The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 26.05.2015, 13:03. [35 kolejka] Legia Warszawa - WISŁA Kraków, 31 maja, godz. 15:30
VS.







Przed nami kolejne spotkanie w TM Ekstraklasie. Niestety po ostatnich wynikach piłkarze Wisły z każdą kolejką oddalają się od występu w europejskich pucharach. Nasze głowy jeszcze dobrze nie przyswoiły frajerskiej straty punktów w środku tygodnia z Pogonią Szczecin a już w sobotni wieczór przeżywaliśmy jeszcze gorsze chwile w Białymstoku.

Teraz kibice Białej Gwiazdy zastanawiają się jak będzie wyglądało spotkanie w niedzielę z Legią w Warszawie. Czy znowu będziemy prowadzić, grać dobrze, aby w ostatnich minutach dać wyrwać sobie punkty? Czy tym razem stracimy kilka bramek już na początku?

Jeszcze nie tak dawno mecz określany hitem kolejki, dziś ma zupełnie inny wydźwięk – oba kluby są na przeciwnych biegunach, zarówno piłkarsko, jaki i pod względem zarządzania.

Spotkanie pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+Sport.

Poprzednie spotkanie obu ekip rozegrane w Warszawie zakończyło się remisem 2:2, a Wiślacy stracili trzy punkty w 90 minucie po samobójczym trafieniu Bobana Jovicia.




Historia spotkań pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków:





Sezon 2006/07:

1 października 2006, 18:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:1, Marcin Burkhardt 75 – Paweł Brożek 48

Sezon 2007/08:

27 kwietnia 2008, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Maciej Rybus 29,47 – Paweł Brożek 60

Sezon 2008/09:

26 października 2008, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Bartłomiej Grzelak 38, Takesure Chinyama 67 - Paweł Brożek 34

Sezon 2009/10:

8 maja 2010, 16:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:3, Paweł Brożek 16,47,70

Sezon 2010/11:

21 maja 2011, 15:45 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Alejandro Cabral 45 (k), Sebastian Szałachowski 90

Sezon 2011/12:

2 października 2011, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Danijel Ljuboja 25, Janusz Gol 70

Sezon 2012/13:

5 października 2012, 20:45, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Jakub Kosecki 16,25 – Łukasz Garguła 13.

Sezon 2013/14:

Runda zasadnicza:
16 marca 2014, 13:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2, Miroslav Radović 2, Ondrej Duda 36 - Donald Guerrier 66, Semir Štilić 82

Runda finałowa:
9 maja 2014, 20:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków 5:0, Michał Żyro 20, Michał Kucharczyk 36, Tomasz Jodłowiec 44, Dossa Júnior 59, Marek Saganowski 79.

Sezon 2014/15:

Runda zasadnicza:

15 marca 2015, 18:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2, Michał Żyro 28, Boban Jović 90 (s) - Łukasz Burliga 16, Paweł Brożek 48 (k).




Niestety powyższa statystyka nie jest dość optymistyczna przed najbliższą kolejką. Ostatni raz Biała Gwiazda wygrała w Warszawie w 2010 roku, kiedy to Paweł Brożek strzelił hattricka.

Z obawą patrzę również na poprzedni sezon i porównuję go do obecnego. W rundzie zasadniczej Wisła zarówno w zeszłym jak i w tym roku remisowała w Stolicy 2:2, miejmy nadzieję, że Legia nie powtórzy wyniku z rundy finałowej ubiegłego sezonu..



Wieści z obozu rywali.



Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że murowanym kandydatem do mistrzostwa Polski jest zespół z Warszawy. Wystarczyło jednak kilka małych wtop i w Stolicy zaczęło być nerwowo, zespół z ambicjami gry w LM czy LE ma problem na krajowym podwórku. Na trzy kolejki przed końcem Wojskowi zajmują drugą pozycję w tabeli z jednym punktem straty do Lecha Poznań. Walka o mistrzostwo kraju zapowiada się, więc pasjonująco na finiszu rozgrywek. Każdy inny wynik niż zdobycie korony w Warszawie będzie dla nich porażką.

Wydawać by się mogło, że bez względu na wynik w Warszawie po sezonie dojdzie do małej rewolucji, ponieważ Bogusław Leśnodorski nie do końca jest zadowolony z takiego obrotu sprawy.
Czas pokaże, jakie decyzję będą podejmowane przez zarząd i w którym kierunku pójdzie Legia.


Piłkarze Legii pod lupą TWSD.




Szkoleniowiec warszawskiej Legii w tym sezonie, kilkakrotnie dość mocno rotował składem. Jednak spośród tych wszystkich zawodników wykrystalizowała się jedenastka, z której najczęściej korzystał. Na pierwszy plan wysuwa się osoba Orlando Sa, napastnik rodem z Portugalii, często w tym sezonie wchodził z ławki rezerwowych i dość często były to zmiany kluczowe. Napastnik strzelił w tym sezonie w Ekstraklasie już 13 bramek, jednak w najbliższej kolejce nie powiększy swojego dorobku, ponieważ będzie pauzował za czwartą żółtą kartkę w sezonie. Swoją formę z początku rundy zgubił gdzieś Ondrej Duda, który do tej pory tylko pięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali.

Najwięcej minut na boisku w zespole Wojskowych spędził natomiast Jakub Rzeźniczak, który rozegrał 2540 minut.

Warto również zwrócić uwagę na osobę Ivicy Vrdolijaka, który ma pewne miejsce w drugiej linii oraz Dusana Kuciaka, który początkowo stracił miejsce w bramce po przyjściu Arkadiusza Malarza, ale od 25. Kolejki jest pierwszym wyborem norweskiego szkoleniowca.


Fatum, pech..?



Za pewne wszyscy kibice Białej Gwiazdy próbują znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie ostatnich wpadek i strat bramek w ostatnich fragmentach gry. Pojawia się wiele pomysłów: brak chęci gry w pucharach, brak koncentracji, zbytnia pewność siebie, brak regularnych wypłat. Sam już nie wiem, co jeszcze można by dopisać do tej listy.

Problem bardziej leży chyba jednak w przygotowaniu mentalnym do mecz i podejściu. Nie można powiedzieć, że Wisła zagrała źle w Białymstoku, ale niestety obraz dobrej gry został brutalnie zaciemniony przez ostatnie trzy minuty spotkania. Niestety, ale przez tak głupio tracone bramki i punkty – puchary, o które ponoć nasz klub walczy do samego końca oddalają się z każdą minutą. Przed nami naprawdę dwa ciężkie wyjazdy, z których przywiezienie jakichkolwiek punktów będzie uznane za sukces.



Zmiany w składzie.




Mecz w Białymstoku zapamiętamy jeszcze z jednego powodu – dość odważnych zmian w wyjściowej jedenastce. Trener Kazimierz Moskal posadził na ławce Pawła Brożka, Semira Stilicia oraz Michała Buchalika a w ich miejsce do gry zameldowali się m.in. Mariusz Stępiński czy Michał Miśkiewicz. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy wrócił również do żelaznego ustawienia w linii obrony z Głowackim i Guzmicsem na środku.

Czy na podobny manewr zdecyduje się również w najbliższym spotkaniu czy jednak wrócimy do podstawowego zestawienia. Być może dobry połączeniem byłoby wystawienie dwójki napastników od pierwszych minut – Stępińskiego i Brożka. Pojawia się również pytanie czy zdąży się w końcu wykurować narzekający na uraz Donald Guerrier, który nie może pomóc swoich kolegom w walce o ligowe punkty już od kilku kolejek.

Na pewno do dyspozycji trenera będzie już Dariusz Dudka, który odcierpiał karę czterech napomnień w sezonie, przez co nie mógł udać się z drużyną do Białegostoku.



Nowy kontrakt i kontuzja Miśkiewicza.



Niestety oprócz straty punktowej po ostatnim spotkaniu, Wisła straciła Michała Miśkiewicza. Bramkarz Białej Gwiazdy ma skręcone kolano oraz uraz mięśnia czworogłowego.

Jest również dobra wiadomość związana z naszym bramkarzem – Misiek dziś złożył podopis pod nowym kontraktem, który związał go z Białą Gwiazdą do 30 czerwca 2017 roku.



Specyficzny trening przed spotkaniem z Legią.



Wiślacy przygotowują się do ligowego spotkania z Legią, jak zawsze w ośrodku w Myślenicach. Dzisiejszy trening był dość specyficzny, bo o to pojawili się na nim trenerzy od przygotowania mentalnego. To reakcja sztabu szkoleniowego na ostatnie wydarzenia w meczach z udziałem naszych piłkarzy. Trenerzy Ci mają zadbać o poprawę koncentracji, zmianę podejścia poszczególnych zawodników a przede wszystkim o wydobycie dodatkowych pokładów energii i drzemiącego w nich potencjału.

Czy ta metoda zastosowana przez sztab szkoleniowy przyniesie oczekiwane efekty? Czas pokaże, bo jak dobrze wiemy, po jednej sesji nie należy się spodziewać cudów w tej dziedzinie.




Zagrożeni kartkami.




W naszym zespole nadal zagrożeni kartkami są Rafał Boguski oraz Alan Uryga, każde kolejne napomnienie skutkuje pauzą w następnym spotkaniu.




Terminarz 35. Kolejki TM Ekstraklasy:



GRUPA MISTRZOWSKA:


30 maja (sobota)

20:30 Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk ( Canal+Sport)

31 maja (niedziela)

15:30 Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze (Canal+ Sport 2)
15:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków (Canal+Sport)
18:00 Lech Poznań – Pogoń Szczecin (Canal+ Sport)


GRUPA SPADKOWA:

29 maja (piątek)

18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia (NSport+, Canal+ Sport 2)
20:30 Korona Kielce – Piast Gliwice (Canal+Sport)

30 maja (sobota)

15:30 Górnik Łęczna – Ruch Chorzów (NSport+, Canal+ Sport 2)
18:00 GKS Bełchatów – Zawisza Bydgoszcz (Canal+Sport)



Zapraszam do dyskusji.
Wszelkie uwagi co do tematów meczowych można kierować w tym temacie lub na PW.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:34.