The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Czy chcesz aby sędziowie mogli oglądać powtórki wideo, gdy nie są pewni decyzji?
TAK 77 92,77%
NIE 6 7,23%
Głosujących: 83. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 01.12.2016, 15:31. Powtórki dla sędziego.
Zastanawiam się dlaczego Ekstraklasa nie wprowadzi powtórek dla sędziego, tak aby skończyły się sytuacje kontrowersyjne jak z wczoraj.

Tak to obecnie wygląda w Holandii:

https://www.youtube.com/watch?v=9vKZHJJEva4

A tak w Stanach:

https://www.youtube.com/watch?v=16OQVTShqgM

Na co oni czekają?

https://www.facebook.com/Chcemy-Powt...3421486010385/
Ostatnio edytowane przez Konrad. : 01.12.2016 o godz. 15:56.
Ddf
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 01.12.2016, 15:38
Kasa misiu, kasa.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 01.12.2016, 15:51
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Kasa misiu, kasa.
Tzn?

Przecież wszystkie mecze są transmitowane przez c+. Wystarczy tylko sędziemu udostępnić jeden monitor z powtórkami i tyle...
Ddf
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 01.12.2016, 16:02
no ale czy to cos da?
wystarczy taki sędzie jak pan Sławomir z C+ który rozstrzyga w zależności od sytuacji. Raz takie samo dotkniecie ręka daje karnego innym razem nie daje
Piłka to gra błędów, tak bylo jest i będzie
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Zwitter
Senior Member
 
 
Od: 04.2004
Skąd: Staszów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 01.12.2016, 16:07
Raczej powinna to być dodatkowa osoba/osoby siedząca/e w jakimś pomieszczeniu a info o karnym, spalonym itp. powinni zgłaszać do głównego. Wydaje mi się, że tak byłoby szybciej i sprawniej. Zresztą najpierw trzeba to wprowadzić a potem z czasem udoskonalać.

Przepisy o dotknięciu piłki w polu karnym też powinni zmienić. To jest chore, że jedna osoba mówi o karnymy a druga, że to raczej przypadkowe zagranie.
Ostatnio edytowane przez Zwitter : 01.12.2016 o godz. 16:10.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 01.12.2016, 16:07
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Tzn?

Przecież wszystkie mecze są transmitowane przez c+. Wystarczy tylko sędziemu udostępnić jeden monitor z powtórkami i tyle...
To znaczy, ze sedziowie musieliby czesciej zmieniac decyzje w trakcie spotkania = rzadziej sie mylic (w sensie naprawiac bledy).
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 01.12.2016 o godz. 16:12.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member
 
Od: 06.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 01.12.2016, 16:45
szprotson napisał(a):Wyświetl post
no ale czy to cos da?
wystarczy taki sędzie jak pan Sławomir z C+ który rozstrzyga w zależności od sytuacji. Raz takie samo dotkniecie ręka daje karnego innym razem nie daje
Piłka to gra błędów, tak bylo jest i będzie
Nie zamierzam go bronić, ale sam wiesz, że bywają sytuacje, że na dwoje babka wróżyła i wtedy faktycznie sędzia się obroni, jakakolwiek decyzję by podjął.

Ale przynajmniej zawężyloby to przestrzeń do tych kontrowersji najbardziej jak się da. Z braku czerwonej dla Burića raczej nawet Pan Sławomir by Raczkowskiego nie wybronił (chociaż kto tam wie )
Powód: z
Ostatnio edytowane przez masada : 01.12.2016 o godz. 16:50.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 01.12.2016, 16:55
nie wybronil by go?
To wez odtwórz time line z twittera z wczoraj. Poznasz druga strone barykady czyli co sadził fan Lecha nt. takiej sytuacji.

Wyeliminować błedy z gry błedów? Serio chcielibyscie zobaczyc jak roboty graja przeciwko sobie w bezkontaktową piłke? Bo ja nie chciałbym.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 01.12.2016, 17:57
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Zastanawiam się dlaczego Ekstraklasa nie wprowadzi powtórek dla sędziego, tak aby skończyły się sytuacje kontrowersyjne jak z wczoraj
Spokojnie, wszystko po kolei. Od nastepnego sezonu ligi angielskiej wchodza powtorki video, tam sa jeszcze gorsi sedziowie niz u Nas. Jak testowanie sie sprawdzi to i u nas wprowadza bo bedzie to wymagane a wtedy skonczy sie Las Palmas dla sedziow takich jak Raczkowski, ktory w A klasie sedziowac nie powinien nie mowiac juz o jego slepych pomagierach.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 01.12.2016, 17:57
Powtórki dla:
- bramek co padły ze spalonego (czyli jak padła bramka można sprawdzić czy nie było spalonego). jak sędzia odgwizdal i nie było to nic nie zrobimy.
- przekroczenie linii bramkowej, bocznej itd

Inaczej to nie ma sensu.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 01.12.2016, 18:18
szprotson napisał(a):Wyświetl post
no ale czy to cos da?
wystarczy taki sędzie jak pan Sławomir z C+ który rozstrzyga w zależności od sytuacji. Raz takie samo dotkniecie ręka daje karnego innym razem nie daje
Piłka to gra błędów, tak bylo jest i będzie
Patrz co znalazłem:

Cytat:
Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) pozwoliła ligom na całym świecie na testowanie systemów, które udostępnią sędziom powtórki podczas meczów. W oficjalnych spotkaniach nowe rozwiązanie miałoby zostać wprowadzone najpóźniej w sezonie 2017/18.

Faza testowa potrwa więc niecałe dwa lata. Z powtórek będzie można skorzystać tylko w określonych przypadkach: aby rozwiać wątpliwości przy strzelonej bramce, czerwonej kartce, rzucie karnym lub gdy sędzia pokaże żółtą lub czerwoną kartkę niewłaściwemu zawodnikowi.

Ja jestem za, do tego bym dorzucił goal line trzeba coś robić bo jak nic nie będą robić to dalej będzie kicha....
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member
 
 
Od: 02.2004
Skąd: Kraków, Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 01.12.2016, 23:20
- Każdy gol, powinien być od razu analizowany. Z automatu.
- Każdy karny, czerwona kartka, tak samo - do analizy.
- Za symulkę wprowadzić obowiązkowe żółtko, które może zostać także przyznane PO MECZU przez komisję.ligi.
- W przypadku "niejasnych" powtórek - podtrzymana zostaje decyzja boiskowa.
Ostatnio edytowane przez dj_ibutti : 04.12.2016 o godz. 12:21.
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member
 
Od: 06.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 02.12.2016, 08:46
- o spalonych decydować powinien dodatkowy sędzia w pokoiku z kamerami, a liniowi niech tylko pomagają przy wypatrywaniu fauli.
- o przekraczaniu wszelkich linii przez piłkę powinien głównego powiadamiać jakiś sygnał z fotokomórek.
- każda symulka powinna być po meczu surowo karana przez komisję ligi.

Reszta powinna pozostać niezmieniona. Taka to moja opinia.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 02.12.2016, 10:24
dj_ibutti napisał(a):Wyświetl post
- Każdy gol, powinien być od razu analizowany. Z automatu.
- Każdy karny, czerwona kartka.
- Za symulkę wprowadzić obowiązkowe żółtko, które może zostać także przyznane PO MECZU przez komisję.ligi.
- W przypadku "niejasnych" powtórek - podtrzymana zostaje decyzja boiskowa.
ok.
Już widze reakcje trybun po ostatnim faulu Jovica na Majewskim...I jeszcze czerwona kartka..
Jesli chodzi o symulke, to trzeba sobie okreslic dokladnie czym jest "symulka". Pamiętam kiedyś taki karny na Kirmie, co sie przewrócił a bramkarz gdzieś tam noge wstawił ale chyba go nie dotknął. Sedzia zagwizdał karnego, a powinien dac wolny pośredni (bo są kamery i analizuja) i żółtą dla Kirma.
Czym jest niejasna powtórka? czy własnie te kamery nie maja spowodowac ze niejasności nie będzie? czy moze taką niejasnościa byłaby wyzej wymieniona sytuacja?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser
 
 
Od: 07.2009
Skąd: Wschód

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 02.12.2016, 20:48
E tam. Wieksze kary finansowe dla slepych liniowych, system goal line i to by w zupelnosci wystarczylo.
Odpowiedz cytując
AdrianoZKS
Member
 
Od: 03.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 02.12.2016, 21:24
Jestem kibicem już nietolerowanej byłej zgody tudzież układu (Unia Tarnów - dla niekumatych), ale jedno muszę powiedzieć: za taką kradzież, jaka miała miejsce w dwumeczu z Amicą, a zwłaszcza w meczu środowym, powinni, jak za dawnych czasów, ręce upierdalać. Amen.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 03.12.2016, 10:04
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
E tam. Wieksze kary finansowe dla slepych liniowych, system goal line i to by w zupelnosci wystarczylo.
W tej konkretnej sytuacji tj faulu Buricia na Brozku, by chyba nie wystarczyło....

Sędziowie liniowi są tylko ludźmi, jeżeli mieli by odpowiadać finansowo za błędy to wszyscy by zrezygnowali...

Czasami są sytuacje gdy oglądając powtórkę są problemy z podjęciem decyzji....
Ddf
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 03.12.2016, 10:07
mitmichael napisał(a):Wyświetl post
Spokojnie, wszystko po kolei. Od nastepnego sezonu ligi angielskiej wchodza powtorki video, tam sa jeszcze gorsi sedziowie niz u Nas. Jak testowanie sie sprawdzi to i u nas wprowadza bo bedzie to wymagane a wtedy skonczy sie Las Palmas dla sedziow takich jak Raczkowski, ktory w A klasie sedziowac nie powinien nie mowiac juz o jego slepych pomagierach.
No właśnie liczyłem na to, że chociaż raz w życiu nasza liga się czymś wyróżni na tleEEuropy, że bylibyśmy chociaż w nowinkach pionierami... a my jak zwykle z tyłu...
Ddf
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member
 
 
Od: 02.2004
Skąd: Kraków, Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 04.12.2016, 12:23
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ok.
Już widze reakcje trybun po ostatnim faulu Jovica na Majewskim...I jeszcze czerwona kartka..
Jesli chodzi o symulke, to trzeba sobie okreslic dokladnie czym jest "symulka". Pamiętam kiedyś taki karny na Kirmie, co sie przewrócił a bramkarz gdzieś tam noge wstawił ale chyba go nie dotknął. Sedzia zagwizdał karnego, a powinien dac wolny pośredni (bo są kamery i analizuja) i żółtą dla Kirma.
Czym jest niejasna powtórka? czy własnie te kamery nie maja spowodowac ze niejasności nie będzie? czy moze taką niejasnościa byłaby wyzej wymieniona sytuacja?
Źle to napisałem Chodziło mi o to, że każda czerwona kartka, karny i gol, muszą podlegać z automatu analizie video. Niejasna powtórka? Np. to czy wczoraj była ręka Stolarskiego (?), gdzie nawet na kamerach nie było dokładnie widać. Nie widać dokładnie? Nie ma "niepodważalnego dowodu" na faul = podtrzymujemy decyzje z boiska.
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 09.12.2016, 17:02
Przesmycki o sędziowaniu: "Komu przeszkadzają błędy sędziowskie?".

Raczkowski świetny sędzia, kręcenie lodów na boisku jest OK bo "dzięki temu piłka jest lepszym biznesem".
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach, można się mocno... Zirytować.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member
 
 
Od: 05.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 09.12.2016, 19:29
Łoooo Panie.

Delegat Potok przy nim to światły i otwarty umysł.

Masz takiego szefa i po co się starać. Nie bądź za dobry bo zabijasz ducha gry.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 10.12.2016, 23:06
Czarny sukinsyn kompletnie się pogubił dzisiaj. Ale mamy pecha do tej profesji
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 10.12.2016, 23:12
Jeżeli coś się powtarza notorycznie kilkanaście razy w sezonie od kilku lat to nie nazwałbym tego pechem.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 10.12.2016, 23:24
Bez przesady.
Nie była to aż taka kontrowersja.
Nie każda decyzja nie po naszej myśli to od razu skandal.
Ochłońcie.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 10.12.2016, 23:59
Za uderzenie zawodnika bez piłki jest czerwień. Gość powinien wypierdalać z boiska natychmiast.

Wiele było takich sytuacji gdzie kompletnie nie wiedział co się dzieje i tylko patrzył na liniowych czy dobrze gwizdał.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
johny96
Senior Member
 
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 11.12.2016, 00:03
budziński też powinien zakończyć spotkanie przed wcześnie. Co chwila podcinał i kopał po Achillesie.

Druga sprawa to ten siemieniec czy ktoś tego pajaca może usadzić na dupie? Lata jak podupcony wychodzi zza wyznaczone pole. Chyba nie do końca jest, to zgodne z przepisami?
Tylko jeden klub !
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 11.12.2016, 11:14
Walka Sadloka z Piątkiem ostra, ale przetrzymywali się obaj. Nikt na to nie zwrócił uwagi, ale odepchnięcie Sadloka miało miejsce już po gwizdku, a boczny był 2 metry od tej sytuacji. Piątek sekundę po pchnięciu powinien zwijać się do szatni. To, co działo się później, jest winą głównie bocznego, choć nie zdziwię się, jeśli Popović dostanie karę.
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member
 
Od: 06.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 12.12.2016, 09:15
Według mnie to Sadlok bez kartki, Piątek żółta a Popovic i Covillo po czerwonej powinni dostać.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32.