Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Powtórki dla sędziego. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9740)

Konrad. 01.12.2016 15:31

Powtórki dla sędziego.
 
Zastanawiam się dlaczego Ekstraklasa nie wprowadzi powtórek dla sędziego, tak aby skończyły się sytuacje kontrowersyjne jak z wczoraj.

Tak to obecnie wygląda w Holandii:

https://www.youtube.com/watch?v=9vKZHJJEva4

A tak w Stanach:

https://www.youtube.com/watch?v=16OQVTShqgM

Na co oni czekają?

https://www.facebook.com/Chcemy-Powt...3421486010385/

wiesniak842 01.12.2016 15:38

Kasa misiu, kasa.

Konrad. 01.12.2016 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1458304)
Kasa misiu, kasa.

Tzn?

Przecież wszystkie mecze są transmitowane przez c+. Wystarczy tylko sędziemu udostępnić jeden monitor z powtórkami i tyle...

szprotson 01.12.2016 16:02

no ale czy to cos da?
wystarczy taki sędzie jak pan Sławomir z C+ który rozstrzyga w zależności od sytuacji. Raz takie samo dotkniecie ręka daje karnego innym razem nie daje :)
Piłka to gra błędów, tak bylo jest i będzie

Zwitter 01.12.2016 16:07

Raczej powinna to być dodatkowa osoba/osoby siedząca/e w jakimś pomieszczeniu a info o karnym, spalonym itp. powinni zgłaszać do głównego. Wydaje mi się, że tak byłoby szybciej i sprawniej. Zresztą najpierw trzeba to wprowadzić a potem z czasem udoskonalać.

Przepisy o dotknięciu piłki w polu karnym też powinni zmienić. To jest chore, że jedna osoba mówi o karnymy a druga, że to raczej przypadkowe zagranie.

wiesniak842 01.12.2016 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1458307)
Tzn?

Przecież wszystkie mecze są transmitowane przez c+. Wystarczy tylko sędziemu udostępnić jeden monitor z powtórkami i tyle...

To znaczy, ze sedziowie musieliby czesciej zmieniac decyzje w trakcie spotkania = rzadziej sie mylic (w sensie naprawiac bledy).

masada 01.12.2016 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1458308)
no ale czy to cos da?
wystarczy taki sędzie jak pan Sławomir z C+ który rozstrzyga w zależności od sytuacji. Raz takie samo dotkniecie ręka daje karnego innym razem nie daje :)
Piłka to gra błędów, tak bylo jest i będzie

Nie zamierzam go bronić, ale sam wiesz, że bywają sytuacje, że na dwoje babka wróżyła i wtedy faktycznie sędzia się obroni, jakakolwiek decyzję by podjął.

Ale przynajmniej zawężyloby to przestrzeń do tych kontrowersji najbardziej jak się da. Z braku czerwonej dla Burića raczej nawet Pan Sławomir by Raczkowskiego nie wybronił (chociaż kto tam wie ;))

szprotson 01.12.2016 16:55

nie wybronil by go?
To wez odtwórz time line z twittera z wczoraj. Poznasz druga strone barykady czyli co sadził fan Lecha nt. takiej sytuacji.

Wyeliminować błedy z gry błedów? Serio chcielibyscie zobaczyc jak roboty graja przeciwko sobie w bezkontaktową piłke? Bo ja nie chciałbym.

mitmichael 01.12.2016 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1458303)
Zastanawiam się dlaczego Ekstraklasa nie wprowadzi powtórek dla sędziego, tak aby skończyły się sytuacje kontrowersyjne jak z wczoraj

Spokojnie, wszystko po kolei. Od nastepnego sezonu ligi angielskiej wchodza powtorki video, tam sa jeszcze gorsi sedziowie niz u Nas. Jak testowanie sie sprawdzi to i u nas wprowadza bo bedzie to wymagane a wtedy skonczy sie Las Palmas dla sedziow takich jak Raczkowski, ktory w A klasie sedziowac nie powinien nie mowiac juz o jego slepych pomagierach.

JrQ- 01.12.2016 17:57

Powtórki dla:
- bramek co padły ze spalonego (czyli jak padła bramka można sprawdzić czy nie było spalonego). jak sędzia odgwizdal i nie było to nic nie zrobimy.
- przekroczenie linii bramkowej, bocznej itd

Inaczej to nie ma sensu.

brylant17 01.12.2016 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1458308)
no ale czy to cos da?
wystarczy taki sędzie jak pan Sławomir z C+ który rozstrzyga w zależności od sytuacji. Raz takie samo dotkniecie ręka daje karnego innym razem nie daje :)
Piłka to gra błędów, tak bylo jest i będzie

Patrz co znalazłem:

Cytat:

Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) pozwoliła ligom na całym świecie na testowanie systemów, które udostępnią sędziom powtórki podczas meczów. W oficjalnych spotkaniach nowe rozwiązanie miałoby zostać wprowadzone najpóźniej w sezonie 2017/18.

Faza testowa potrwa więc niecałe dwa lata. Z powtórek będzie można skorzystać tylko w określonych przypadkach: aby rozwiać wątpliwości przy strzelonej bramce, czerwonej kartce, rzucie karnym lub gdy sędzia pokaże żółtą lub czerwoną kartkę niewłaściwemu zawodnikowi.


Ja jestem za, do tego bym dorzucił goal line trzeba coś robić bo jak nic nie będą robić to dalej będzie kicha....

dj_ibutti 01.12.2016 23:20

- Każdy gol, powinien być od razu analizowany. Z automatu.
- Każdy karny, czerwona kartka, tak samo - do analizy.
- Za symulkę wprowadzić obowiązkowe żółtko, które może zostać także przyznane PO MECZU przez komisję.ligi.
- W przypadku "niejasnych" powtórek - podtrzymana zostaje decyzja boiskowa.

swiety37 02.12.2016 08:46

- o spalonych decydować powinien dodatkowy sędzia w pokoiku z kamerami, a liniowi niech tylko pomagają przy wypatrywaniu fauli.
- o przekraczaniu wszelkich linii przez piłkę powinien głównego powiadamiać jakiś sygnał z fotokomórek.
- każda symulka powinna być po meczu surowo karana przez komisję ligi.

Reszta powinna pozostać niezmieniona. Taka to moja opinia.

szprotson 02.12.2016 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1458353)
- Każdy gol, powinien być od razu analizowany. Z automatu.
- Każdy karny, czerwona kartka.
- Za symulkę wprowadzić obowiązkowe żółtko, które może zostać także przyznane PO MECZU przez komisję.ligi.
- W przypadku "niejasnych" powtórek - podtrzymana zostaje decyzja boiskowa.

ok.
Już widze reakcje trybun po ostatnim faulu Jovica na Majewskim...I jeszcze czerwona kartka..
Jesli chodzi o symulke, to trzeba sobie okreslic dokladnie czym jest "symulka". Pamiętam kiedyś taki karny na Kirmie, co sie przewrócił a bramkarz gdzieś tam noge wstawił ale chyba go nie dotknął. Sedzia zagwizdał karnego, a powinien dac wolny pośredni (bo są kamery i analizuja) i żółtą dla Kirma.
Czym jest niejasna powtórka? czy własnie te kamery nie maja spowodowac ze niejasności nie będzie? czy moze taką niejasnościa byłaby wyzej wymieniona sytuacja?

Blaszczu16 02.12.2016 20:48

E tam. Wieksze kary finansowe dla slepych liniowych, system goal line i to by w zupelnosci wystarczylo.

AdrianoZKS 02.12.2016 21:24

Jestem kibicem już nietolerowanej byłej zgody tudzież układu (Unia Tarnów - dla niekumatych), ale jedno muszę powiedzieć: za taką kradzież, jaka miała miejsce w dwumeczu z Amicą, a zwłaszcza w meczu środowym, powinni, jak za dawnych czasów, ręce upierdalać. Amen.

Konrad. 03.12.2016 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1458434)
E tam. Wieksze kary finansowe dla slepych liniowych, system goal line i to by w zupelnosci wystarczylo.

W tej konkretnej sytuacji tj faulu Buricia na Brozku, by chyba nie wystarczyło....

Sędziowie liniowi są tylko ludźmi, jeżeli mieli by odpowiadać finansowo za błędy to wszyscy by zrezygnowali...

Czasami są sytuacje gdy oglądając powtórkę są problemy z podjęciem decyzji....

Konrad. 03.12.2016 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1458315)
Spokojnie, wszystko po kolei. Od nastepnego sezonu ligi angielskiej wchodza powtorki video, tam sa jeszcze gorsi sedziowie niz u Nas. Jak testowanie sie sprawdzi to i u nas wprowadza bo bedzie to wymagane a wtedy skonczy sie Las Palmas dla sedziow takich jak Raczkowski, ktory w A klasie sedziowac nie powinien nie mowiac juz o jego slepych pomagierach.

No właśnie liczyłem na to, że chociaż raz w życiu nasza liga się czymś wyróżni na tleEEuropy, że bylibyśmy chociaż w nowinkach pionierami... a my jak zwykle z tyłu...

dj_ibutti 04.12.2016 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1458377)
ok.
Już widze reakcje trybun po ostatnim faulu Jovica na Majewskim...I jeszcze czerwona kartka..
Jesli chodzi o symulke, to trzeba sobie okreslic dokladnie czym jest "symulka". Pamiętam kiedyś taki karny na Kirmie, co sie przewrócił a bramkarz gdzieś tam noge wstawił ale chyba go nie dotknął. Sedzia zagwizdał karnego, a powinien dac wolny pośredni (bo są kamery i analizuja) i żółtą dla Kirma.
Czym jest niejasna powtórka? czy własnie te kamery nie maja spowodowac ze niejasności nie będzie? czy moze taką niejasnościa byłaby wyzej wymieniona sytuacja?

Źle to napisałem ;) Chodziło mi o to, że każda czerwona kartka, karny i gol, muszą podlegać z automatu analizie video. Niejasna powtórka? Np. to czy wczoraj była ręka Stolarskiego (?), gdzie nawet na kamerach nie było dokładnie widać. Nie widać dokładnie? Nie ma "niepodważalnego dowodu" na faul = podtrzymujemy decyzje z boiska.

wolfy 09.12.2016 17:02

Przesmycki o sędziowaniu: "Komu przeszkadzają błędy sędziowskie?".

Raczkowski świetny sędzia, kręcenie lodów na boisku jest OK bo "dzięki temu piłka jest lepszym biznesem".
Tylko dla ludzi o mocnych nerwach, można się mocno... Zirytować.

MatMario 09.12.2016 19:29

Łoooo Panie.

Delegat Potok przy nim to światły i otwarty umysł.

Masz takiego szefa i po co się starać. Nie bądź za dobry bo zabijasz ducha gry.

Kocur 10.12.2016 23:06

Czarny sukinsyn kompletnie się pogubił dzisiaj. Ale mamy pecha do tej profesji

xanti1906 10.12.2016 23:12

Jeżeli coś się powtarza notorycznie kilkanaście razy w sezonie od kilku lat to nie nazwałbym tego pechem.

JrQ- 10.12.2016 23:24

Bez przesady.
Nie była to aż taka kontrowersja.
Nie każda decyzja nie po naszej myśli to od razu skandal.
Ochłońcie.

Kocur 10.12.2016 23:59

Za uderzenie zawodnika bez piłki jest czerwień. Gość powinien wypierdalać z boiska natychmiast.

Wiele było takich sytuacji gdzie kompletnie nie wiedział co się dzieje i tylko patrzył na liniowych czy dobrze gwizdał.

johny96 11.12.2016 00:03

budziński też powinien zakończyć spotkanie przed wcześnie. Co chwila podcinał i kopał po Achillesie.

Druga sprawa to ten siemieniec czy ktoś tego pajaca może usadzić na dupie? Lata jak podupcony wychodzi zza wyznaczone pole. Chyba nie do końca jest, to zgodne z przepisami?

xanti1906 11.12.2016 11:14

Walka Sadloka z Piątkiem ostra, ale przetrzymywali się obaj. Nikt na to nie zwrócił uwagi, ale odepchnięcie Sadloka miało miejsce już po gwizdku, a boczny był 2 metry od tej sytuacji. Piątek sekundę po pchnięciu powinien zwijać się do szatni. To, co działo się później, jest winą głównie bocznego, choć nie zdziwię się, jeśli Popović dostanie karę.

swiety37 12.12.2016 09:15

Według mnie to Sadlok bez kartki, Piątek żółta a Popovic i Covillo po czerwonej powinni dostać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl