
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Przed nami kolejne spotkanie w TM Ekstraklasie. Niestety po ostatnich wynikach piłkarze Wisły z każdą kolejką oddalają się od występu w europejskich pucharach. Nasze głowy jeszcze dobrze nie przyswoiły frajerskiej straty punktów w środku tygodnia z Pogonią Szczecin a już w sobotni wieczór przeżywaliśmy jeszcze gorsze chwile w Białymstoku. Teraz kibice Białej Gwiazdy zastanawiają się jak będzie wyglądało spotkanie w niedzielę z Legią w Warszawie. Czy znowu będziemy prowadzić, grać dobrze, aby w ostatnich minutach dać wyrwać sobie punkty? Czy tym razem stracimy kilka bramek już na początku? Jeszcze nie tak dawno mecz określany hitem kolejki, dziś ma zupełnie inny wydźwięk – oba kluby są na przeciwnych biegunach, zarówno piłkarsko, jaki i pod względem zarządzania. Spotkanie pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+Sport. Poprzednie spotkanie obu ekip rozegrane w Warszawie zakończyło się remisem 2:2, a Wiślacy stracili trzy punkty w 90 minucie po samobójczym trafieniu Bobana Jovicia. Historia spotkań pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07: 1 października 2006, 18:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:1, Marcin Burkhardt 75 – Paweł Brożek 48 Sezon 2007/08: 27 kwietnia 2008, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Maciej Rybus 29,47 – Paweł Brożek 60 Sezon 2008/09: 26 października 2008, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Bartłomiej Grzelak 38, Takesure Chinyama 67 - Paweł Brożek 34 Sezon 2009/10: 8 maja 2010, 16:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:3, Paweł Brożek 16,47,70 Sezon 2010/11: 21 maja 2011, 15:45 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Alejandro Cabral 45 (k), Sebastian Szałachowski 90 Sezon 2011/12: 2 października 2011, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Danijel Ljuboja 25, Janusz Gol 70 Sezon 2012/13: 5 października 2012, 20:45, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Jakub Kosecki 16,25 – Łukasz Garguła 13. Sezon 2013/14: Runda zasadnicza: 16 marca 2014, 13:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2, Miroslav Radović 2, Ondrej Duda 36 - Donald Guerrier 66, Semir Štilić 82 Runda finałowa: 9 maja 2014, 20:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków 5:0, Michał Żyro 20, Michał Kucharczyk 36, Tomasz Jodłowiec 44, Dossa Júnior 59, Marek Saganowski 79. Sezon 2014/15: Runda zasadnicza: 15 marca 2015, 18:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2, Michał Żyro 28, Boban Jović 90 (s) - Łukasz Burliga 16, Paweł Brożek 48 (k). Niestety powyższa statystyka nie jest dość optymistyczna przed najbliższą kolejką. Ostatni raz Biała Gwiazda wygrała w Warszawie w 2010 roku, kiedy to Paweł Brożek strzelił hattricka. Z obawą patrzę również na poprzedni sezon i porównuję go do obecnego. W rundzie zasadniczej Wisła zarówno w zeszłym jak i w tym roku remisowała w Stolicy 2:2, miejmy nadzieję, że Legia nie powtórzy wyniku z rundy finałowej ubiegłego sezonu.. Wieści z obozu rywali. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że murowanym kandydatem do mistrzostwa Polski jest zespół z Warszawy. Wystarczyło jednak kilka małych wtop i w Stolicy zaczęło być nerwowo, zespół z ambicjami gry w LM czy LE ma problem na krajowym podwórku. Na trzy kolejki przed końcem Wojskowi zajmują drugą pozycję w tabeli z jednym punktem straty do Lecha Poznań. Walka o mistrzostwo kraju zapowiada się, więc pasjonująco na finiszu rozgrywek. Każdy inny wynik niż zdobycie korony w Warszawie będzie dla nich porażką. Wydawać by się mogło, że bez względu na wynik w Warszawie po sezonie dojdzie do małej rewolucji, ponieważ Bogusław Leśnodorski nie do końca jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Czas pokaże, jakie decyzję będą podejmowane przez zarząd i w którym kierunku pójdzie Legia. Piłkarze Legii pod lupą TWSD. Szkoleniowiec warszawskiej Legii w tym sezonie, kilkakrotnie dość mocno rotował składem. Jednak spośród tych wszystkich zawodników wykrystalizowała się jedenastka, z której najczęściej korzystał. Na pierwszy plan wysuwa się osoba Orlando Sa, napastnik rodem z Portugalii, często w tym sezonie wchodził z ławki rezerwowych i dość często były to zmiany kluczowe. Napastnik strzelił w tym sezonie w Ekstraklasie już 13 bramek, jednak w najbliższej kolejce nie powiększy swojego dorobku, ponieważ będzie pauzował za czwartą żółtą kartkę w sezonie. Swoją formę z początku rundy zgubił gdzieś Ondrej Duda, który do tej pory tylko pięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Najwięcej minut na boisku w zespole Wojskowych spędził natomiast Jakub Rzeźniczak, który rozegrał 2540 minut. Warto również zwrócić uwagę na osobę Ivicy Vrdolijaka, który ma pewne miejsce w drugiej linii oraz Dusana Kuciaka, który początkowo stracił miejsce w bramce po przyjściu Arkadiusza Malarza, ale od 25. Kolejki jest pierwszym wyborem norweskiego szkoleniowca. Fatum, pech..? Za pewne wszyscy kibice Białej Gwiazdy próbują znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie ostatnich wpadek i strat bramek w ostatnich fragmentach gry. Pojawia się wiele pomysłów: brak chęci gry w pucharach, brak koncentracji, zbytnia pewność siebie, brak regularnych wypłat. Sam już nie wiem, co jeszcze można by dopisać do tej listy. Problem bardziej leży chyba jednak w przygotowaniu mentalnym do mecz i podejściu. Nie można powiedzieć, że Wisła zagrała źle w Białymstoku, ale niestety obraz dobrej gry został brutalnie zaciemniony przez ostatnie trzy minuty spotkania. Niestety, ale przez tak głupio tracone bramki i punkty – puchary, o które ponoć nasz klub walczy do samego końca oddalają się z każdą minutą. Przed nami naprawdę dwa ciężkie wyjazdy, z których przywiezienie jakichkolwiek punktów będzie uznane za sukces. Zmiany w składzie. Mecz w Białymstoku zapamiętamy jeszcze z jednego powodu – dość odważnych zmian w wyjściowej jedenastce. Trener Kazimierz Moskal posadził na ławce Pawła Brożka, Semira Stilicia oraz Michała Buchalika a w ich miejsce do gry zameldowali się m.in. Mariusz Stępiński czy Michał Miśkiewicz. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy wrócił również do żelaznego ustawienia w linii obrony z Głowackim i Guzmicsem na środku. Czy na podobny manewr zdecyduje się również w najbliższym spotkaniu czy jednak wrócimy do podstawowego zestawienia. Być może dobry połączeniem byłoby wystawienie dwójki napastników od pierwszych minut – Stępińskiego i Brożka. Pojawia się również pytanie czy zdąży się w końcu wykurować narzekający na uraz Donald Guerrier, który nie może pomóc swoich kolegom w walce o ligowe punkty już od kilku kolejek. Na pewno do dyspozycji trenera będzie już Dariusz Dudka, który odcierpiał karę czterech napomnień w sezonie, przez co nie mógł udać się z drużyną do Białegostoku. Nowy kontrakt i kontuzja Miśkiewicza. Niestety oprócz straty punktowej po ostatnim spotkaniu, Wisła straciła Michała Miśkiewicza. Bramkarz Białej Gwiazdy ma skręcone kolano oraz uraz mięśnia czworogłowego. Jest również dobra wiadomość związana z naszym bramkarzem – Misiek dziś złożył podopis pod nowym kontraktem, który związał go z Białą Gwiazdą do 30 czerwca 2017 roku. Specyficzny trening przed spotkaniem z Legią. Wiślacy przygotowują się do ligowego spotkania z Legią, jak zawsze w ośrodku w Myślenicach. Dzisiejszy trening był dość specyficzny, bo o to pojawili się na nim trenerzy od przygotowania mentalnego. To reakcja sztabu szkoleniowego na ostatnie wydarzenia w meczach z udziałem naszych piłkarzy. Trenerzy Ci mają zadbać o poprawę koncentracji, zmianę podejścia poszczególnych zawodników a przede wszystkim o wydobycie dodatkowych pokładów energii i drzemiącego w nich potencjału. Czy ta metoda zastosowana przez sztab szkoleniowy przyniesie oczekiwane efekty? Czas pokaże, bo jak dobrze wiemy, po jednej sesji nie należy się spodziewać cudów w tej dziedzinie. Zagrożeni kartkami. W naszym zespole nadal zagrożeni kartkami są Rafał Boguski oraz Alan Uryga, każde kolejne napomnienie skutkuje pauzą w następnym spotkaniu. Terminarz 35. Kolejki TM Ekstraklasy: GRUPA MISTRZOWSKA: 30 maja (sobota) 20:30 Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk ( Canal+Sport) 31 maja (niedziela) 15:30 Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze (Canal+ Sport 2) 15:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków (Canal+Sport) 18:00 Lech Poznań – Pogoń Szczecin (Canal+ Sport) GRUPA SPADKOWA: 29 maja (piątek) 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia (NSport+, Canal+ Sport 2) 20:30 Korona Kielce – Piast Gliwice (Canal+Sport) 30 maja (sobota) 15:30 Górnik Łęczna – Ruch Chorzów (NSport+, Canal+ Sport 2) 18:00 GKS Bełchatów – Zawisza Bydgoszcz (Canal+Sport) Zapraszam do dyskusji. Wszelkie uwagi co do tematów meczowych można kierować w tym temacie lub na PW. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|

|
||||||
|
|