![]() |
Powtórki dla sędziego.
Zastanawiam się dlaczego Ekstraklasa nie wprowadzi powtórek dla sędziego, tak aby skończyły się sytuacje kontrowersyjne jak z wczoraj.
Tak to obecnie wygląda w Holandii: https://www.youtube.com/watch?v=9vKZHJJEva4 A tak w Stanach: https://www.youtube.com/watch?v=16OQVTShqgM Na co oni czekają? https://www.facebook.com/Chcemy-Powt...3421486010385/ |
Kasa misiu, kasa.
|
Cytat:
Przecież wszystkie mecze są transmitowane przez c+. Wystarczy tylko sędziemu udostępnić jeden monitor z powtórkami i tyle... |
no ale czy to cos da?
wystarczy taki sędzie jak pan Sławomir z C+ który rozstrzyga w zależności od sytuacji. Raz takie samo dotkniecie ręka daje karnego innym razem nie daje :) Piłka to gra błędów, tak bylo jest i będzie |
Raczej powinna to być dodatkowa osoba/osoby siedząca/e w jakimś pomieszczeniu a info o karnym, spalonym itp. powinni zgłaszać do głównego. Wydaje mi się, że tak byłoby szybciej i sprawniej. Zresztą najpierw trzeba to wprowadzić a potem z czasem udoskonalać.
Przepisy o dotknięciu piłki w polu karnym też powinni zmienić. To jest chore, że jedna osoba mówi o karnymy a druga, że to raczej przypadkowe zagranie. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale przynajmniej zawężyloby to przestrzeń do tych kontrowersji najbardziej jak się da. Z braku czerwonej dla Burića raczej nawet Pan Sławomir by Raczkowskiego nie wybronił (chociaż kto tam wie ;)) |
nie wybronil by go?
To wez odtwórz time line z twittera z wczoraj. Poznasz druga strone barykady czyli co sadził fan Lecha nt. takiej sytuacji. Wyeliminować błedy z gry błedów? Serio chcielibyscie zobaczyc jak roboty graja przeciwko sobie w bezkontaktową piłke? Bo ja nie chciałbym. |
Cytat:
|
Powtórki dla:
- bramek co padły ze spalonego (czyli jak padła bramka można sprawdzić czy nie było spalonego). jak sędzia odgwizdal i nie było to nic nie zrobimy. - przekroczenie linii bramkowej, bocznej itd Inaczej to nie ma sensu. |
Cytat:
Cytat:
Ja jestem za, do tego bym dorzucił goal line trzeba coś robić bo jak nic nie będą robić to dalej będzie kicha.... |
- Każdy gol, powinien być od razu analizowany. Z automatu.
- Każdy karny, czerwona kartka, tak samo - do analizy. - Za symulkę wprowadzić obowiązkowe żółtko, które może zostać także przyznane PO MECZU przez komisję.ligi. - W przypadku "niejasnych" powtórek - podtrzymana zostaje decyzja boiskowa. |
- o spalonych decydować powinien dodatkowy sędzia w pokoiku z kamerami, a liniowi niech tylko pomagają przy wypatrywaniu fauli.
- o przekraczaniu wszelkich linii przez piłkę powinien głównego powiadamiać jakiś sygnał z fotokomórek. - każda symulka powinna być po meczu surowo karana przez komisję ligi. Reszta powinna pozostać niezmieniona. Taka to moja opinia. |
Cytat:
Już widze reakcje trybun po ostatnim faulu Jovica na Majewskim...I jeszcze czerwona kartka.. Jesli chodzi o symulke, to trzeba sobie okreslic dokladnie czym jest "symulka". Pamiętam kiedyś taki karny na Kirmie, co sie przewrócił a bramkarz gdzieś tam noge wstawił ale chyba go nie dotknął. Sedzia zagwizdał karnego, a powinien dac wolny pośredni (bo są kamery i analizuja) i żółtą dla Kirma. Czym jest niejasna powtórka? czy własnie te kamery nie maja spowodowac ze niejasności nie będzie? czy moze taką niejasnościa byłaby wyzej wymieniona sytuacja? |
E tam. Wieksze kary finansowe dla slepych liniowych, system goal line i to by w zupelnosci wystarczylo.
|
Jestem kibicem już nietolerowanej byłej zgody tudzież układu (Unia Tarnów - dla niekumatych), ale jedno muszę powiedzieć: za taką kradzież, jaka miała miejsce w dwumeczu z Amicą, a zwłaszcza w meczu środowym, powinni, jak za dawnych czasów, ręce upierdalać. Amen.
|
Cytat:
Sędziowie liniowi są tylko ludźmi, jeżeli mieli by odpowiadać finansowo za błędy to wszyscy by zrezygnowali... Czasami są sytuacje gdy oglądając powtórkę są problemy z podjęciem decyzji.... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Przesmycki o sędziowaniu: "Komu przeszkadzają błędy sędziowskie?".
Raczkowski świetny sędzia, kręcenie lodów na boisku jest OK bo "dzięki temu piłka jest lepszym biznesem". Tylko dla ludzi o mocnych nerwach, można się mocno... Zirytować. |
Łoooo Panie.
Delegat Potok przy nim to światły i otwarty umysł. Masz takiego szefa i po co się starać. Nie bądź za dobry bo zabijasz ducha gry. |
Czarny sukinsyn kompletnie się pogubił dzisiaj. Ale mamy pecha do tej profesji
|
Jeżeli coś się powtarza notorycznie kilkanaście razy w sezonie od kilku lat to nie nazwałbym tego pechem.
|
Bez przesady.
Nie była to aż taka kontrowersja. Nie każda decyzja nie po naszej myśli to od razu skandal. Ochłońcie. |
Za uderzenie zawodnika bez piłki jest czerwień. Gość powinien wypierdalać z boiska natychmiast.
Wiele było takich sytuacji gdzie kompletnie nie wiedział co się dzieje i tylko patrzył na liniowych czy dobrze gwizdał. |
budziński też powinien zakończyć spotkanie przed wcześnie. Co chwila podcinał i kopał po Achillesie.
Druga sprawa to ten siemieniec czy ktoś tego pajaca może usadzić na dupie? Lata jak podupcony wychodzi zza wyznaczone pole. Chyba nie do końca jest, to zgodne z przepisami? |
Walka Sadloka z Piątkiem ostra, ale przetrzymywali się obaj. Nikt na to nie zwrócił uwagi, ale odepchnięcie Sadloka miało miejsce już po gwizdku, a boczny był 2 metry od tej sytuacji. Piątek sekundę po pchnięciu powinien zwijać się do szatni. To, co działo się później, jest winą głównie bocznego, choć nie zdziwię się, jeśli Popović dostanie karę.
|
Według mnie to Sadlok bez kartki, Piątek żółta a Popovic i Covillo po czerwonej powinni dostać.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl