
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Czas na jeden z najważniejszych spotkań w sezonie. Do Krakowa w piątek zawita aktualny mistrz Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzów - Legia Warszawa. Piątkowe spotkanie często określane jest przez piłkarskich ekspertów, jako Derby Polski, lecz jasno trzeba sobie powiedzieć, że ostatnimi czasy daleko tym spotkaniom do rangi takiego meczu. W obecnym sezonie oba zespoły spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań, Wisła wciąż boryka się z problemami finansowymi a Legia przeżywa kryzys piłkarski, o czym świadczy pozycja w tabeli oraz osiągane przez Wojskowym wyniki na arenie międzynarodowej. Piątkowe spotkanie oczywiście będzie miało dodatkowy smaczek zarówno kibicowski jak i piłkarski. Grupa Ultra Wisła na mecz przygotowuje oprawę, więc obecność na młynie na tym spotkaniu jest wręcz obowiązkowa. Piłkarsko zarówno Wisła jak i Legia będą chciały pokazać, że ten mecz będzie ich nowym początkiem i marszem w górę tabeli. Transmisję z piątkowego szlagieru przeprowadzi stacja Canal+ Sport, początek meczu o godzinie 20:30. Zapraszam na krótką zapowiedź najbliższego meczu. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa. Sezon 2006/07 27 kwietnia 2007, 20:00 Wisła Kraków – Legia Warszawa 3:1 – Paweł Brożek 47, Cleber 67 (k), Jean Paulista 70 – Maciej Korzym 60 Sezon 2007/08 28 października 2007, 19:30, Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0, Marek Zieńczuk 19. Sezon 2008/09 10 maja 2009, 17:00, Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0 – Marcelo 36. Sezon 2009/10 6 listopada 2009, 20:00, Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:1, Miroslav Radović 34. Sezon 2010/11 12 listopada 2010, 20:00, Wisła Kraków – Legia Warszawa 4:0, Paweł Brożek 41,60, Patryk Małecki 50, Cezary Wilk 84. Sezon 2011/12 30 marca 2012, 20:30, Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:0. Sezon 2012/13 13 kwietnia 2013, 18:00, Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:2. Daniel Sikorski 87 - Wladimer Dwaliszwili 12, Artur Jędrzejczyk 16. Sezon 2013/14 6 października 2013, godz. 15:30, Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0, Paweł Brożek 82. Sezon 2014/15 21 września, godz. 18:00, Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:3, Orlando Sá 50, Ondrej Duda 90, Miroslav Radović 90 Sezon 2015/16 6 grudnia 2015, 18:00, Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:2, Nemanja Nikolić 85, Aleksandar Prijović 90 Jak pokazuje powyższa historia naszych spotkań ostatnie zwycięstwo Białej Gwiazdy przed własną publicznością to rok 2013, kiedy po bramce Pawła Brożka Wisła wygrała 1:0. Rozbita Legia. Obiektywnie należy przyznać, że zespół Wojskowych w obecnym sezonie w niczym nie przypomina drużyny z poprzedniego sezonu. Liczne transfery, które miały podnieść, jakość Legii póki, co okazały się dość średnimi zakupami. Natomiast zespół został dość poważnie osłabiony, ponieważ nowe kluby znaleźli Igor Lewczuk czy Ondrej Duda - zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie byli mocnymi ogniwami Wojskowych. Zauważyć również należy nietrafiony wybór szkoleniowca. Niestety, ale Albańczyk Besik Hassi okazał się totalnym niewypałem a osiągane przez niego wyniki sprawiły, że początek sezonu na pewno nie można uznać za udany. Zespół Legii wygląda na totalnie rozbity, bez pomysłu na grę, bez werwy, bez boiskowego zacięcia i pazura. Wszystko wskazuje na to, że w piątkowym meczu zespół z Warszawy poprowadzi były zawodnik - Aleksandar Vuković, który ma być tymczasowym strażakiem gaszącym ogień przy Łazienkowskiej. Kto wie, jednak czy przy dobrych wynikach Serba, zarząd klubu nie zdecyduje się powierzyć mu zespołu na dłużej? Analizując dotychczasową postawę stołecznego klubu warto zwrócić uwagę na fakt, że są oni zespołem, które zdecydowanie lepiej punktuje na wyjeździe niż w meczach przed własną publicznością. Z wyjazdów Legioniści przywieźli dwa zwycięstwa, kiedy na własnym boisku zdołali ugrać tylko trzy remisy. Kiedy zsumujemy całość okaże się, że Legia ma na swoim koncie tylko dziewięć punktów, co przed startem sezonu byłoby nie do pomyślenia i nie do przyjęcia przez właścicieli i kibiców warszawskiego klubu. Piłkarze Legii pod lupą TWSD. Dziś przyjrzymy się poszczególnym zawodnikom naszego najbliższego rywala, na których warto zwrócić uwagę. Arkadiusz Malarz - jedyny zawodnik Legii, który w obecnym sezonie może pochwalić się kompletem minut. Wygrał rywalizację w bramce z dużym talentem polskiej piłki, który wciąż liczy na rozegranie ''meczu życia'' i powołania do reprezentacji Polski - Radosławem Cierzniakiem. To pokazuje, jak mocną pozycję w klubie ma właśnie Malarz. Michał Pazdan - etatowy obrońca reprezentacji Polski, który również ma pewne miejsce w składzie Wojskowych. Albański trener wystawia go do gry nawet, gdy ten nie jest do końca przygotowany na 90 minut, ale Michał umie się odwdzięczyć za zaufanie, o czym świadczy bramka w ostatnim meczu. Miroslav Radović- Legionista z dziada pradziada. W Warszawie znalazł swoje miejsce na ziemi, można powiedzieć, że jest słoikiem, ale pewnie by się obraził za takie stwierdzenie. Zwiedził Chiny, wróciły do Serbii, ale Bogusław Leśnodorski zapragnął spełnić jeszcze marzenie Miro o grze w Lidze Mistrzów i z powrotem ściągnął go do stolicy. Nemanja Nikolić- król strzelców poprzedniego sezonu. W tym sezonie również najlepszy strzelec zespołu, bo ma na koncie już dwa trafienia. Miałby więcej, ale on również ma już dość Hassiego i postanowił oddać piłkę bramkarzowi Zagłębia w ostatnim meczu z jedenastu metrów. Wisła w końcu zwycięska! Długo kibice Wisły musieli czekać na kolejne ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Po siedmiu porażkach z rzędu w końcu nadszedł ten upragniony dzień i w ostatniej kolejce Wiślacy mogli się cieszyć z jakże cennych trzech punktów, które jeszcze dają nadzieję, na lepszą i jaśniejszą przyszłość. Przełamanie przyszło w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy niektórzy już tracili wiarę w doliczonym czasie gry Patryk Małecki uradował kibiców zgromadzonych tego dnia na stadionie przy Reymonta zdobywając zwycięskiego gola. Gra Wisły daleka była od ideału, ale przyznać trzeba, że pierwszej połowie, to Wisła była bliższa zdobycia bramki jednak cały czas rewelacyjnie w bramce Piasta spisywał się Jakub Szmatuła. Druga połowa, była zgoła odmienna od pierwszej części i obie strony jakoś szczególnie nie chciały sobie zrobić krzywdy. Operacja Legia. Piątkowe zwycięstwo dodało piłkarzom trochę pewności siebie oraz dodało optymizmu kibicom. Jednak już od poniedziałku z obozu Wiślaków płyną informację, że kolejnym celem jest zwycięstwo nad aktualnym mistrzem kraju Legią. Wiślacy do prestiżowego meczu jak zawsze przygotowują się na swoich obiektach w Myślenicach, w zespole panuje dobra atmosfera i nikt z naszych zawodników nie narzeka na urazy. Zmiany w składzie na pewno jednak nastąpią, ale jest to podyktowane absencją za nadmiar żółtych kartek. Taki los spotka Arkadiusza Głowackiego, który na pewno w piątkowym meczu nie będzie brany pod uwagę. Wiele wskazuje na to, że jego miejsce na środku obrony zajmie Maciej Sadlok, który zostanie przesunięty z lewej obrony. Na miejsce Sadloka najprawdopodobniej wskoczy Adam Mójta lub Rafał Pietrzak. Więcej zmian raczej nie powinno być, chyba, że szansę udowodnienia swojej przydatności do drużyny dostanie, Zdenek Ondrasek, który dał dobrą zmianę w poprzedniej kolejce z Piastem Gliwice. Uwaga na kartki! Patryk Małecki jest tym zawodnikiem, który musi w najbliższych spotkaniach uważać na żółte kartki. Pomocnik krakowskiej Wisły ma już na swoim koncie trzy napomnienia i kolejne skutkować będzie pauzą w następnym spotkaniu. A jak ważnym zawodnikiem dla Wisły jest Małecki świadczy fakt, że na chwilę obecną jest on najlepszym strzelcem zespołu z trzema trafieniami na koncie. Kup bilet już dziś! Nie stój w kolejce! Jak wiadomo mecze z warszawską Legią przyciągają na stadion niedzielnych kibiców, którzy na Reymonta wybierają się dla przeciwników, czy też mają zbyt daleko do Krakowa, aby pojawiać się na każdym meczu. Mniejsza z tym. Każdy, kto posiada aktualną Kartę Kibica może nabyć wejściówkę na najbliższe spotkanie za pośrednictwem Internetu, nie jest to zbyt skomplikowane a oszczędzimy sobie czasu i stresu związanego z zakupem wejściówki w dniu meczu. Już dziś można prognozować, że piątkowe spotkanie będzie rekordowe pod względem frekwencji w tym sezonie. Mając, więc na uwadze, że przed takim spotkaniami zawsze ustawiają się kolejki chętnych po bilet, namawiajcie znajomych, rodzinę, aby zakupili bilety wcześniej. W kasach stadionu bilet może zakupić każdy, kto nie posiada Karty Kibica, niezbędnymi danymi do zakupu jest posiadanie numeru PESEL. Nie ma ograniczenia, co do ilości kupowanych biletów, jedna osoba może zakupić ich nawet tysiąc. WSZYSCY NA MECZ! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|

|
||||||
|
|