The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 20.08.2013, 21:40. [5 kolejka] WISŁA Kraków - Lech Poznań, 25 sierpnia, godzina 18:00





VS.



Za nami 4 kolejki nowego sezonu Ekstraklasy. Podopieczni Franciszka Smudy radzą sobie jak do tej pory całkiem nieźle na swoim koncie mają 6 oczek i zajmują 7 pozycję. Niektórzy pesymistycznie nastawieni do nowego sezonu przewidywali jeszcze gorszy start od obecnego, na szczęście (póki co) się mylili.
W najbliższą niedzielę Biała Gwiazda podejmować będzie na własnym stadionie Lecha Poznań, który swoją grą w dotychczasowych spotkaniach bardziej rozczarowywał niż cieszył swoich kibiców.


Historia spotkań:


Sezon 2006/07


7 kwietnia 2007, 18:30 Wisła Kraków – Lech Poznań 0:0

Sezon 2007/08


1 września 2007, 18:15 Wisła Kraków – Lech Poznań 4:2 - Paweł Brożek 12,25, Jean Paulista 23,41 - Jakub Wilk 50, Cléber 90 (s)

Sezon 2008/09


14 września 2008, 17:00 Wisła Kraków – Lech Poznań 1:4 - Rafał Boguski 51 - Rafał Murawski 5, Robert Lewandowski 8, 58, Tomasz Bandrowski 40

Sezon 2009/10

24 kwietnia 2010, 16:00 Wisła Kraków – Lech Poznań 0:0

Sezon 2010/11

11 maja 2011, 20:00 Wisła Kraków – Lech Poznań 1:0, Cwetan Genkow 73

Sezon 2011/12

9 marca 2012, 20:30 Wisła Kraków – Lech Poznań 0:0

Sezon 2012/13

2 listopada 2012, 20:45 Wisła Kraków – Lech Poznań 0:1, Szymon Drewniak 36




Sylwetka rywala:


Drużyna z Poznania początek sezonu ma kiepski, w oczach ekspertów stawiana jako jedna z trzech drużyn w rolifaworyta w walce o pozycje medalowe. Kiepska postawa w lidze miała przełożenie na start w europejskich pucharach,Lech bez problemu pokonał niżej notowany fiński zespół lecz kiedy w następnej rundzie przyszło mu się zmierzyć z litewskim "potentatem" z Wilna i wtedy okazało się, że balonik nadmuchany europejskim powietrzem pękł szybciej niż się spodziewano.

Teraz podopieczni Mariusza Rumaka, mogą skupić się na walce w Ekstraklasie i Pucharze Polski. Jednak czy będą w stanie podnieść się psychicznie po plamie na honarze jaką sprawili sobie odpadając z Żalgirisem?

W PP, Lech zmierzył się z I-ligową Termalicą Nieciecza, którą odprawił z bagażem 4 bramek i pewnie awansował do kolejnej rundy. Gra poznaniaków szczególnie w I połowie pozostawiała wiele do życzenia, po przerwie Nieciecza opadała z sił i stąd tak wysoki wynik.




Przedsezonowe sparingi i transfery.

Lech do sezonu przygotowywał się na własnych obiektach i na zgrupowaniu w Opalenicy. Podczas trwania letniej przerwy poznaniacy
rozegrali następujące sparingi:

Lech Poznań - Omonia Nikozaja 0:0
Lech Poznań - Wisła Kraków 3:1
Lech Poznań - Hapoel Tel Awiw 0:1
Lech Poznań - FC Nirdsjaelland 4:1


Zespół Lech przed nowym sezonem miał być na tyle wzmocniony aby relanie powlaczyć na trzech fronatach, jednak transferowa ofensywa poznaniaków zakończyła się na dwóch znanych nazwiskach i kilu uzupełnieniach składu, bardziej znaczące były transfery z klubu, klub pożegnał m.in Tonewa czy Durdevićia.

Przybyli:

Barry Douglas (O - Dundee United FC),
Kamil Drygas (P - Zawisza Bydgoszcz),
Maciej Gostomski (B - Bytovia Bytów),
Dimitrije Injac (P - powrót po kontuzji),
Dawid Kownacki (P - zespół ME),
Szymon Pawłowski (P - Zagłębie Lubin)

Odeszli:

Błażej Cyfert (O - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski),
Ivan Đurđević (O - koniec kariery),
Jakub Miszczuk (B - Arka Gdynia),
Piotr Reiss (N - koniec kariery),
Aleksandyr Tonew (P - Aston Villa FC),
Aleksander Wandzel (B - Legia Warszawa)




Wieści z Reymonta.


Podczas ligowej przerwy, PZPN nie pozwolił zbytnio nudzić się piłkarzom polskich klubów, jedni udali się na kadrę inni trenowali aby w piątkowe popołudnie rozgrać pucharowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Franciszek Smuda podszedł do pojedynku z II-ligowym klubem bardzo poważnie i tego samego wymagał od swoich zawodników. Trener Wiślaków wystawił najmocniejszy skład, brakło tylko narzekającego na uraz Rafała Boguskiego. Zawodnicy "Białej Gwiazdy" zaprezentowali się dobrze a momentami bardzo dobrze biorąc sobie do serca słowa szkoleniowca.

Od poniedziałku przy Reymonta rozpoczęła się operacja pod krypotonimem "Lech". Wiślacy do meczu podejdą podwójnie zmotywowani po pierwsze mają z poznaniakami rachunki do wyrównania, ponieważ podczas przedsezonowych sparingów Lech okazał się lepszy od Wisły pokonując ją 3:1. Po drugie Wiślacy będą chcieli podtrzymać serię bez porażki i zainkasować w końcu komplet punktów przed własną publicznością..


Donald doleciał!


Awizowany już od dawna haitański obrońca Donald Guerrier w końcu trafił do Krakowa! Radość zapanowała w Grodzie Kraka, bo po wielu tygodniach załatwiania wizy w końcu się udało i od poniedziałku obrońca przechodzi w Krakowie testy medyczne oraz trenuje z zespołem "Białej Gwiazdy". Jak będzie jego przyszłość okaże się po badaniach medycznych.


W kuluarach mówi się, że nasz zespół zostanie jeszcze wzmocniony jednym lub dwoma zawodnikami (pomocnik i napastnik).

Jak będzie? Okaże się już na dniach bowiem 31 sierpnia zamyka się okienko transferowe w Polsce. Miejmy nadzieję, że to nie były czcze obietnicę i zespół faktycznie zostanie wzmocniony nie tyle co znanymi nazwiskami ale przede wszystkim zawodnikami, którzy swoją wartość udowodnią na boisku.


Terminarz V kolejki T Mobile Ekstraklasy:


23 sierpnia (piątek)


18:00 Zagłębie Lubin - Cracovia
20:30 Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

24 sierpnia (sobota)

15:30 Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała
18:00 Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
20:30 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

25 sierpnia (niedziela)

15:30 Śląsk Wrocław - Widzew Łódź
18:00 Wisła Kraków - Lech Poznań

26 sierpnia (poniedziałek)

18:00 Korona Kielce - Piast Gliwice



Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:31.