The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 05.03.2013, 21:43. [18 kolejka] Polonia Warszawa - Wisła Kraków, sobota 9 marca 2013, 18:00
VS.



Witam.


Za nami pierwsze dwie wiosenne kolejki Ekstraklasy,w który zespół Białej Gwiazdy podejmował niżej notowanych rywali - mówiąc wprost outsiderów naszej ligi - GKS Bełchatów oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała. W obu meczach Wiślacy nie stracili bramki ale co gorsze również ich nie strzelili, czego efektem jest imponujący bilans po początku wiosny: 2 punkty oraz bramki 0:0.

Jak będzie w dalszej części sezonu? Jak piłkarze Wisły poradzą sobie z silniejszymi przeciwnikami, którzy staną na naszej drodze? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę, kiedy to podopieczni Tomasza Kulawika zagrają wyjazdowy mecz w Warszawie z Polonią. Aktualnie Wiślacy zajmują 13 pozycję z dorobkiem 20 punktów, natomiast Polonia Warszawa sklasyfikowana jest na 3 miejscu z 32 oczkami.




O rywalu słów kilka:


Najpierw nieobliczalny Wojciechowski a teraz Ireneusz Król. Jedno jest pewne Polonia nie ma szczęścia do właścicieli. Kiedy nowy właściciel przejmował klub wydawało się jednak, że sytuacja w stolicy zostanie opanowana. Pomimo zapewnień o uregulowaniu zaległości z racji wysokich kontraktów, opóźnienia w transakcjach były spore. Piłkarze początkowo, głośno nie mówili o swoich problemach skupiając się przede wszystkim na osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego.

I tak zespół Polonii składany na przysłowiowe ''za pięć dwunasta'' rundę jesienną zakończył na 3 pozycji tracąc do innego stołecznego klubu - Legii 5 oczek.

Trzeba przyznać, że w większości spotkań w rundzie jesiennej przyjemnie patrzyło się na grę podopiecznych Piotra Stokowca, który podjął się ułożenia tego zespołu. ''Czarne Koszule'' swoją grę oparły przede wszystkich na młodym Wszołku, Teodoryczyku i Gruzinie Dwaliszwilim.

Problemy zespołu pojawiły się podczas przerwy zimowej, piłkarze głośno zaczęli upominać się o swoje pieniądze a prezes Król nadal twierdził, iż zaległości będą uregulowane w najbliższym czasie.

Podczas jednego z zagranicznych zgrupowań niektórzy piłkarze postanowili opuścić zgrupowanie i wrócić do kraju: Wladimer Dwaliszwili, Adam Kokoszka, Łukasz Piątek, Dorde Cotra oraz Sebastian Przyrowski i zwrócić uwagę na problemy finansowe. Kwestią kilku dni było tylko potwierdzenie ich odejścia z Konwiktorskiej.

Ostatecznie w stolicy zostali Sebastian Przyrowski oraz Łukasz Piątek natomiast większa grupa Polonistów opuściła trzeci zespół Ekstraklasy, w tym zawodnicy, którzy w znaczącym stopniu znaczyli o sile ''Czarnych Koszul''


Transfery:

Przybyli: Martin Baran, Piotr Grzelczak, Krzysztof Kopciński, Vytautas Lukša, Igor Morozov, Piotr Piekarski, Paweł Tarnowski, Jakub Tosik, Tomasz Wełna, Konrad Wrzesiński

Ubyli: Marcin Baszczyński, Tomasz Brzyski, Dominik Budzyński, Edgar Çani, Đorđe Čotra, Wladimer Dwaliszwili, Siergiej Golatkin, Dimitrije Injac, Isidoro, Adam Kokoszka, Borys Rusak, Łukasz Teodorczyk



A tymczasem na Reymonta:


180 minut bez straconej bramki...

Całe dwa spotkania w Ekstraklasie nasza obrona zagrał na zero z tyłu. Czy nasza gra obronna przez przerwę zimową naprawiła błędy z rundy jesiennej, czy tworzy monolit? Czy może po prostu zespoły, z którymi do tej pory się mierzyliśmy nie miały w swoich szeregach napastników, którzy sprawili by trochę trudności naszym obrońcom?

Testem dla naszej obrony będą mecze ze zdecydowanie mocniejszymi zespołami walczącymi o puchary czy o mistrzostwo.


...180 minut bez strzelonej bramki!

Z tego, że Sergiej Pareiko i spółka zachowali czyste konto przez z 180 minut można się i cieszyć, ale z tego że nasi napastniczy przez 180 minut nie umieli skierować piłki do bramki przeciwnika cieszyć się na pewno nie można. Niemoc strzelecka naszych asów trwa w najlepsze, ani Genkov ani Boguski ( nie licząc PP) ani tym bardziej Sikorski nie umieli pokonać bramkarzy GKS-u Bełchatów i Podbeskidzia.


Będą zmiany?


Z Belgii wrócił Emanuel Sarki, czy dostanie szansę od trenera Kulawika w najbliższym meczu w Warszawie? Do składu wrócił na mecz z Podbeskidziem Gordan Bunoza, który zastąpił Jaliensa. Przyznać trzeba, że Bośniak wypadł pozytywnie i dał się zapamiętać kilkoma ofensywnymi wejściami, czego nie można było powiedzieć o Jaliensie w poprzednim meczu. Czy dobry wstęp zaowocuje pozostaniem w wyjściowym składzie na dłużej? Do składu po absencji kartkowej wróci Arkadiusz Głowacki, który najprawdopodobniej zastąpi Michała Czekaja i wraz z Osmanem Chavezem będzie tworzył parę stoperów.

Co z Gargułą? Miała być pauza tylko w jednym meczu, a tu nasz najlepszy strzelec i reżyser gry po raz trzeci nie znalazł się nawet w meczowej kadrze. Jak będzie tym razem? Czy w tydzień Łukasz dojdzie do pełnej sprawności?

Kamil Kosowski przed meczem z Podbeskidziem nabawił się lekkiego urazu, miejmy nadzieję, że uraz nie będzie na tyle poważny aby wykluczyć go z gry w sobotnim spotkaniu.


Zagrożeni pauzą w następnym meczu w Wiśle Kraków są: Osman Chavez, Tsvetan Genkov.


Ostatnie wizyty Wisły Kraków na Konwiktorskiej:


Sezon 2007/08

Brak spotkań.

Sezon 2008/09

16 sierpnia 2008, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:2, Paweł Brożek 29, 89

Sezon 2009/10

3 kwietnia 2010, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1, Łukasz Piątek 90 (sam)

Sezon 2010/11

28 listopada 2010, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1, Dariusz Pietrasiak 18 (sam)

Sezon 2011/12

6 sierpnia 2011, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:1, Bruno 24 -- Dudu Biton 66




Poniżej przedstawiam terminarz 18. kolejki T-M Ekstraklasy:


8 marca, piątek:

18:00 Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
20:45 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

9 marca, sobota:

13:30 GKS Bełchatów - Widzew Łódź
15:45 Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław
18:00 Polonia Warszawa - Wisła Kraków

10 marca, niedziela:

14:30 Pogoń Szczecin- Piast Gliwice
17:00 Górnik Zabrze - Lech Poznań

11 marca, poniedziałek:


18:30 Lechia Gdańsk - Korona Kielce



Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57.