
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Witam,
już w niedzielę w Dani ruszają XI Mistrzostwa Europy. Turniej będzie trwał od 12 do 26 stycznia 2014. Mecze rozgrywane będą w czterech miastach. Kopenhaga, Aarhus, Aalborg oraz Herning. Poniżej prezentuję podział na grupy oraz zapraszam Was do dyskusji na temat turnieju oraz szans Polaków. Grupa A (Herning) 1. Dania 2. Czechy 3. Macedonia 4. Austria. 12.01.2014: 18:00 Czechy - Austria 20:30 Dania - Macedonia 14.01.2014: 18:15 Macedonia - Czechy 20:30 Austria - Dania 16.01.2014: 18:15 Macedonia - Austria 20:30 Dania - Czechy GRUPA B ( Aalborg) 1. Hiszpania 2. Islandia 3. Węgry 4. Norwegia 12.01.2014: 16:00 Islandia - Norwegia 18:15 Hiszpania - Węgry 14.01.2014: 18:00 Węgry - Islandia 20:15 Norwegia - Hiszpania 16.01.2014: 18:00 Hiszpania - Islandia 20:15 Norwegia - Węgry GRUPA C (Aarhus) 1. Serbia 2. Francja 3. Polska 4. Rosja 13.01.2014: 18:00 Serbia - Polska (TVP2) 20:15 Francja - Rosja 15.01.2014 18:00 Rosja - Serbia 20:15 Polska - Francja (TVP2) 17.01.2014 18:00 Polska - Rosja (TVP2) 20:15 Serbia - Francja GRUPA D ( Kopenhaga) 1. Chorwacja 2. Szwecja 3. Czarnogóra 4. Białoruś 13.01.2014 18:00 Chorwacja - Białoruś 20:15 Szwecja - Czarnogóra 15.01.2014 18:00 Czarnogóra - Chorwacja 20:15 Białoruś - Szwecja 17.01.2014 18:00 Chorwacja - Szwecja 20:15 Białoruś - Czarnogóra Rywale Polaków Jak widać powyżej Polacy trafili do grupy C w której swoje siły zmierzą z Serbami, srebrnymi medalistami ostatnich mistrzostw Europy. Drugim rywalem Biało- czerwonych będzie zespół Francji. Trójkolorowi w ostatnich mistrzostwach zajęli odległe 11 miejsce. Nie zapominajmy jednak, że Francuzi to mistrzowie Starego Kontynentu z 2006 oraz 2010 roku. Na zakończenie zmagań w grupie Polska zmierzy się z teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie Rosją. Rosjanie na ostatnim turnieju zajęli 15 miejsce. Potyczki z Serbami: MŚ, Szwecja 2011. Polska - Serbia 27:26 ME, Serbia 2012, Polska - Serbia 18:22 MŚ, Hiszpania 2013, Polska - Serbia 25:24 Kwalifikacje do IO w Londynie Polska - Serbia 25:25 Potyczki z Francją: ME, Austria 2010. Polska - Francja 24:29 Mecze z Rosją: MŚ, Chorwacja 2009, Polska - Rosja 24:22 Turniej reprezentacji, Polska - Rosja 30:35 Turniej w Gdyni, 2011. Polska - Rosja 29:29 Dalsza faza rywalizacji. Po zakończeniu pierwszej fazy turnieju awans do następnej fazy uzyskują po 3 zespoły z każdej grupy. Zespoły z grupy A i B utworzą jedną grupę - GRUPA I, natomiast zespoły z grupy C oraz D połączą się i utworzą drugą grupę - GRUPA II. Kadra na mistrzostwa, praktycznie już gotowa. Dziś popołudniu trener Michael Biegler podał dziś nazwiska 17 zawodników, którzy udadzą się na turniej do Dani. Na miejscu selekcjoner będzie musiał zrezygnować jeszcze z jednego zawodnika. Do tej pory zrezygnowano z trójki zawodników: Patryka Kuchczyńskiego, Rafała Glińskiego oraz Marcina Wicharego. Co było największym zaskoczeniem. Tak na dzień dzisiejszy prezentuje się nasza kadra: Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK) Skrzydłowi: Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów). Rozgrywający: Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Targi Kielce), Michał Kubisztal (Górnik Zabrze), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Michał Szyba (KS Azoty Puławy). Obrotowi: Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce). Jak widzicie naszą grę na tych mistrzostwach, czy stać nasz zespół na dobry wyniki? Co dla nas będzie osiągnięciem godnym zapamiętania, czy mamy realne szansę włączyć się do walki o strefę medalową, czy jednak na drugiej fazie zakończymy udział w tym turnieju? Kto waszym zdaniem zostanie mistrzem Europy? Czy Duńczycy obronią tytuł najlepszej ekipy Starego Kontynentu? Kto może zostać czarnym koniem rozgrywek? Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|

|
||||||
|
|