
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Za oknem zima, a przed nami trzecia kolejka rundy wiosennej. Tym razem piłkarze Białej Gwiazdy zmierzą się przed własną publicznością z zespołem Lechii Gdańsk, czyli aktualnego lidera polskiej ekstraklasy. Kibice krakowskiego klubu w ostatnich tygodniach przeżywają prawdziwą huśtawkę nastrojów, spowodowaną wynikami osiąganymi przez piłkarzy Wisły. Porażka z Pogonią 6:2, zwycięstwo z Arką 5:1, czy ostatnia porażka w PP z Lechem Poznań 2:4, pokazują, że ciężko przed sobotnim spotkaniem podjąć się typowania wyniku po ostatnim gwizdku. Z jednej strony wychodzi, że wygramy a z drugiej nie można wykluczyć, nudnego meczu zakończonego wynikiem 0: 0 - ''bo remisu dawno nie było". Sobotnie spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30, a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Zapraszam na krótką tekstowo-graficzną zapowiedź najbliższego meczu. Przypominam, że wszelkiego rodzaju komentarze zarówno pozytywne jak i negatywne są mile widziane, tak, aby jeszcze bardziej rozwinąć temat meczowy. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk, oraz forma zespołów. ![]() Wieści z Gdańska. Lechia Gdańsk jest dość sensacyjnym liderem naszej ligi. Przed sezonem raczej mało, kto, był przekonany lub stawiał jakiekolwiek pieniądze, że ekipa Biało-zielonych może znajdować się na samym szczycie tabeli. Gdańszczanie grają najrówniej z całej stawki drużyny, ale jednak mnie osobiście nie stylem nie przekonują. Przede wszystkim są drużyną własnego boiska, trudno nie zauważyć, że na dziewięć rozegranych spotkań tylko raz zremisowali i raz schodzili z boiska pokonani. Podopieczni Piotra Nowaka coraz poważniej jednak myślą o włączeniu się do walki o mistrzostwo Polski i walki o europejskie puchary. Stabilizacja na trenerskim stołku, w miarę wyselekcjonowany skład i szeroka ławka rezerwowych sprawiają, że Lechia ma argumenty, aby do końca bić się o czołowe lokaty w naszym kraju. Czas pokaże, czy zostanie to przez nich właściwie wykorzystane, czy jednak presja wyniku zrobi swoje. Piłkarze z Gdańska pod lupą TWSD. Na poniższej grafice przedstawiono najbardziej kluczowych piłkarzy gdańskiej Lechii. Łatwo się domyślić, że zespół Piotra Nowka dysponuje bardzo dużą siłą ataku, aż trzech zawodników ma po sześć bramek na koncie. A jak to mówią, najlepszą obroną jest atak i jak widać taka dewiza przyświeca szkoleniowcowi Lechii Gdańsk. Pożegnanie z pucharem. Więcej wyobrażaliśmy sobie przed wczorajszym spotkaniem w ramach PP z Lechem. Korzystny wynik z pierwszego meczu, pozwalał mieć nadzieję, że awans do półfinału praktycznie jest na wyciągnięcie ręki. Niestety marzenia o awansie rozwijała już pierwsza połowa, w której to Wiślacy stracili aż trzy bramki i stali na straconej pozycji. Poznaniacy grali swoje i dość skwapliwie wykorzystywali błędy naszych obrońców. Po przerwie obraz gry trochę się zmienił i Wisła podobnie jak w pierwszych piętnastu minutach zaczęła agresywnie starając się narzucić swój styl gry. Efektem tego były dwie bramki (Brlek, Małecki), które wlały w zmarznięte serca kibiców jeszcze, choć trochę nadziei na to, że uda się doprowadzić do wyrównania. Kto wie, jak jeszcze ułożył by się ten mecz, gdyby Mójta nie załapał drugiej żółtej kartki i gdyby arbiter z Warszawy był bardziej sprawiedliwy w swoich osądach zdarzeń boiskowych. Zimowe przygotowania do meczu z Lechią. Pucharowy mecz za nami, więc czas skupić się na ligowych rozgrywkach, gdzie nasza sytuacja w tabeli również nie jest zbyt różowa, balansujemy na granicy grupy mistrzowskiej i spadkowej, co raczej nie jest dobre. Brak usystematyzowania gry i wyrobienia pewnego automatyzmu, powoduje że raz potrafimy przegrać 6:2 aby w następnej kolejce wygrać 5:1. Zagadką dla sztabu szkoleniowego jest skąd takie wahania formy, i co jest tego przyczyną. Szczególny nacisk powinien zostać położony na obronę przy stałych fragmentach gry. Karygodne błędy w kryciu, brak komunikacji między bramkarzem i obrońcami powodują, że w ostatnich meczach tracimy dużo bramek po właśnie takich błędach. Przygotowania do sobotniego starcia odbywają się już w zimowych warunkach. Wiślacy przygotowują się już tradycyjnie na obiektach swojej bazy treningowej w Myślenicach. Trenerzy Kmiecik- Sobolewski mają do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników oprócz narzekających od dłuższego czasu na urazy Guzmicsa, Ondraska czy Cywki. Do tego grona po meczu z Lechem dołączył niestety Arkadiusz Głowacki, który nabawił się urazu na rozgrzewce. Problem ze środkiem obrony. Kolejny dobry mecz Brleka. Jeżeli ani Głowacki ani Guzmics nie wykurują się do soboty, do sztab szkoleniowy będzie miał dylemat jak zestawić parę środkowych obrońców, czy będzie to tak jak w ostatnim meczu duet Uryga- Żemło czy do Alana dołączony zostanie Maciej Sadlok a na lewej stronie obrony po raz kolejny zobaczymy Adama Mójtę, który powiedzmy sobie szczerze nie pasuje do Wisły. Wychodzi na to, że kilka występów w pierwszym składzie bramka w meczu z Zagłębiem i Arką dodała wiary we własne umiejętności Petarowi Brlekowi, który od kilku kolejek nie schodzi poniżej pewnego poziomu i śmiało można go umieszczać w trójce najlepszych piłkarzy meczu. Chorwacki pomocnik bierze na siebie ciężar gry, umie się dobrze zastawić z piłką i co najważniejsze ma zmysł do gry jeden na jeden i nie boi się takich pojedynków. Miejmy nadzieję, że jednak wcześniejsze skreślenie Brleka przez większość kibiców (w tym również mnie), okaże się błędną decyzją i zyskamy dobrego ligowego pomocnika. Uwaga na kartki. Od tego tematu, informacje na temat kartek i ewentualnych zagrożeń będą przedstawiane w formie graficznej, mam nadzieję, że będą bardziej przejrzyste i konkretne. ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|

|
||||||
|
|