
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: DERBY ZAKOŃCZĄ SIĘ: | |||
| ZWYCIĘSTWEM WISŁY! |
|
128 | 73,99% |
| PORAŻKĄ PASIASTYCH |
|
45 | 26,01% |
| Głosujących: 173. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Witam.
Wstęp do meczu króciutki i bez zbędnego rozpisywania. Konkretnie. Przed nami najważniejszy mecz w sezonie. Derby Krakowa, w tym dniu styl gry i koronkowe zagrania schodzą na dalszy plan, liczy się tylko jedno - upokorzenie pasiastych dam na ich terenie. Nie będę się tutaj rozpisywał o sylwetce rywala, bo brakło by mi Internetu(tyle śmiechu). KAŻDY TO POWIE WISEŁKA RZĄDZI W KRAKOWIE! O tym kto rządzi w mieście nie trzeba chyba pisać, nasza dominacja w mieście przejawia się na każdym kroku. Co rusz sąsiadka zostaje przez nas konsekwentnie ośmieszana i poniżana. Pod względem kibicowskim też są za nami lata świetlne, z ich opraw śmieje się cała kibicowska Polska. Miejmy nadzieję, że w najbliższą niedzielę zostaną poniżeni po raz kolejny. A po meczu kibice Wisły będą mogli razem z piłkarzami świętować zwycięstwo z odwiecznym rywalem! (Tak, tak chodzi o pasiastą damę a nie o warszawkę) PRZYBYĆ- ZAGRAĆ - WYGRAĆ! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#2
|
|
Napisałeś wszystko, można zamknąć temat
![]() ![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Banita
Od: 03.2014
Offline |
#3
|
|
Trochę wspominek w oczekiwaniu na niedzielę:
Derby Krakowa. Na boisku była rąbanka, potem derby w kawiarni Dery Krakowa już za cztery dni. Mecz piłkarz Wisły i Cracovii wywołuje wśród kibiców nadzwyczajne pouszenie. Czy zawsze tak było? Jak przebiegały i jak kończyły się derby Krakowa w dawnych czasach? By o tym porozmawiać, zaprosiliśmy do redakcji byłego trenera obu klubów Lucjana Franczaka oraz jego wychowanka w barwach "Białej Gwiazdy", a dziś dyrektora sportowego Wisły Zdzisława Kapkę http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...arni,id,t.html |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#4
|
|
Przejechać się po pasach jak czołg wpakować cztery brameczki i da swidania i niech pieją przez pół roku, że dostali cztery bramki
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Skąd: STA
Offline |
#5
|
|
Mają zostać upokorzeni ! Mają defensywę na żenującym poziomie. Więc liczę na grad bramek.
![]()
http://www.youtube.com/watch?v=-shF8y5ud0Q - obejrzyj Wiślaku, zapewniam że banan pojawi się na twych ustach
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#6
|
|
Tak wszyscy liczymy, ale przed meczem z Legią też wielu liczyło na gładką wygraną. Dla nich to też arcyważny mecz - będą walczyć twardo. A jak wiadomo my mamy "miękkich" kopaczy którzy pękają przy mocniejszym pressingu. Nawet Zawisza nas nieźle gniótł, czy Bełchatów.... więc trochę lodu na ochłodę. Będzie to kolejny ciężki mecz w okolicach remisu. Ja nawet z 1-0 się będę cieszył
![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#7
|
Chyba dla ciebie kolego trochę lodu dla ochłody jak można porównać Legię do parchów Zobacz co gra Legia a co parchy grają![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#8
|
Wiadomo że pięknie by było wygrać tak z 3-0 albo wyżej ![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#9
|
|
sportową Legie porownujesz do potencjalu Cracovii.. potencjalu ?
Nie pie.rdolic o derbach, ktore rzadza sie wlasnymi prawami, tylko wyjsc i zrobic swoje. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#10
|
|
Porazka z lka to juz historia, trzeba roz....zic pasy tak, zeby bolało jak najdłuzej
|
|
|
|
Member
Od: 02.2008
Skąd: Prądnik Biały
Offline |
#11
|
|
Gdzieś w ubiegłym tygodniu czytałem taki tekst, że te 3 mecze (Legia, Lech, Cracovia) zdefiniują ten sezon dla Wisły, ja się z tym zgadzam. I podsumujmy - z Legią wynik za wysoki, ale jednak przegrana z kretesem z mistrzem i nowym liderem. Z Lechem to było niepoważne i według mnie można oceniać jedynie poszczególnych zawodników jak po konkretniejszej jednostce treningowej przy jednak silnym rywalu i wrogich kibicach w liczbie, jaka przychodzi w lidze jedynie na 5 stadionów w kraju (Lech, Legia, Wisła, Lechia, Śląsk). No i teraz przychodzą derby, jeden z dwóch najważniejszych meczów sezonu (drugi to rewanż na R22). Nie ma opcji, albo wygrać (i to najlepiej po sensownej grze z kontrolowaniem meczu w 100%), albo zacznie się w tym klubie jazda (tfu, tfu). W niedzielę chcę obejrzeć o wiele lepszy mecz niż ostatnie dwa, z golami i 3 punktami, nie widzę innej opcji.
![]()
Pojęcie, którego wy nie znacie. Dzisiaj wrogu, wczoraj bracie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków Pszona (AD1968)
Offline |
#12
|
|
co tu pisac....WALKA i ZWYCIĘSTWO TO JEST NASZ OBOWIĄZEK
Ostatnio edytowane przez PabloTS : 25.09.2014 o godz. 11:50.
![]()
wazne są tylko te dni na które czekamy"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy
Offline |
#13
|
|
beznapletkowce się strasznie srają na swoim izraelskim forum
Ponieważ My jesteśmy właściwą stroną Błoń i to jest forum WISŁY KRAKÓW my się nie jaramy i nie wypisujemy idiotyzmów na Naszym Forum
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 25.09.2014 o godz. 18:27.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Skąd: Rzeczpospolita Krakowska
Offline |
#14
|
|
Liczę na nasze ofensywne trio: Brożek - Stilić - Żytko.
PS. ![]() ![]()
Ostatnio edytowane przez Paweł : 25.09.2014 o godz. 14:04.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice
Offline |
#15
|
|
typowy poziom inteligencji osobników uczęszczających do synagogi przy kałuży 1.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
#16
|
|
http://stadiony.net/aktualnosci/2014...j_skonfiskowac normalnie nie do pomyślenia co te pasiaste kur*y z psami wymyślają. Nosz solidnie im się w głowach po****doliło...
![]()
29 MAJA 2012 - MECZ UNIA - WISŁA - WBIJAĆ!!!
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#17
|
|
garbata odmiana zbiórki na oprawę ...
![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#18
|
|
Trzeba im odpowiedzieć z nawiązką na wiosnę i tyle. Trzeba zapowiedzieć im, ze jak wykręcę ten frajerski numer to na wiosnę na R22 będą też mieli odbierane telefony i np. ...buty bo w nich też mogą być przenoszone piro.
|
|
|
|
Member
Od: 02.2008
Skąd: Prądnik Biały
Offline |
#19
|
|
Nie wierzę, ten jełop Guerrier zatruł się czymś bo sam sobie gotuje... Przed derbami... Nie wierzę. Jeszcze brakuje, żeby sobie zrzucił wodę kolońską na stopę jak Canizares kiedyś.
![]()
Pojęcie, którego wy nie znacie. Dzisiaj wrogu, wczoraj bracie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
Wracajac do tematu licze,ze ich ogramy i tak z przynajmniej z 0:2,bo rozumiem,ze to sa derby,ale sportowo to jest tylko Cracovia....
Ostatnio edytowane przez Griszka30KR : 26.09.2014 o godz. 10:17.
![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#21
|
|
Oczywiście, że Złoto jest cenniejsze od gówna. Choć zawsze znajdą się amatorzy gówna, którzy będą je zachwalali. Jednak na boisku mecz sam się nie wygra. Rok temu też panowała tutaj radosna atmosfera, mieliśmy ich rozjechać 5-0. A skończyło się mega szczęśliwym remisem. Problem w tym, że pasy zawsze się na nas mobilizują i często mecz z nami jest ich najlepszym w całej rundzie. Tak było w czasach gdy całą ligę wciągaliśmy nosem, a z nimi traciliśmy frajersko punkty i nie można było tego racjonalnie wytłumaczyć. Nie muszę nikomu przypominać derbów z Sosnowca, czy z jesieni 2011 roku. A pisze o tym nie bez przyczyny. Legia nas załatwiła agresją w drugiej linii, całkowicie zdominowali środek pola. Jodłowiec i Vrdoljak roz.......ili naszą linię środkową. Mamy w pomocy wielu zawodników odnajdujących się w kombinacyjnej grze, ale jednocześnie delikatnych i nie lubiących agresywnie grającego przeciwnika. Przez to traciliśmy inicjatywę na długie minuty np. w meczach z Zawiszą, Bełchatowem, czy w ligowym meczu z Lechem. A nabuzowane parchy rzucą się na nas jak locha, której ktoś zabrał młode. Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno się samoczynnie cofać, oddawać środka pola za darmo, czekać na kpntrę itd. A tak lubi grać nasza drużyna na wyjazdach. Trzeba doprowadzić do klinczu w środku pola, grać równie agresywnie, wysoko pressingiem. Ich obrona jest tak słaba, że jak będziemy skutecznie odbierać im piłkę w linii pomocy i będziemy ją dziurawili szybkimi, prostopadłymi piłkami, to wypracujemy sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich. Wtedy to będzie kwestia skuteczności. Dlatego dobrze będzie jeśli zagramy na dwóch DP: Urygę i Dudkę. I pod żadnym pozorem nie wolno się cofać! To są derby i gramy na wyjeździe. Choćby przegrywali 0-2 to i tak jak tylko będą mieli okazję będą atakowali z całych sil żeby zachować twarz. Nie wolno im na to pozwolić. Jak ich stłamsimy i zepchniemy do obrony to łatwo się pogubią, trzeba im dać szansę popełnienia błędów. Nie raz traciliśmy punkty w derbach, mimo że byliśmy lepsi pod względem piłkarskim. Ale nasi piłkarze często nie wykazywali się takim zaangażowaniem jak przeciwnik. Bądźmy więc mądrzejsi o błędy z zeszłych lat i wygrajmy ten mecz, jak przystało na lepsza drużynę, z lepszej strony Błoń.
Martwi mnie tylko forma Brożka. Niby strzelił 4 bramki, ale w ostatnich meczach jest naprawdę niewidoczny. Nie dochodzi do sytuacji strzeleckich, plącze się po boisku, nie czuje gry. Oby w tym meczu się odblokował, bo czuje, że będzie miał ku temu okazje. |
|
|
|
Joker the Great
Od: 06.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#22
|
|
Nie wiedziałem gdzie umieścić, tu czy w "Śmiesznych zdjęciach"
![]() ![]() ![]() https://www.youtube.com/watch?v=veZF...ature=youtu.be ![]() 90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#23
|
|
KADRA NA JUTRZEJSZE DERBY:
BRAMKARZE: Gerard BIESZCZAD Michał BUCHALIK OBROŃCY: Maciej SADLOK Michał CZEKAJ Arkadiusz GŁOWACKI Łukasz BURLIGA Richard GUZMICS Piotr ŻEMŁO Dariusz DUDKA POMOCNICY: Semir STILIĆ Donald GUERRIER Emmanuel SARKI Łukasz GARGUŁA Alan URYGA Maciej JANKOWSKI NAPASTNICY: Mariusz STĘPIŃSKI Paweł BROŻEK Rafał BOGUSKI ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#24
|
|
Jeden z dwóch najważniejszych meczów w sezonie. Od dawna nie czułem takiego dreszczyku emocji i ścisku w żołądku. Mam nadzieję, że koło 20- mimo nocy, będę chodził rozpromieniony
![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#25
|
|
Wszyscy się jaramy jak ich rozwalimy. Ale Craxa będzie gryzła trawę. Dla nich to najważniejszy mecz w roku. Jeśli Stića na początku parę razy mocniej sfaulują, jeśli Brożek będzie pudłował, jeśli Burliga bądź Uryga nie wytrzymają i czerwień zaliczą, jeśli................ . Mam nadzieję że to tylko moje lęki
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#26
|
Po czym to wnosisz? po postach na forum Cracovii? dla kibicow to najwazniejszy mecz w roku i oni duzo pisza o gryzieniu trawy, ale dla pilkarzy to mecz jak kazdy inny. to samo u nas, moga pilkarze duzo mowic o tym ze rozumieja derby, czuja je, ze beda walczyc itp, ale tak na prawde 80% z nich nie wie co to sa derby Krakowa i ma na nie wyjebane, tak samo pilkarze Cracovii, choc w zapowiedziach duzo moga mowic. w tym meczu zadecyduja i wylacznie umiejetnosci, a te sa po stronie Wisly. po dwoch stronach barykady nie wyjda na murawie wychowankowie obydwu druzyn, czy pilkarze grajacy w nich 10-15 lat (poza malymi wyjatkami) tylko typowi sportowcy, dla ktorych bez znaczenia dla kogo graja, wazne aby dobrze placili. Dzis graja w Wisle i mowia o ekstra derbach Krakowa, ktore rozumieja, czuja, wiedza o co w nich chodzi, bla bla bla, a za pol roku moga mowic to samo grajac np. na Slasku. Tak jak wspomnialem, my mamy ten plus, ze pilkarze Wisly sa 3-krotnie lepsi (technika, kondycja, organizacja) od pilkarzy Cracovii ich obowiazkiem jest wygrac ten mecz. Tyle. Nie ma co tu snuc teorii spiskowych o gryzieniu trawy.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 28.09.2014 o godz. 11:27.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2006
Offline |
#27
|
|
Przewiduje ze dzis zagramy na dwoch defensywnych pomocników. spodziewam sie Urygi i Dudki na srodku pola ( kosztem Jankowskiego badz bardziej prawdopodobne Garguły) a obok Głowy Guzmicsa.
I połowa bedzie oparta na agresywnej grze w srodku pola natomiast w II na podmeczonego przeciwnika przewiduje zmiany typu Sarki,Stępiński Guerrier. Wydaje sie ze to wielce prawdopodobne i nie ukrywam ze licze iz ich zmiota w powierzchni ziemi! Do boju Wisełko!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2006
Offline |
#28
|
|
Buchalik - Burliga,Głowa,Guzmics,Sadlok - Jankowski,Uryga,Dudka,Stilic,Boguski - Brozek
Tak to powinno wyglądac ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#29
|
|
Buchalik - Burliga,Glowa,Guzmics,Sadlok - Dudka, Gargula,Stilic,Boguski-Brozek,Stepinski ....dlaczego my w tej slabej lidze nie gramy na 2 napastnikow
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#30
|
|
aNouc
Praktyka pokazuje, że często piłkarze pasiastych potrafili walecznością nadrobić różnice poziomów między zespołami. Mało było derbów olanych przez naszych piłkarzy? Sosnowiec 2009, kompromitacja 3 lata temu na wyjeździe. Wtedy parchy spadły z ligi z bilansem 4 zwycięstw w 30 meczach. Ale na te 4 mecze jeden wygrali z nami. I też mieliśmy 3 razy lepszych piłkarzy, którzy 2 miesiące wcześniej otarli się o LM, ale wyszli na ten z determinacją mecz jakby to było spotkanie sparingowe. Bez gryzienia trawy nie wygrywa się takich spotkań, bez względu na poziom drużyny. Rzadko w derbach decydowały umiejętności, bo te zawsze były po naszej stronie. A mimo tego nie raz traciliśmy punkty w tych meczach. I tego boje się dzisiaj, bo większość naszych pomocników w obliczu takiej gry chowa się za plecami przeciwnika, nie pokazuje się do gry i odstawia nogę. Rok temu też niektórzy spodziewali się łatwego zwycięstwa, a był cudem dowieziony remis. Bo nasi piłkarze olali drugą połowę, albo nie udźwignęli presji. W takich meczach najbardziej brakuje mi Sobola... |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|