
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 10.2008
Offline |
#11
|
|
Ze skrajności w skrajność!
http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...771,1,727.html Po kilku lepszych meczach Legii panuje medialny nacjonalizm. Tylko polski trener i młodzi polscy piłkarze... Leśne dziadki i różni krajowi komentatorzy się cieszą, bo od początku podkopywali plan budowy Wisły opartej na zagranicznym zaciągu. O PMSz napisano już na tym forum dużo rozsądnych postów, więc szkoda klepać. Jeśli chodzi o młode polskie talenty, to jest stale ten sam problem - mentalny. Prędzej czy później pojawia się syndrom gwiazdorstwa i "wody sodowej". Do tego polskie gwiazdy lubią ot tak zwalniać trenerów (czyt. np. Petrescu). W Wiśle nieco przesadzono z zaciągiem zagranicznym, niemniej obecny stan rzeczy nie wynika z ostatniego doboru kadry, a raczej rozregulowania taktycznego, za które niestety ponosi winę trener Maaskant. Trzecia sprawa - polscy (zarówno młodzi zdolni, jak i starsi z ukształtowanymi umiejętnościami) piłkarze są wyceniani kompletnie nieadekwatnie do umiejętności. Polski piłkarz o umiejętnościach Meliksona pewnie kosztowałby 3 razy więcej niż kwota za jaką został on do nas zakupiony. Patrząc choćby na tabelę strzelców Ekstraklasy to w pierwszej 5-ce mamy obecnie 4 obcokrajowców. Generalnie jak czytam kolejne newsy dot nowego potencjalnego trenera Wisły to ogarnia mnie coraz większe przerażenie. |
|
|

|
||||||
|
|