
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
|
Nadchodząca kolejka*
![]() Aktualna tabela* ![]() ![]() *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#2
|
|
a tak na w....ienie z rana:
![]() nie wiem z jakiego klucza ta kolejnosc , bo preciez nie alfabetycznego ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#3
|
|
Alfabetycznie, z tym że podział jest na zespoły z ESA i na beniaminków
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#4
|
|
wydaje mi sie że wg poziomu gejowości
![]()
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#5
|
|
Łęczna to pewniaczek. Jedna bramka ze SFG, druga po prostej stracie w środku pola.
2:1 dla gospodarzy. Wiadomo też, co powie po meczu Sobolewski: wiem, jak drużyna pracuje na treningach, to się przełoży na punkty. Dzisiaj stworzyliśmy więcej okazji niż rywal ale przegraliśmy, taka jest piłka. Gol po rzucie rożnym? Takie bramki padały, padają i będą padać. PRacujemy nad tym na treningach ale jednak przewaga fizyczna przeciwnika była w tym aspekcie ogromna. Robimy swoje, cel jest jeden: awans. Pozostały nam 33 mecze. Skład Wisły jest już znany: Raton - Jaroch, Łasicki, Eneko, Junca - Tachi, Duda - Villar, Goku, Alfaro - Rodado
Ostatnio edytowane przez sandomingo : 14.07.2023 o godz. 09:18.
![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#6
|
|
A ma ktoś typy bukmacherów odnośnie tego kto awansuje w tym sezonie?
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Member
Od: 02.2021
Offline |
#7
|
|
Ja przywieziemy z Łęcznej i z Warszawy 1 punkt to będzie sukces,ale z tym zarządem,piłkarzykami,trenerem i bez kasy 2 wyjazdowe porażki i bedzie nerwówka już po pierwszych meczach!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#8
|
|
Ostatnio łatwo poszło z Łęczną na wyjeździe to teraz pewnie przewrotnie, będzie w czapę.
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#9
|
Sądząc po składach sparingowych chyba Szot w podstawowym jednak. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#10
|
|
Tachi w środku pola, robienie krzywdy jemu i przede wszystkim zespołowi. Czekam na otrzeźwienie Sobola w tej sprawie, to może dać czerwona kartka dla Tachiego, a kilka razy było pomarańczowo u niego w rundzie wiosennej.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#11
|
|
1 mecz z trudnym rywalem. Leczna juz nie na wakacjach tak jak w poprzednim meczu. Tez przewiduje minimalna porazke. Bedzie zwalenie winy na ciezki okres przygotowawczy i brak zgrania zespolu.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#12
|
Być może.rywalizacja zmusi też Tachiego do odważniejszej gry. Prędzej w to wierzę niz w przestawienie mu pozycji. Sobol się na to uparł. Co ciekawe to Tachi nigdy nie był specjalnie blisko czerwonej kartki. Jego 3 żółte kartki w 14 spotkaniach /900 min to nie jest specjalnie niesamowity wynik. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#13
|
|
Wszyscy, jak widać, mądrzejsi od trenera i całego sztabu, a także od Kiko.
Skąd niby wiecie, że Tachi lepiej spisywałby się na środku obrony? Że tam niby kiedyś grał? A może bardziej nadaje się na DP? Może sam też lepiej tam się czuje? Może wcześniej grał na ŚO, bo jakiś inny trener go tam uporczywie, acz bez sensu widział? Może Sobolewski, który widzi go codziennie, też woli go w środku? Może Kiko sprowadzał go z myślą o DP? Uprzejmie oczekuję na merytoryczne argumenty. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#14
|
Skład jest słabszy niż poprzednio, brak Igbekene będzie bolesny. Niestety, Tachi to obecnie chyba jedyna opcja. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#15
|
https://www.transfermarkt.co.uk/tach...spieler/354697 - to odnosnie występów Tachiego jako DP a CD. Jak widać 90% występów w karierze jako obrońca no ale źle się tam czuł, trenerzy ktorzy go prowadzili nie połapali się że to DP i z uporem maniaka przez lata rozmawiając z zawodnikiem ciągle go tam wystawiali. Sobolewski przyznal że Tachi na DP to jego autorski pomysł. Myśle że to spowodowane jest tylko tym że Tachi ma jakąś agresje, zdecydowanie a to według naszej legendy pasuje na DP. Może by Sobolewski dał Tachiemu z 8-10 meczy na stoperze .... ale nie da bo jakby Tachi wypalił to jego autorski pomysł wyglądałby jak kraftowy kebab z zamrażarki. Powód: Tam doliczyli mecze na DP w Wiśle czyli przed Sobolewskim gość grał 90%+ jako obrońca (biorac pod uwage podane liczby)
Ostatnio edytowane przez AgresywnyChomik : 16.07.2023 o godz. 15:45.
![]()
Malinowy król malowanych róż
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#16
|
|
Może ci trenerzy tez mieli "autorskie" pomysły?
Naprawdę, nie stać nas na to, żeby zaakceptować koncepcję dyrektora sportowego i trenera? Forum zawsze mądrzejsze? |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#17
|
|
Zaletą Tachiego jest zdrowie, które niestety naszym pozostałym DP nie dopisuje. Co z tego, że Basha pieści piłki, skoro może zagrać w porywach 30 minut i porusza się z prędkością wozu z węglem?
Zobaczymy co z Sapałą teraz będzie, jak się kolejny raz rozsypie, to będziemy mieli odpowiedź na pytanie czemu go odstrzelili z Rakowa. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2018
Offline |
#18
|
|
Forum zawsze najmądrzejsze!!!
![]() Może autorskim pomysłem naszego sztabu jest, że im dalej Tachi od pola karnego, tym rzadziej będzie deptał w tymże po stopach przeciwników... Nie wiem skąd przekonanie, że ten gość będzie dawał radę na środku obrony, jest strasznie nieprzewidywalny, w obronie - szczerze bałbym się, że często rozdawałby prezenty przeciwnym drużynom. No może, niech go z raz wpuszczą na próbę, niech zagra na środku, ale osobiście jestem sceptykiem... |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#19
|
|
Podam jeszcze jeden potencjalny argument.
Sobolewskim był jednym z najlepszych polskich piłkarzy jako DP. Można więc sądzić że lepiej od forumowych mędrców potrafi ocenić przydatność jakiegoś piłkarza akurat na tej pozycji. No chyba że uznamy, że tego Sobol też nie potrafi. Ja, w swojej branży potrafię ocenić przydatność debiutanta do pracy na danym stanowisku i nie muszę w tym celu kierować się opiniami dyletantów. Zwłaszcza kiedy delikwent ma pracować w moim zespole. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
Co do Tachiego każdy widzi jak on gra w środku i kazdy widział co robili nasi stoperzy podczas ostatniej rundy. Macie coś więcej niż wiara w 6 zmysł trenera Sobolewskiego ?
Ostatnio edytowane przez AgresywnyChomik : 16.07.2023 o godz. 18:03.
![]()
Malinowy król malowanych róż
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D
Offline |
#21
|
|
Jak któryś z kibiców wierzy jeszcze w 6 zmysł Sobola, to życzę powodzenia.
![]()
Wisła Kraków
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#22
|
|
Ja to nie wierzę w jego 5 podstawowych.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#23
|
|
Najsłabsze punkty obecnej Wisły na tą chwilę to zdecydowanie trener i pozycja defensywnego pomocnika. Przydałby się też jeszcze jeden mocny piłkarz ofensywny i boczny obrońca. Sezon będzie bardzo trudny, im mniej będziemy w nim zależeć od zmienników takich jak Młyński czy Talar, tym lepiej.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#24
|
|
Jeszcze pierwsza jedenastka jako tako ale załóżmy, że pojawi się jakaś kontuzja typu Jaroch Junca , Sapała , Basha lub ktoś z ofensywnych i już jest dramat. Mam wrażenie że podchodzimy trochę znowu do rozgrywek na jesień jak w tamtym roku..potem w Panice w zimie będziemy wzmacniać. wydaje mi się że może byc solidniej na bramce i w obronie ale za to nie będzie tak dobrze z przodu(obym się mylil)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#25
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#26
|
|
A synalek Kikuśka będzie grał?
Tradycje zobowiązują - wujek Jurek, brat Dawidek, wcześniej ludzie po wyrokach czy różne kochanki. Aż dziw bierze, że już kilkukrotnie skompromitowany Kikusiek (od samego początku nie traktowałem go poważnie i miałem rację). Dla mnie to największy ananas w erze Wisły. Chłop bez doświadczenia w trenerce za czasów Sarapaty dostał to stanowisko. A władze ligi chyba wymagają licencji trenerskiej? No chyba, że Kmiecik dał swoje uprawnienia. Szybko okazało się, że mimo sprowadzonego tabunu Hiszpanów poziom ówczesnej Ekstraklasy go przerósł. Gdyby nie Carlitos, byłaby strefa spadkowa. Długo trwało czekanie na jego wydalenie. Biorąc pod uwagę, za jakich czasów został sprowadzony i przez kogo, wydawało się, że jego tematu w Wiśle już nie będzie (czasy bandytyzmu, ale też czas wałków transferowych jego kolegi za które dostał zarzuty). Kilka miesięcy temu okazało się, że tęsknota za czasami Marzenki jest dalej duża, to postanowiono wrócić do Kikuśka, tym razem na innym stanowisku. Był wagon z Hiszpanii, było oczekiwanie, że awans z taką liczbą grajków z tego kraju jest oczywistą oczywistością. Niestety, pamiętamy mecz z Puszczą, która bez Hiszpanów pokazała hiszpańskiej Wiśle miejsce w szeregu. Już trzecia klęska hiszpańska nikogo nie nauczyła (jeszcze jedną miał Carrillo) i znowu jest to samo z dzisiejszym hitem - zatrudnieniem synalka. W Wiśle po tylu latach przywykliśmy do wszelakiej patologii. Aż dziw bierze, że Robert Brzęczek jeszcze nie został piłkarzem Wisły. Ale pożyjemy, zobaczymy jak to mówią. Obecnie trwa najgorsza sytuacja Wisły w całej historii i wiemy komu to zawdzięczamy: Braciom Błaszczykowskim, wujaszkowi Jurkowi, środowiskom kibicowskim, Jarkowi Królewiczowi Królewskiemu, Tomkowi Jażdżyńskiemu, Kikuśkowi, fałszywym odnowicielom, TS-owi i fałszywym legendom.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 16.07.2023 o godz. 22:36.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#27
|
|
ale troll się włączył.
KOALIK nie kręć koperkowej afery. Kiko był słabym trenerem, na długo zapamiętam styl w dwumeczu koroną (PP i liga). Teraz nie został sciągniety w roli trenera jak zapewne wiesz... Zaciąg hiszpanów był i jest ale są to odpady bo nas nie stać na innych i mimo wszystko spora część z nich była/jest dużo lepsza niż ściągani polacy, fazlagice itp itd. za brak awansu obwiniasz zaciąg przez kiko? to wg Ciebie Sobolewski był wtedy gdize? na urlopie? Pretensie, że jego syn gra w Wiśle? a gdzie ma grać? Miał go zaprowadzić do Hutnka czy Cracovii? Ale rozumiem poniekąd, że musiałeś wylać swoją frustrację i zrobiłeś to tutaj. Mam nadzieję, że nikt nie wejdzie z Tobą w dyskusję (pomijając moją odpowiedź) bo zalatuje trollem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2017
Skąd: Gród Kraka
Offline |
#28
|
Wyłącz internet, włącz myślenie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#29
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#30
|
Na jesień zeszłego roku kadra wyglądała fatalnie, bez porównania z dzisiejszą. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|