The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 10.01.2014, 20:39. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Dania 2014.
Witam,

już w niedzielę w Dani ruszają XI Mistrzostwa Europy. Turniej będzie trwał od 12 do 26 stycznia 2014. Mecze rozgrywane będą w czterech miastach. Kopenhaga, Aarhus, Aalborg oraz Herning.

Poniżej prezentuję podział na grupy oraz zapraszam Was do dyskusji na temat turnieju oraz szans Polaków.

Grupa A (Herning)

1. Dania
2. Czechy
3. Macedonia
4. Austria.

12.01.2014:

18:00 Czechy - Austria
20:30 Dania - Macedonia

14.01.2014:

18:15 Macedonia - Czechy
20:30 Austria - Dania

16.01.2014:

18:15 Macedonia - Austria
20:30 Dania - Czechy



GRUPA B ( Aalborg)

1. Hiszpania
2. Islandia
3. Węgry
4. Norwegia


12.01.2014:

16:00 Islandia - Norwegia
18:15 Hiszpania - Węgry

14.01.2014:

18:00 Węgry - Islandia
20:15 Norwegia - Hiszpania

16.01.2014:

18:00 Hiszpania - Islandia
20:15 Norwegia - Węgry


GRUPA C (Aarhus)

1. Serbia
2. Francja
3. Polska
4. Rosja

13.01.2014:

18:00 Serbia - Polska (TVP2)

20:15 Francja - Rosja

15.01.2014

18:00 Rosja - Serbia
20:15 Polska - Francja (TVP2)

17.01.2014


18:00 Polska - Rosja (TVP2)
20:15 Serbia - Francja


GRUPA D ( Kopenhaga)


1. Chorwacja
2. Szwecja
3. Czarnogóra
4. Białoruś


13.01.2014

18:00 Chorwacja - Białoruś
20:15 Szwecja - Czarnogóra

15.01.2014

18:00 Czarnogóra - Chorwacja
20:15 Białoruś - Szwecja

17.01.2014

18:00 Chorwacja - Szwecja
20:15 Białoruś - Czarnogóra



Rywale Polaków

Jak widać powyżej Polacy trafili do grupy C w której swoje siły zmierzą z Serbami, srebrnymi medalistami ostatnich mistrzostw Europy. Drugim rywalem Biało- czerwonych będzie zespół Francji. Trójkolorowi w ostatnich mistrzostwach zajęli odległe 11 miejsce. Nie zapominajmy jednak, że Francuzi to mistrzowie Starego Kontynentu z 2006 oraz 2010 roku. Na zakończenie zmagań w grupie Polska zmierzy się z teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie Rosją. Rosjanie na ostatnim turnieju zajęli 15 miejsce.


Potyczki z Serbami:

MŚ, Szwecja 2011. Polska - Serbia 27:26
ME, Serbia 2012, Polska - Serbia 18:22
MŚ, Hiszpania 2013, Polska - Serbia 25:24
Kwalifikacje do IO w Londynie Polska - Serbia 25:25



Potyczki z Francją:


ME, Austria 2010. Polska - Francja 24:29

Mecze z Rosją:

MŚ, Chorwacja 2009, Polska - Rosja 24:22
Turniej reprezentacji, Polska - Rosja 30:35
Turniej w Gdyni, 2011. Polska - Rosja 29:29




Dalsza faza rywalizacji.


Po zakończeniu pierwszej fazy turnieju awans do następnej fazy uzyskują po 3 zespoły z każdej grupy. Zespoły z grupy A i B utworzą jedną grupę - GRUPA I, natomiast zespoły z grupy C oraz D połączą się i utworzą drugą grupę - GRUPA II.





Kadra na mistrzostwa, praktycznie już gotowa.


Dziś popołudniu trener Michael Biegler podał dziś nazwiska 17 zawodników, którzy udadzą się na turniej do Dani. Na miejscu selekcjoner będzie musiał zrezygnować jeszcze z jednego zawodnika. Do tej pory zrezygnowano z trójki zawodników: Patryka Kuchczyńskiego, Rafała Glińskiego oraz Marcina Wicharego. Co było największym zaskoczeniem.

Tak na dzień dzisiejszy prezentuje się nasza kadra:


Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK)

Skrzydłowi: Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów).

Rozgrywający: Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Targi Kielce), Michał Kubisztal (Górnik Zabrze), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Michał Szyba (KS Azoty Puławy).


Obrotowi: Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce).




Jak widzicie naszą grę na tych mistrzostwach, czy stać nasz zespół na dobry wyniki? Co dla nas będzie osiągnięciem godnym zapamiętania, czy mamy realne szansę włączyć się do walki o strefę medalową, czy jednak na drugiej fazie zakończymy udział w tym turnieju?

Kto waszym zdaniem zostanie mistrzem Europy? Czy Duńczycy obronią tytuł najlepszej ekipy Starego Kontynentu? Kto może zostać czarnym koniem rozgrywek?


Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:35.