemka radnych komitetu Majchrowskiego oddała swój głos.

SŁAWOMIR PIETRZYK
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230988/0

JACEK BEDNARZ
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230859/0

KAZIMIERZ CHRZANOWSKI
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230957/0

DOMINIK HOMA
http://www.dzielnica11.krakow.pl/inf...minik_homa.jpg

RAFAŁ KOMAREWICZ
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/235688/0

ADAM MIGDAŁ
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230980/0

ANNA PROKOP - STASZECKA
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230991/0

No i na koniec jedyny radny który otwarcie zagłosował przeciw ustawie - Adam Kalita z klubu PiS, który co można przeczytać w Gazecie Krakowskiej nie chce kłopotać prezydenta Majchrowskiego, aby kiwnął palcem w sprawie Wisły. Nawołuje za to do zastanowienia się co zrobić ze stadionem gdy klub upadnie. Ciekawe czy uda mu się cokolwiek wymyślić. Oczywiście bez dopłat ze strony Miasta w obiekt, bo jak sam mówi ma dość dopłacania ogromnych pieniędzy.

ADAM KALITA
https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki...nty/n/230970/0

TSWojtas 12.07.2019 19:36

Dobra robota, brawo!

Griszka30KR 12.07.2019 20:28

Szacun dla Ciebie za tą pracę

Dean 12.07.2019 21:02

Adam migdał to ode mnie z borku ;)

Armin 12.07.2019 23:02

I wy myślicie że UMK będzie poważnie podchodził dó tej Uchwały? Ona jest tylko kierunkowa, nie.zobowoazujaca do niczego. Najpierw trzeba by spłacić zaległości za wynajem stadionu, póki co nie jesteśmy poważnym graczem do.rozmow. Polityki też sie.na tym.nie zrobi bo wybory samorządowe za 4 lata dopiero.

pzkwr 13.07.2019 05:04

Kawał dobrej roboty. Od zawsze powtarzałem, że miasto ignoruje Wisłę, bo jej kibice nie potrafią wywierać nacisku na radnych i prezydenta. Ta analiza to krok w bardzo dobrą stronę - do przeczytania i zapamiętania przez wszystkich fanów Białej Gwiazdy.

leszekm 13.07.2019 10:07

Bardzo dobra analiza.Proszę o kontynuację.
Czyli na ostatnim głosowaniu za: PIS 15(z 16),PO 8(z 14), Majchrowski 2(z 9),Gibała 4(z 4).

wściekłe pięści węża 13.07.2019 11:14

Brawo. Radni muszą mieć świadomość, że ludzie patrzą im na ręce.

Ze swojej strony zachęcam Was do wysyłania maili swoim radnym i komentowania ich pracy na bieżąco.

Oni muszą zacząć czuć, że to co robią na sesjach rady ma swoje konsekwencje.

topamers 13.07.2019 11:19

A ten Starobrat wspierany przez Witka http://www.michalstarobrat.pl/, a tak się teraz odwdzięcza :(


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl