The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 08.12.2015, 20:48. [XX Kolejka] LECHIA Gdańsk - WISŁA Kraków, 12 grudnia godz. 18:00
Zbliżamy się wielkimi krokami do przerwy zimowej w polskiej Ekstraklasie. Nim to jednak nastąpi Biała Gwiazda rozegra jeszcze dwa spotkania. Oba niezmiernie ważne i decydujące o miejscu w tabeli przed krótką i intensywną wiosną.

Już w najbliższą sobotę podopieczni Marcina Broniszewskiego zmierzą swoje siły z Lechią Gdańsk. Mecz przyjaźni zaplanowano na godzinę 18:00 a transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Na dzień dzisiejszy nie jest znany jeszcze rozjemca tego pojedynku.

Pierwszy mecz obu ekip obfitował w bramki i podbramkowe sytuacje, jednak żadnej drużynie nie udało się ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i od Wawelem padł remis (3:3).

Zapraszam na krótką zapowiedź meczu przyjaźni.


Terminarz XX kolejki Ekstraklasy:





11 grudnia (PIĄTEK)

18:00 Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna
20:30 Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok

12 grudnia (SOBOTA)

15:30 Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
18:00 Górnik Zabrze - Termalica Nieciecza
18:00 Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

13 grudnia (NIEDZIELA)

15:30 Lech Poznań - Zagłębie Lubin
18:00 Legia Warszawa - Piast Gliwice

14 grudnia (PONIEDZIAŁEK)

18:00 Cracovia - Korona Kielce



Wieści z biało-zielonego Gdańska.



Lechia nie może mówić o udanej rundzie, wydawać by się mogło, że transfery jakie przeprowadzono przed rozpoczęciem sezonu w końcu są w miarę przemyślane i zawodnicy odpowiedni do zapewnienia wyższego miejsca w tabeli niż teraz. Nic bardziej mylnego. Ze zgrają piłkarzy nie poradził sobie Jerzy Brzęczek, który został zwolniony z Lechii na początku września. Jego miejsce zajął niemiecki szkoleniowiec Thomas von Hessen, jednak i on nie potrafił podporządkować sobie piłkarzy z Gdańska. Lechia grała nierówno, dobre mecze przeplatając ze słabymi, czego efektem było miejsce w dolnej połowie tabeli blisko strefy spadkowej. Niemieckiego szkoleniowca też już w Gdańsku nie ma. Tymczasowo obowiązki trenera przejął Dawid Banaszek, ale z informacji płynących z Gdańska nie ma on szans na dłuższe prowadzenie zespołu niż do końca grudnia.

W Gdańsku trwają poszukiwania nowego szkoleniowca, jednym z kandydatów jest Maciej Skorża a w mediach pojawia się również nazwisko Tomasza Wałdocha. Bez względu, kto zostanie nowym szkoleniowcem gdańszczan nie będzie miał łatwego zadania, wprowadzenie Lechii do górnej połowy tabeli i poukładanie zespołu taktycznie i personalnie do najłatwiejszych nie należy.

Lechia przed najbliższą kolejką plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem dwudziestu jeden punktów, to tylko o dwa mniej niż będąca na ósmym miejscu Wisła.





Piłkarze Lechii pod lupą TWSD!



Ciężko będzie przybliżyć sylwetkę zawodników Lechii, którzy odgrywają w tym klubie znaczące rolę. Wszystko przez rotację w składzie, która sprawiła, że wyjściowa jedenastka wciąż się nie do końca wyklarowała. Zacznijmy jednak od obsady bramki - Marko Marić, wygryzł ze składu Mateusza Bąka i stał się numerem jeden, jako jedyny zagrał we wszystkich ligowych spotkaniach komplet minut. Linię obrony najczęściej tworzą Rafał Janicki, Jakub Wawrzyniak i Gerson. Choć na tych pozycjach, również często dochodzi do rotacji pojawia się Paweł Stolarski, Mario Maloca i Grzegorz Wojtkowiak.

Druga linia to Sebastian Mila, który wciąż gdzieś szuka formy z Wrocławia, hitem miał być Milos Krasić, jednak Serb jakoś nie może się odnaleźć na boisku i z jego formy i renomy to pozostało jedynie nazwisko. Gra ofensywna w dużej mierze opiera się na Macieju Makuszewskim i Michale Maku.

W ataku pewne miejsce ma najlepszy strzelec drużyny Grzegorz Kuświk, który jest autorem czterech bramek, z czego połowa z rzutów karnych.

W Gdańsku występuje również Michał Chrapek, były zawodnik Wisły jednak nie może przebić się do wyjściowego składu a momentami ma nawet problemy z załapaniem się do meczowej osiemnastki.


Wieści z Krakowa.



Poprzedni tydzień dla Wiślaków był fatalny. Trzy mecze, zero punktów i bilans bramkowy jeden na sześć.. Brzmi fatalnie i jeszcze gorzej wygląda. Jak spojrzymy na tabelę Wisła zajmuje w niej już ósmą pozycję, fakt faktem, jedno zwycięstwo i "wraca" do walki o puchary, ale bliżej nam niestety do jednej porażki i spadku do grupy spadkowej.

Przyszłość też nie rysuje się w kolorowych barwach w niedzielnym meczu do grona kontuzjowanych dołączył Boban Jović, pierwsze diagnozy mówią, co prawda tylko o stłuczeniu kolana, ale lepiej dmuchać na zimne.

Wciąż nie ma pewności czy w Gdańsku trener Marcin Broniszewski będzie mógł skorzystać z Łukasza Burligi, Denisa Popovica czy Pawła Brożka. Cała trójka zmaga się z urazami, które mogą ich wykluczyć z kolejnej ligowej potyczki.



Wisła lepsza na wyjazdach niż u siebie.



Ciężko w to uwierzyć, ale Biała Gwiazda więcej punktów zdobywa na wyjazdach niż w meczach u siebie. Podobnie jest z bilansem bramkowym, Wiślacy poza Krakowem zdobyli 17 bramek, kiedy w meczach na R22 drogę do siatki rywali znajdowali tylko 11 razy.



Kontuzje szansą dla młodzieży?



Kontuzję podstawowych zawodników stworzyły szansę na pokazanie się Wiślackiej młodzieży, nie ma jednak pewności, że w meczu z Lechią szansę dostanie Jakub Bartosz, którego występ w niedzielnym spotkaniu wypadł dobrze, żeby nie powiedzieć, że bardzo dobrze. Młody obrońca nieustępliwie walczył o każdą piłkę a pokazał również, że ofensywie niczego mu nie brakuje, co chwilę posyłając dośrodkowania w pole karne Legionistów.

Jeden dobry występ oczywiście nie zagwarantuje Bartoszowi miejsca w wyjściowym składzie na dłuższy okres, pokazuje to jednak, że może warto przyjrzeć się głębiej młodym Wiślakom i bardziej odważnie wprowadzać ich do składu. Nie od dziś wiadomo, że więcej można pokazać w 30-minutowym występie niż w kilkuminutowym epizodzie.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:39.