The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 31.05.2009, 15:34. Do poczytania...
Troszkę mi się nudziło, więc pozwiedzałem archiwum naszego forum...

Ot, tak żeby sobie trochę poczytać, i wyciąg wnioski na przyszłość z obrażania piłkarzy/zarządu/Cupiała...

Do refleksji...



hoho napisał(a):Wyświetl post
5 punktów straty do Lecha ,a po meczu w Poznaniu bedzie 8 ,zatem juz bez zludzen mozemy sie bic o miejsce 2 i 3 ,choc z taka gra jak wczoraj to predzej nam do powtorki sprzed dwoch lat..a podobno wrozyłem z fusów
pawelos84 napisał(a):Wyświetl post
W każdym normalnym przedsiębiorstwie (czy klubie) za dobrą pracę się płaci za brak efektów się z tej pracy wyrzuca. Pan Bednarz zmarnował pewnie jakieś kilkadziesiąt tysięcy euro na testy różnych piłkarzy (przedewszystkim darmowych bramkarzy) i oczywiście drużynę wzmocnił, tak że Skorży tylko pozostało się wk.... . Podziwiam cierpliwość Maćka, boję sie że w najbliższym czasie sam może złożyć dymisję, bo przecież z tą bandą wypalonych grajków nie osiągnie więcej niż 4 miejsce. A nie wiem jakim cudem Wilku i łysy oczekują od niego mistrza, nic Maćkowi nie pomagając. Niestety ciężko ze stremowanymi piłkarzykami przeskoczyć Legię, Polonię czy Lecha. Tylko że trema nie przeszkadza im brać po 100 tyś euro rocznie ...
jasnyGwint napisał(a):Wyświetl post
Spokojnie, mamy 3 pkt straty
Spokojnie, kupimy zawodników
Spokojnie, nie kupilismy zawodników ale ten skład wystarczy bo w koncu było 12 pkt przewagi
Spokojnie, Lech w niedziele przegra
Spokojnie, mamy 5 pkt straty
Spokojnie, jeszcze 12 kolejek
Spokojnie, mamy 8 pkt straty
...

Rozumiem - optymizm, ale spojrzmy prawdzie w oczy - mistrzostwo poszło się jebać...


Legia w ten sposób zdobyła mistrzostwa 3 lata temu.

ps.
Tak się zastanawiam ile jeszcze Lech ma strzelić bramek w 90+ minucie żeby połowa forum nie podniecała się ich niekorzystnym wynikiem na 3 min przed końcem meczu. Wiem że w przypadku Wisły bramka w plecy to już koniec meczu, ewentualnie czasem remis uda się wyciągnąć, ale jak widać da się grać do końca...
pirat.z.karaibow napisał(a):Wyświetl post
Panowie- wiem że przez Was przemawia rozgoryczenie. Wiem że boli Was że jeden z naszych największych rywali wpierw trzepie nam dupę na naszym stadionie. Potem gra dosyć pomyślnie w pucharach. Na chwilę obecną bramkę na wagę 3 puntów zdobywa w 90 minucie. Wiem że Was to boli, mnie też. Wasza zazdrość, bezsilność kipi z Was niesamowicie.

Pogódźcie się że już nie jesteśmy bezapelacyjnie drużyną #1. I przestańcie strzelać tutaj puste posty o farcie. Czy chcemy tego czy nie, Lech sportowo na chwilę obecną jest najmocniejszy.
jasnyGwint napisał(a):Wyświetl post
Oprócz Lecha jest jeszcze Legia, Polonia, Bełchatów i Śląsk. Pytanie nie brzmi "Czy zdobędziemy mistrzostwo" tylko "Czy załapiemy się na puchary". Jeśli tego nie widzisz to życzę sukcesów w krainie snów.

Wiesz czym się różni obecny sezon od tego z przed dwóch lat. Tym że wtedy mnóstwo spotkań remisowaliśmy bo mimo wielu okazji Brożek czy Zieńczuk nie potrafili strzelić bramki. W tym sezonie mecze poprostu przegrywamy a okazji jest jak na lekarstwo. Jesteśmy silnym sredniakiem i tyle. I nie ważne czy mistrzostwo zdobędzie Lech czy ktoś inny, bo my o ten tytuł poprostu nie walczymy !
KROKU napisał(a):Wyświetl post
Nic nie wskazuje na to aby to odrobić ,przede wszystkim trzeba chcieć a jakoś tego po piłkarzach nie widać,widzieliście zaangażowanie naszych , oglądaliście inne mecze popatrzcie na Polonie ,Lecha,nawet Bełchatów widać że tam piłkarze jeszcze o coś grają a u nas akcje bez pomysłu ataki Wisły przeprowadzane w trzech zawodników .Pewnie wygramy jeszcze nie jeden mecz w tym sezonie ale tylko dzięki temu że mamy ponad przeciętnych jak na polskie warunki zawodników ale nie mamy drużyny, i nie widać by miało się to zmienić.
tofik napisał(a):Wyświetl post
Wtedy Wisła miała najsilniejszy skład,a teraz Lech. Pozostaje bić się o puchar uefa.
Markus napisał(a):Wyświetl post
Polityka transferowa Wisły to już od bardzo dawna zwykłe szambo, w żaden sposób nie rozwijające klubu i drużyny, rodzące tylko bezmyślne straty. I cytując jednego z moderatorów, „szmacą się” Ci, którzy od dawna jej bronią, choć wyrządza tylko szkody.

Niestety, co najdobitniej obrazuje sprawa Kosowskiego, jeden z głównych problemów problem na tym, że naszym klubem zarządzają amatorzy, a nie profesjonaliści, kompletnie nie potrafiący odpowiednio oceniać potencjału zespołu, oszacować, co mu potrzeba, a czego robić nie wolno. Tacy, którzy potrafią znaleźć i przetracić setki tysięcy euro na mało przydatnych graczy typu Matusiaka, Niedzielna, Jirska, Łobodzińskiego, Garguły itd. a nie potrafią nic znaleźć dla jedynego zawodnika, na którego rzeczywiście potrzeba i opłaca się je wydać. Bardziej wartościowego dla klubu i wyników niż cała ta „horda” razem wzięta. Tacy, którzy potrafią sprzedawać filary drużyny w najmniej odpowiednich momentach, a którzy jednocześnie nie widzą potrzeby oraz możliwości rozwijania bazy treningowej, czy scoutingu. Tacy, którzy nie boją się przetracać czasu i pieniędzy na dziesiątki bezsensownych testów bezsensownych zawodników, ale boją się posłuchać trenerów i zaoferować odpowiednią gażę np.: Lewandowskiemu, czy Stlicowi, kiedy byli polecani Wiśle i gotowi do niej dołączyć. Tacy kierujący się często emocjami, a nie rozumem, podejmujący mnóstwo złych decyzji, mocni jedynie w gębie i w prasie, a nie w czynach. Spece od pijaru i „urabiania kibiców”, a nie od odnoszenia poważnych sukcesów sportowych, na czele z RN i prezesem Wilczkiem. Tacy, którzy myślą, że im mniej wydadzą, i mniej zrobią, tym więcej w sporcie oszczędzą. Tacy, którzy swoimi działaniami robią jedynie z Wisły pośmiewisko.

Żaden klub nie wytrzymałby polityki kadrowej, jaka trwa już od jakiegoś czasu w Wiśle, firmowana przez Jacka Bednarza. W błędnych działaniach Bogusława Cupiała, nadającego kierunek temu bajzlowi, nie ma żadnej logiki, ani słuszności – są tylko coraz większe straty, problemy i zniechęcenie. Ta polityka od dawna prowadzi klub w złą stronę, pogłębiając kryzys, nic nie ratując, nic nie rozwijając, nic trwałego nie budując.

Można jeszcze zrozumieć, gdy np.: niektórzy kibice, także z grona moderatorów, wypisują brednie w stylu „Kosowski Wiśle nie jest potrzebny, gdy odejdzie nic się złego nie stanie, jedynie kasyna stracą”, a potem zajmują się zagłuszaniem pustosłowiem tych, którzy mieli rację,, ale nie można zrozumieć osób zatrudnionych w klubie, którzy ponoszą bezpośrednią odpowiedzialność za podobne myślenie i firmowanie takich posunięć.

Wisła nie zasługuje na tak złe zarządzanie, jakie mamy obecnie.
leszekm napisał(a):Wyświetl post
Wisła już oddaje tytuł

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,358...aje_tytul.html
Polecam wejść w link.

irman napisał(a):Wyświetl post
A co mnie ****a obchodzi, że dostaniemy jakiś grosz za Clebera, w sytuacji gdy ta kasa za cholerę nie zostanie zainwestowana w jakiekolwiek wzmocnienie? Odchodzi jeden z najlepszych piłkarzy Wisły w ostatnich latach. Pozostaje dwóch stoperów, z czego jeden łapiący co miesiąc kontuzje, a drugi zapisał mi się na razie w pamięci głównie asystą do Mili w meczu ze Śląskiem. Co jeszcze ten łysy palant wymyśli?
marcin19876 napisał(a):Wyświetl post
To co robi Zarzad i Pan Prezes przestaje byc smieszne,caly czas sie mowi ze walczymy o mistrza ale za tymi slowami nic nie idzie,mamy wkoncu porzadnego sponsora ktora daje kase, ale gdzie ta kasa pojdzie to my juz nie wiemy,czy na transery?wątpie-po tym co ostatnio robi sie w polityce transerowej jasno mozna wywnioskowac ze bez drastycznych zmian nie ma mowy o poprawie sytuacji w klubie.Chcemy grac grac w europejskich pucharach ale nie robi sie nic by temu sprostac.Co z tego ze sprowadzili Marcelo czy wczesniej Diaza,my potrzebujemy zawodnikow ofensywnych.Beto- jak narazie totalna pomylka,nic nie pokazuje, Garguła- wciaz bez operacji,nie wiadomo kiedy do nas dołaczy,Cleber- pozbycie sie tego zawodnika to blad,takich zawodnikow jak on jest w polskiej lidze bardzo malo,fajnie ze chcemy sprowadzac mlodych 18 19,perspektywicznych, ktorzy moga byc przyszłoscią klubu ale nie mozemy zapominac ze my potrzebujemy zawodnikow ktorzy od razu wskocza do podstawowej 11.Niestety nam sie juz tylko obiecuje,ale sa to tylko puste slowa...
Angmir napisał(a):Wyświetl post
Dodam że takie działanie, czyli sprzedawanie za grosze kluczowego piłkarza w śrpodku sezonu to jakgdyby cicha kapitulacja Wisły i wycofanie się z walki o mistrzostwo, i odmładzanie składu na przyszły sezen. Zarok będziemy mieli sytuacje jak Górnik Zabrze...
ultr4 napisał(a):Wyświetl post
Nie ma co sie dalej oszukiwac, Wisla staje sie powoli ligowym sredniakiem. Najgorsze jest jednak to, ze w przyszlym sezonie nie bedzie mozna grac na wlasnym stadionie, co rowniez znaczaco pogorszy sytuacje finansowa. Biorac pod uwage, ze coraz wiecej jest klubow walczac o MP sytuacje wydaje sie byc tragiczna. Jedyna nadzieja to otwarcie nowego stadion lub zmiana zarzadzania klubem.

A teraz cytat z mojego ulubieńca Markusa. Na razie nie jest zbyt aktywny na forum (na jego nieszczęście udało się zdobyć kolejny tytuł), ale jeszcze tydzień dwa jak rozpocznie się okienko transferowe, będzie można poczytać jego apokaliptyczne wizje...

Markus napisał(a):Wyświetl post
Wisła taką politykę „krótkowzrocznego księgowego”, a nie „profesjonalnego sportowego menadżera” prowadzi już od lat, coraz bardziej przekreślając, a nie budując lepszą przyszłość. Nie przynosi klubowi ani poważnych dochodów, ani oszczędności, bo bezmyślne cięcia i ruchy personalne wymuszają z czasem większe wydatki na pokrycie coraz to nowszych niedoborów i strat. Przykładowo, długofalowo koszty prowadzenia polityki transferowej pozbawionej elementarnego scoutingu, zawsze będą dużo wyższe od kosztów prowadzenia polityki transferowej opartej na jego obecności.

Dzięki polityce „krótkowzrocznego księgowego”, przedstawianej na zewnątrz jako rzekoma „twarda polityka finansowa”, wyniki Wisły nie ulegają poprawie, marketingowi nie jest coraz łatwiej, nie rozwija się scouting, drużyna, struktury organizacyjne i baza treningowa. Praktycznie w żadnym elemencie funkcjonowania klubu nie ma istotnego postępu (o stadionie budowanym przez miasto nie mówię). A bez tego żaden klub nigdy długofalowo nie będzie zdrowy i ze stabilnym budżetem.

Droga regularnego osłabiania zespołu, stagnacji w budowie bazy treningowej i scoutingu, ignorowania potrzeb zespołu i trenerów, czy okłamywania opinii publicznej (tu już nasi działacze doszli niemal do perfekcji), nigdzie i nigdy nie prowadzi długofalowo do finansowej i sportowej pomyślności. Nigdzie też „nie procentuje z czasem”.

Wszędzie na jej końcu, wcześniej czy później, jest krach – tak sportowy, jak finansowy. To naprawdę bardzo prosta zasada, doskonale znana nie tylko na zachodzie.

Niestety, żaden księgowy, czy sportowy amator obracający się w swoim wąskim świecie krótkoterminowych rachunków i celów, myślący tylko o własnym stołku, nie jest i nie będzie w stanie tego dostrzec. Dlatego „pociąg” o nazwie Wisła, kierowany przez takich ludzi, ciągle pędzi od dawna po tych samych złych, ślepych torach ku coraz większemu kryzysowi.
Zastanawiam się czasami, jeśli Markus ma rację, jakie mielibyśmy wyniki gdyby nasza polityka sportowo-finansowa, była prowadzona co najmniej poprawnie? Komplet zwycięstw w lidze, 1/8 LM?

Ten człowiek z trudem potrafi pochwalić Wisłe, nawet po wygranym meczu superważnym meczu Z Legią.c

Markus napisał(a):Wyświetl post
Cieszy, że na razie wygrywamy.

Martwi jakość gry i strasznie duża ilość prostych błędów. Z tak beznadziejnie grającą w obronie Legią Wisła mogła i powinna zdobyć więcej bramek. Warszawiacy na razie kompletnie nic nie grają. Niestety, Brożek na chwilę obecną również.

Boguski biega, oby nie opadł z sił. Diaz tradycyjnie słabo w ofensywie. Sobolewski może prezentować się jeszcze lepiej niż w pierwszej połowie, ale póki co pewny punkt zespołu. Stoperzy bez zarzutu. Brawa dla Marcelo za gola.

Szkoda, że Małecki jak zwykle psuje niemal każde dośrodkowanie. Dobra gra skrzydłowego nie polega tylko na kiwaniu się z Descargą, skrajny pomocnik nie może psuć 9 na 10 centr. Dlatego nie miałbym nic przeciwko wejściu Łobodzińskiego - on przynajmniej od czasu do czasu potrafi celnie dośrodkować.
Ale w zasadzie każdy jego post można tutaj wklejać, także już sobie daruje...
Ddf

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:21.