The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
gigant
Joker the Great
 
Od: 06.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 20.12.2009, 15:12. Na świątecznym stole
Temat banalny i co rok zakładany.
Co masz i co najbardziej lubisz ze świątecznego stołu?

U mnie:
Barszcz z uszkami - ok
Pierogi z kapustą i grzybami - ok
Kompot ze suszonych śliwek - ok
Karp smazony - bardzo ok
Karp po "zawsze nad wami" - bardzo ok
Chałka - ok
Teściowie - darmozjady i pasozyty, toleruję ze względu na ich córkę a moją żonę
Wino do ryby - trochę ok
"Woda rozmowna" - bardzo, bardzo ok.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
Tiramisu
Senior Member
 
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 20.12.2009, 15:21
Ja jestem zrobiona na słodko, więc przede wszystkim kluski z makiem, kutia i owoce (głównie pomarańcze!) koło mnie stoją . Nie ma opcji, by nie było karpia - nie ma karpia nie ma świąt, i dla zasady jem go tylko i wyłącznie w święta. Ale taki zwykły najzwyklejszy smażony. Barszcz czerwony z uszkami koniecznie.
A reszta to mnie ni grzeje ni ziębi, bo właściwie po porcji maku już mam problem z pojemnością . Ew. jakąś sałatkę warzywną jeszcze skubnę.
Dawno nie suszyłam jabłek, w tym roku chyba też mi zabraknie czasu :/.

Nie tykam nigdy kapusty z grochem jak jest, NIGDY!
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota
 
 
Od: 05.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 20.12.2009, 15:58
Cytat:
Kompot ze suszonych śliwek - ok
Zdecydowanie uwielbiam!

Poza tym zamiast karpia jakaś inna rybka. Jakoś nigdy za tym wąsatym rybskiem nie przepadałem.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
swirson
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: spod plusa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 20.12.2009, 16:16
300 uszek i 10 litrów barszczu tylko dla mnie. Moja strawa od wigilii na 5 dni-nic więcej do szczęścia nie potrzebuję. Od skończenia uszek przez 2 dni opycham się tatarem i tak co roku.
PIJACZKI OSIEDLOWE '97 - KTO NIE PIJE TEN SPRZEDAJE
Zrobisz loda, będzie zgoda.
Odpowiedz cytując
podszywacz
Senior Member
 
 
Od: 11.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 20.12.2009, 17:10
gigant napisał(a):Wyświetl post
Kompot ze suszonych śliwek - ok
Jak byłem mały to nazywałem ten napój "zardzewiałym kompotem". Nie cierpiałem jak dorośli wlewali mi go w gardło. Teraz nawet wypiję i nie protestuję. Moje obowiązkowe menu na Święta:

- barszcz czerwony z uszkami (mięso, grzyby)
- karp smażony, koniecznie w tradycyjnej panierce ale uwaga: teściowa dodaje do panierki siekane orzechy włoskie, rewelacja!
- kutia z dużą ilością siekanych orzechów włoskich
- makowiec
- schab ze śliwką lub karczek na bożonarodzeniowy obiad
- coś na przepłukanie żołądka i wygonienie niestrawności też jest mile widziane

A smażony karp smakuje tak jak smakuje jedynie na Święta.
Ostatnio edytowane przez podszywacz : 20.12.2009 o godz. 17:12.
Раз два трзы, Туск ухади!
Odpowiedz cytując
kacap
Senior Member
 
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 20.12.2009, 17:31
a moja babcia jak co roku zaproponuje synowej Ajerkoniak
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 20.12.2009, 17:52
Wszelkie ryby. A już hitem hitów jest dla mnie sałatka śledziowa, którą pochłaniam jeszcze kilka dni po wigilijnej kolacji.
Odpowiedz cytując
Kobieta_Wislak
Senior Member
 
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 20.12.2009, 18:51
w mojej krainie wygląda to tak:
1. Śledź w śmietanie (a właściwie zupa śledziowa) z ziemniakami w mundurkach - baaardzo OK
2. Pierogi z kapustą i grzybami - średnioooo
3. Kapusta z grochem - mniaaam
4. Krokiety z kapustą i grzybami - nie lubię
5. Karp smażony - pychaaa
6. Pstrąg w occie - spoko
7. Sałatka warzywna - może być
8. Ryba po grecku - pycha
9. Śledź smażony i leżakowany w zalewie octowej - spoko
10. Pasztet z różnego mięska (domowej roboty) - pyyycha zamówienia mam od kilku znajomych
11. SernikoMakowiec - może być od biedy
12. Gorzka Żołądkowa - mniiaaaaaammmmm

no i Gwiazdor obowiązkowo 24 grudnia
"... Bo to miłość, pasja, To mój sposób na życie,
Mam trójkolorowy świat i innego nie chcę widzieć nigdzie..."
Odpowiedz cytując
unpredictable_wislaczka
Senior Member
 
 
Od: 11.2007
Skąd: Gorzów/ Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 20.12.2009, 20:18
Kobieta_Wislak napisał(a):Wyświetl post
4. Krokiety z kapustą i grzybami - nie lubię

no i Gwiazdor obowiązkowo 24 grudnia
Krokiety muszą byc! No i pierogi z kapustą i grzybami oraz sałatka ziemniaczana

A Gwiazdor to podstawa
M. Skorża:"Głowackiego,Sobolewskiego,czy odchodzących z klubu Baszczyńskiego oraz Zieńczuka,ale i braci Brożków zazdrościć mi mogą nie tylko inni trenerzy.Sam jestem wdzięczny losowi, że mogłem z nimi pracować."

M. Szymkowiak:"Radek Sobolewski,Marcin Baszczyński, Paweł Brożek,Marek Zieńczuk czy Patryk Małecki.Oni daliby się za Wisłę pokroić."

Niektórym wydaje się,że stadiony piłkarskie to wyspy.Nie wiedzą,że są one raczej lustrami,w których odbija się obraz świata,do którego wszyscy należymy
Odpowiedz cytując
pio
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: wiesz kim jestem?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 20.12.2009, 20:52
pierogi z kapustą w ogóle są beznadziejne
śledź w śmietanie zdecydowanie tak
karp ujdzie ale to dlatego, że pojawia się tylko na święta
kapusta z grochem również na tak
ciasto każde jakie się pojawi jest ok
barszcz z uszkami pewnie że tak
sałatka warzywna też być musi
alko jak w sezonie

BTW: a ten Gwiazdor to nie zwyczajny mikołaj, hm? bo pewna firma z Opalenicy właśnie takiej nazwy używa


ED: dla mnie siwy mikołaj, to siwy mikołaj
Ostatnio edytowane przez pio : 20.12.2009 o godz. 21:14.
mam 1906 powodów, by nie zmieniać swych przekonań
i nie zrzeknę się tej wiary nawet przed obliczem Boga!...


RAP po godzinach i LUZ ponad wszystkim

http://www.myspace.com/pio.m
pio
http://www.youtube.com/user/wszyscypio?feature=mhee

wszyscypio
Odpowiedz cytując
Romy S.
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 20.12.2009, 21:01
pio napisał(a):Wyświetl post
BTW: a ten Gwiazdor to nie zwyczajny mikołaj, hm? bo pewna firma z Opalenicy właśnie takiej nazwy używa
A gzieś Ty widział Mikołaja w Wigilię w polskiej tradycji ?
Tu i ówdzie jest Gwiazdor lub Aniołek, ale to wmawianie Mikołaja na Święta Bożego Narodzenia od paru lat przez wszystkich reklamodawców ładną sieczkę ludziom w głowach porobiło.

Kasza gryczana ze śliwkami !
Makaron tasiemki z makiem !
Barszcz z uszkami z grzybami i kapustą !

Ciekawostka, pierogów z serem specjalnie nie lubię, ale te wigilijne cieplutkie i mokre - nawet, nawet.
...nieczytelny...
Odpowiedz cytując
kokrys
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: R3J

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 20.12.2009, 21:04
U mnie jak co roku,
1. opłatek - UWIELBIAM
2. Barszcz biały z uszkami z kapustą i grzybami.
3. Ziemniaki, Kapusta z grochem i symbolicznie odrobinka karpika, bo po rybach niemal wszystkich mam odruch wymiotny, po karpiu zwłaszcza.
4. Kompot + inne rozżedzacze soków trawiennych.
5. Kutie, ciasta i inne chałki to na deser w sumie, ale śladowe ilości bo słodyczy nie lubię.
Odpowiedz cytując
Kris54
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Północny Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 20.12.2009, 21:05
Tiramisu napisał(a):Wyświetl post
Nie tykam nigdy kapusty z grochem jak jest, NIGDY!
!!!! Kocham kapuste z grochem zawsze wcinam jej tyle ze az mi niedobrze

Jako, że święta spędzam w Sanoku to obowiązkowo jest kutia, kompot z suszonych owoców (który uprzednio leży prawie 2 dni na zimnie na balkonie -miodzio), rzeczony barszczyk kiszony i uszka z grzybami, rybki , kwassss z bułką i makówki reszta jak u wszystkich chyba
Odpowiedz cytując
Ni_Ma
Senior Member
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 20.12.2009, 21:05
zdecydowanie śledzie w smietanie są dla mnie hitem

i reszta raczej standardowa {a nie przepadam jedynie za karpiem ze względu na straszna ilośc ości, ale zawsze kawałek spróbuję co by tradycji.. }

barszcz z uszkami
pierogi i krokiety z kapustą i grzybami
kapusta z grzybami na czerwonym winie i suszonych śliwkach
kluski z makiem i zawsze zbyt dużą ilością bakalii
karp - smażony i w galarecie
inne ryby, smażone ale też znajdzie się i taka po grecku
sledzie inne niż w smietanie
kompot z suszu
ciasta - głównie sernik z bakaliami i makowiec ale tez tarta z owocami
spore ilosci wina głownie białego ale i czerwone się znajdzie
"..jest radość zwycięstwa i jest radość życia, hymn spod jeszcze sztywnych od rapiera palców, kary za warcholstwo, spory o zdobycze, wszystko jest - dopóki jest o co walczyć.."
Odpowiedz cytując
Jachcik
Senior Member
 
Od: 07.2008
Skąd: NIEPOŁOMICE

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 20.12.2009, 21:14
Jem wszystko co się pojawi na stole
Najmniejszym sentymentem ciesza sie krokiety, i kluski z makiem( dlatego, że mnie strasznie zapychają) - i tak je jem ;p
Za to najlepszym daniem jakie sie pojawia to BARSZCZ Z USZKAMI
... To My Młoda Wiiara Domniemani Przestępcy Pierwsi Do Życia A Ostatni Do Śmierci...
Odpowiedz cytując
FajQ
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 20.12.2009, 21:23
tylko rybaaaaaaa Całe święta na rybie przeżyję.W tamtym roku było 9 karpi i brakło w tym roku ma być 11.Już mój żołądek nie może się doczekać
Odpowiedz cytując
Bartuk1906
Senior Member
 
 
Od: 01.2009
Skąd: R22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 20.12.2009, 21:44
a ja znów Tylko Barszcz z uszkami ;-)... a ryby to się nie chwycę ... no, może tak tylko symbolicznie <śmierdzi mi mułem zawsze ;-/>
Semper Fidelis!
Odpowiedz cytując
Bialagwiazda
Senior Member
 
Od: 11.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 20.12.2009, 21:52
Uwielbiam barszcz z uszkami
Karpia i śledzi nie tykam za to jakąś inną rybkę bardzo chętnie
Z ciast to sernik z kokosem robiony przez moją siostrę to po prostu mistrzostwo świata
Odpowiedz cytując
buldus
Senior Member
 
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 20.12.2009, 22:54
Obowiązkowo zupa grzybowa z łazankami, karp, ziemniaczki, zupa rybna, pierogi z grzybami Najbardziej pochłaniam zupkę grzybową
Moje Sety klubowe NOWY SET! Buldus Hit Mix Vol 1! http://buldus.przeklej.pl//
Odpowiedz cytując
Kobieta_Wislak
Senior Member
 
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 20.12.2009, 23:55
Rybki są zdrowe i smaczne! i dla mnie tylko one mogą być na wigilii - a najlepiej w wersji sushi nigiri, maki i inne takie mniaaaam

aaaa nie lubię makiełek - czyli klusek z makiem - taka bez wyrazu potrawa
"... Bo to miłość, pasja, To mój sposób na życie,
Mam trójkolorowy świat i innego nie chcę widzieć nigdzie..."
Odpowiedz cytując
shary
Junior Member
 
Od: 10.2007
Skąd: Na Południu Bez Zmian

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 21.12.2009, 00:41
Kobieta_Wislak napisał(a):Wyświetl post
w mojej krainie wygląda to tak:
1. Śledź w śmietanie (a właściwie zupa śledziowa) z ziemniakami w mundurkach - baaardzo OK
2. Pierogi z kapustą i grzybami - średnioooo
3. Kapusta z grochem - mniaaam
4. Krokiety z kapustą i grzybami - nie lubię
5. Karp smażony - pychaaa
6. Pstrąg w occie - spoko
7. Sałatka warzywna - może być
8. Ryba po grecku - pycha
9. Śledź smażony i leżakowany w zalewie octowej - spoko
10. Pasztet z różnego mięska (domowej roboty) - pyyycha zamówienia mam od kilku znajomych
11. SernikoMakowiec - może być od biedy
12. Gorzka Żołądkowa - mniiaaaaaammmmm

no i Gwiazdor obowiązkowo 24 grudnia

Juz czuje ten smak zwyciestwa
Odpowiedz cytując
Devonisch
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z Nowej Huty

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 21.12.2009, 00:55
śledziory z cebulą na przystawkę, barszcz z uszkami zawsze rewelacja, karpik panierowany to dla mnie KLUCZ wieczoru, kapucha z grochem i grzybami, kluski z makiem zapychacz przedprezntowy i mój ulubiony kompocik z suszu - niby 6 potraw ale przy skromnej wódeczce robi się 12
STELLA BIANCA FOREVER - SOCIOS WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
konrad
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 21.12.2009, 14:39
O co Wam chodzi z tym gwiazdorem? Myślałem, że to tylko w Wlkp tak mówią i dają temat do żartów :O. U mnie to Gwiazdka rozdaje prezenciory.
Pierogi z kapustą i grzybami obowiązkowo z duża ilością smażonej cebuli!
Grzybowa z makaronem!
Barszcz czerwony z uszkami!
Nie odziedziczyłem po ojcu i dziadku miłości do karpia. Nie widzę w nim nic ciekawego :(
A kompot z suszonych śliwek to jakaś porażka..
Tylko Wisła.
Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić, tu trzy punkty można zdobyć, tutaj Legię można ubić.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 21.12.2009, 14:54
najlepsze to gołąbki z sosem grzybowym w tym roku się zapcham na maksa xD
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
pawulon-82
Senior Member
 
Od: 02.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 21.12.2009, 14:58
Barszcz z uszkami-a uszka z grzybami
Grzybowa z ziemniakami
Zupa z groszku-taka delikatna
Karp smażony+chałka
Kompot z suszu
na deser Ambasador
Żadnej wódki-przynajmniej w wigilię.
Mięsa i cięższego alkoholu w wigilię nie preferuję.
Odpowiedz cytując
Kobieta_Wislak
Senior Member
 
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 21.12.2009, 22:56
shary napisał(a):Wyświetl post
Juz czuje ten smak zwyciestwa
chyba smak Gorzkiej
"... Bo to miłość, pasja, To mój sposób na życie,
Mam trójkolorowy świat i innego nie chcę widzieć nigdzie..."
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member
 
 
Od: 11.2006
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 21.12.2009, 23:01
Alkohol na wigilii zdecydowanie nie.

Poza tym jaki gwiazdor, gwiazdor tylko w Wielkopolsce, u nas jest przecież Gwiazdka/ew. Aniołek. Pół Polski się polewa z Gwiazdora, więc nie, tą tradycję zostawmy Pyrlandii.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
IndykTSW
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: S-mierz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 21.12.2009, 23:13
Tylko kluski z makiem!
Odpowiedz cytując
sharkey
Senior Member
 
 
Od: 03.2008
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 21.12.2009, 23:22
O tak w wigilie to jedynie kieliszeczek wina na stole i to tyle z alkoholi!




JEDNO SERCE JEDNO BICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ZYCIE!!!
Odpowiedz cytując
koyoot
Senior Member
 
 
Od: 02.2006
Skąd: my sie znamy??

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 22.12.2009, 00:07
Hehe, ja moglbym jest tylko Barszcz z uszkami, ale jak zwykle ciotka pewnie przywiezie okolo 100 schabow z piersi z kurczaka zapiekanych w serze z pasztecikiem lub pieczarkami w srodku i to wszysko w pysznej panierce i znajac zycie jakies 70 sztuk to ja sam zjem. Niby niezbyt to wigilijne, ale coz w mojej rodzine to zwyczaj, ale jakze przepyszny zwyczaj.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:13.