Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   DERBY KRAKOWA! 28 września, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9351)

WISŁAZWE 23.09.2014 21:12

DERBY KRAKOWA! 28 września, godz. 18:00
 
Witam.

Wstęp do meczu króciutki i bez zbędnego rozpisywania. Konkretnie.



Przed nami najważniejszy mecz w sezonie. Derby Krakowa, w tym dniu styl gry i koronkowe zagrania schodzą na dalszy plan, liczy się tylko jedno - upokorzenie pasiastych dam na ich terenie.

Nie będę się tutaj rozpisywał o sylwetce rywala, bo brakło by mi Internetu(tyle śmiechu).


KAŻDY TO POWIE WISEŁKA RZĄDZI W KRAKOWIE!


O tym kto rządzi w mieście nie trzeba chyba pisać, nasza dominacja w mieście przejawia się na każdym kroku. Co rusz sąsiadka zostaje przez nas konsekwentnie ośmieszana i poniżana.
Pod względem kibicowskim też są za nami lata świetlne, z ich opraw śmieje się cała kibicowska Polska. Miejmy nadzieję, że w najbliższą niedzielę zostaną poniżeni po raz kolejny. A po meczu kibice Wisły będą mogli razem z piłkarzami świętować zwycięstwo z odwiecznym rywalem! (Tak, tak chodzi o pasiastą damę a nie o warszawkę)






PRZYBYĆ- ZAGRAĆ - WYGRAĆ!

ABGwislakABG 23.09.2014 21:14

Napisałeś wszystko, można zamknąć temat ;)

gwk123 24.09.2014 10:09

Trochę wspominek w oczekiwaniu na niedzielę:

Derby Krakowa. Na boisku była rąbanka, potem derby w kawiarni

Dery Krakowa już za cztery dni. Mecz piłkarz Wisły i Cracovii wywołuje wśród kibiców nadzwyczajne pouszenie. Czy zawsze tak było? Jak przebiegały i jak kończyły się derby Krakowa w dawnych czasach? By o tym porozmawiać, zaprosiliśmy do redakcji byłego trenera obu klubów Lucjana Franczaka oraz jego wychowanka w barwach "Białej Gwiazdy", a dziś dyrektora sportowego Wisły Zdzisława Kapkę

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...arni,id,t.html

brylant17 24.09.2014 14:02

Przejechać się po pasach jak czołg wpakować cztery brameczki i da swidania i niech pieją przez pół roku, że dostali cztery bramki

arth_ur 24.09.2014 14:16

Mają zostać upokorzeni ! Mają defensywę na żenującym poziomie. Więc liczę na grad bramek.

Ogryzek 24.09.2014 14:26

Tak wszyscy liczymy, ale przed meczem z Legią też wielu liczyło na gładką wygraną. Dla nich to też arcyważny mecz - będą walczyć twardo. A jak wiadomo my mamy "miękkich" kopaczy którzy pękają przy mocniejszym pressingu. Nawet Zawisza nas nieźle gniótł, czy Bełchatów.... więc trochę lodu na ochłodę. Będzie to kolejny ciężki mecz w okolicach remisu. Ja nawet z 1-0 się będę cieszył:)

c. 24.09.2014 15:03

sportową Legie porownujesz do potencjalu Cracovii.. potencjalu ? :D nawet na ich forum kibicowskim jada po kazdym pilkarzu czyt. kaleka i niedojeb.. cioty bez jaj przy okazji kazdego meczu. Jak my mamy miekkich to jakich oni maja? ...

Nie pie.rdolic o derbach, ktore rzadza sie wlasnymi prawami, tylko wyjsc i zrobic swoje.

brylant17 24.09.2014 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1378125)
Tak wszyscy liczymy, ale przed meczem z Legią też wielu liczyło na gładką wygraną. Dla nich to też arcyważny mecz - będą walczyć twardo. A jak wiadomo my mamy "miękkich" kopaczy którzy pękają przy mocniejszym pressingu. Nawet Zawisza nas nieźle gniótł, czy Bełchatów.... więc trochę lodu na ochłodę. Będzie to kolejny ciężki mecz w okolicach remisu. Ja nawet z 1-0 się będę cieszył:)



Chyba dla ciebie kolego trochę lodu dla ochłody jak można porównać Legię do parchów :lol: Zobacz co gra Legia a co parchy grają

Ogryzek 24.09.2014 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1378136)
Chyba dla ciebie kolego trochę lodu dla ochłody jak można porównać Legię do parchów :lol: Zobacz co gra Legia a co parchy grają

W zeszłym sezonie też miało być łatwo i przyjemnie a ledwo remis dowieźliśmy do końca na Kałuży... a lodu mi akurat nie brakuje, wszak ostrożnie i chłodno podchodzę do wyniku. Lody brakuje Tobie bo zbyt naiwnie myślisz że będziemy klepać piłęczkę a oni będą stać jak kołki. Myślę że każdy wie że trzeba na nas siąść pressingiem jak Zawisza czy Legia. Wtedy nasi wirtuozi się gubią. Oczywiście jest różnica miedzy parchami a krawaciarzami ale gramy mimo wszystko na wyjeździe gdzie ostatnio nie wygrywamy za często.

Wiadomo że pięknie by było wygrać tak z 3-0 albo wyżej:)

mitmichael 24.09.2014 19:53

Porazka z lka to juz historia, trzeba roz....zic pasy tak, zeby bolało jak najdłuzej :D Na wyjazdach gramy troche gorzej odpuszczajac w niektorych momentach jak w meczu z Zawiszą ale tutaj nie ma odpuszczania trzeba pokazac kto jest lepszy. Derby rzadza sie swoimi prawami ale pasy sa w słabej formie i trzeba to wykorzystac.

ASecond17 25.09.2014 08:36

Gdzieś w ubiegłym tygodniu czytałem taki tekst, że te 3 mecze (Legia, Lech, Cracovia) zdefiniują ten sezon dla Wisły, ja się z tym zgadzam. I podsumujmy - z Legią wynik za wysoki, ale jednak przegrana z kretesem z mistrzem i nowym liderem. Z Lechem to było niepoważne i według mnie można oceniać jedynie poszczególnych zawodników jak po konkretniejszej jednostce treningowej przy jednak silnym rywalu i wrogich kibicach w liczbie, jaka przychodzi w lidze jedynie na 5 stadionów w kraju (Lech, Legia, Wisła, Lechia, Śląsk). No i teraz przychodzą derby, jeden z dwóch najważniejszych meczów sezonu (drugi to rewanż na R22). Nie ma opcji, albo wygrać (i to najlepiej po sensownej grze z kontrolowaniem meczu w 100%), albo zacznie się w tym klubie jazda (tfu, tfu). W niedzielę chcę obejrzeć o wiele lepszy mecz niż ostatnie dwa, z golami i 3 punktami, nie widzę innej opcji.

PabloTS 25.09.2014 11:40

co tu pisac....WALKA i ZWYCIĘSTWO TO JEST NASZ OBOWIĄZEK

Korbit 25.09.2014 12:56

beznapletkowce się strasznie srają na swoim izraelskim forum :D uważają że jak dostaną do trzech bramek w plecy to nie będzie tragedii ale sobie leczą kompleksy HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


Ponieważ My jesteśmy właściwą stroną Błoń i to jest forum WISŁY KRAKÓW my się nie jaramy i nie wypisujemy idiotyzmów na Naszym Forum

Paweł 25.09.2014 13:57

Liczę na nasze ofensywne trio: Brożek - Stilić - Żytko.

PS.

http://oi58.tinypic.com/2vacwmp.jpg

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

domin_czyzyny 25.09.2014 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1378244)
Liczę na nasze ofensywne trio: Brożek - Stilić - Żytko.

PS.

http://oi58.tinypic.com/2vacwmp.jpg

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

typowy poziom inteligencji osobników uczęszczających do synagogi przy kałuży 1.

TRNKRN 25.09.2014 21:27

http://stadiony.net/aktualnosci/2014...j_skonfiskowac normalnie nie do pomyślenia co te pasiaste kur*y z psami wymyślają. Nosz solidnie im się w głowach po****doliło...

Kocur 25.09.2014 21:46

garbata odmiana zbiórki na oprawę ...

Gwiaździsty 25.09.2014 21:47

Trzeba im odpowiedzieć z nawiązką na wiosnę i tyle. Trzeba zapowiedzieć im, ze jak wykręcę ten frajerski numer to na wiosnę na R22 będą też mieli odbierane telefony i np. ...buty bo w nich też mogą być przenoszone piro.

ASecond17 26.09.2014 09:54

Nie wierzę, ten jełop Guerrier zatruł się czymś bo sam sobie gotuje... Przed derbami... Nie wierzę. Jeszcze brakuje, żeby sobie zrzucił wodę kolońską na stopę jak Canizares kiedyś.

Griszka30KR 26.09.2014 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ASecond17 (Post 1378304)
Nie wierzę, ten jełop Guerrier zatruł się czymś bo sam sobie gotuje... Przed derbami... Nie wierzę. Jeszcze brakuje, żeby sobie zrzucił wodę kolońską na stopę jak Canizares kiedyś.

Moze zesłanie do rezerw by mu cos dało,albo rozwiazac z Nim kontrakt (jezeli mozna to zrobic bez starty,a przyniesie oszczędność),bo widac teraz ewidentnie że jest zawiedziony pozostaniem w Wiśle.
Wracajac do tematu licze,ze ich ogramy i tak z przynajmniej z 0:2,bo rozumiem,ze to sa derby,ale sportowo to jest tylko Cracovia....

4karol4 26.09.2014 13:30

Oczywiście, że Złoto jest cenniejsze od gówna. Choć zawsze znajdą się amatorzy gówna, którzy będą je zachwalali. Jednak na boisku mecz sam się nie wygra. Rok temu też panowała tutaj radosna atmosfera, mieliśmy ich rozjechać 5-0. A skończyło się mega szczęśliwym remisem. Problem w tym, że pasy zawsze się na nas mobilizują i często mecz z nami jest ich najlepszym w całej rundzie. Tak było w czasach gdy całą ligę wciągaliśmy nosem, a z nimi traciliśmy frajersko punkty i nie można było tego racjonalnie wytłumaczyć. Nie muszę nikomu przypominać derbów z Sosnowca, czy z jesieni 2011 roku. A pisze o tym nie bez przyczyny. Legia nas załatwiła agresją w drugiej linii, całkowicie zdominowali środek pola. Jodłowiec i Vrdoljak roz.......ili naszą linię środkową. Mamy w pomocy wielu zawodników odnajdujących się w kombinacyjnej grze, ale jednocześnie delikatnych i nie lubiących agresywnie grającego przeciwnika. Przez to traciliśmy inicjatywę na długie minuty np. w meczach z Zawiszą, Bełchatowem, czy w ligowym meczu z Lechem. A nabuzowane parchy rzucą się na nas jak locha, której ktoś zabrał młode. Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno się samoczynnie cofać, oddawać środka pola za darmo, czekać na kpntrę itd. A tak lubi grać nasza drużyna na wyjazdach. Trzeba doprowadzić do klinczu w środku pola, grać równie agresywnie, wysoko pressingiem. Ich obrona jest tak słaba, że jak będziemy skutecznie odbierać im piłkę w linii pomocy i będziemy ją dziurawili szybkimi, prostopadłymi piłkami, to wypracujemy sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich. Wtedy to będzie kwestia skuteczności. Dlatego dobrze będzie jeśli zagramy na dwóch DP: Urygę i Dudkę. I pod żadnym pozorem nie wolno się cofać! To są derby i gramy na wyjeździe. Choćby przegrywali 0-2 to i tak jak tylko będą mieli okazję będą atakowali z całych sil żeby zachować twarz. Nie wolno im na to pozwolić. Jak ich stłamsimy i zepchniemy do obrony to łatwo się pogubią, trzeba im dać szansę popełnienia błędów. Nie raz traciliśmy punkty w derbach, mimo że byliśmy lepsi pod względem piłkarskim. Ale nasi piłkarze często nie wykazywali się takim zaangażowaniem jak przeciwnik. Bądźmy więc mądrzejsi o błędy z zeszłych lat i wygrajmy ten mecz, jak przystało na lepsza drużynę, z lepszej strony Błoń.

Martwi mnie tylko forma Brożka. Niby strzelił 4 bramki, ale w ostatnich meczach jest naprawdę niewidoczny. Nie dochodzi do sytuacji strzeleckich, plącze się po boisku, nie czuje gry. Oby w tym meczu się odblokował, bo czuje, że będzie miał ku temu okazje.

gigant 26.09.2014 20:57

Nie wiedziałem gdzie umieścić, tu czy w "Śmiesznych zdjęciach" :haha::haha::haha:

https://www.youtube.com/watch?v=veZF...ature=youtu.be

WISŁAZWE 27.09.2014 16:47

KADRA NA JUTRZEJSZE DERBY:

BRAMKARZE:


Gerard BIESZCZAD
Michał BUCHALIK

OBROŃCY:

Maciej SADLOK
Michał CZEKAJ
Arkadiusz GŁOWACKI
Łukasz BURLIGA
Richard GUZMICS
Piotr ŻEMŁO
Dariusz DUDKA

POMOCNICY:

Semir STILIĆ
Donald GUERRIER
Emmanuel SARKI
Łukasz GARGUŁA
Alan URYGA
Maciej JANKOWSKI

NAPASTNICY:

Mariusz STĘPIŃSKI
Paweł BROŻEK
Rafał BOGUSKI

Pablo84 28.09.2014 10:08

Jeden z dwóch najważniejszych meczów w sezonie. Od dawna nie czułem takiego dreszczyku emocji i ścisku w żołądku. Mam nadzieję, że koło 20- mimo nocy, będę chodził rozpromieniony :D

KOMINEK 28.09.2014 10:49

Wszyscy się jaramy jak ich rozwalimy. Ale Craxa będzie gryzła trawę. Dla nich to najważniejszy mecz w roku. Jeśli Stića na początku parę razy mocniej sfaulują, jeśli Brożek będzie pudłował, jeśli Burliga bądź Uryga nie wytrzymają i czerwień zaliczą, jeśli................ . Mam nadzieję że to tylko moje lęki

daniello1987 28.09.2014 10:58

Przewiduje ze dzis zagramy na dwoch defensywnych pomocników. spodziewam sie Urygi i Dudki na srodku pola ( kosztem Jankowskiego badz bardziej prawdopodobne Garguły) a obok Głowy Guzmicsa.
I połowa bedzie oparta na agresywnej grze w srodku pola natomiast w II na podmeczonego przeciwnika przewiduje zmiany typu Sarki,Stępiński Guerrier. Wydaje sie ze to wielce prawdopodobne i nie ukrywam ze licze iz ich zmiota w powierzchni ziemi!
Do boju Wisełko!!!

daniello1987 28.09.2014 11:00

Buchalik - Burliga,Głowa,Guzmics,Sadlok - Jankowski,Uryga,Dudka,Stilic,Boguski - Brozek

Tak to powinno wyglądac:)

AntyMod 28.09.2014 11:10

Buchalik - Burliga,Glowa,Guzmics,Sadlok - Dudka, Gargula,Stilic,Boguski-Brozek,Stepinski ....dlaczego my w tej slabej lidze nie gramy na 2 napastnikow ????

aNouc 28.09.2014 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1378479)
Wszyscy się jaramy jak ich rozwalimy. Ale Craxa będzie gryzła trawę. Dla nich to najważniejszy mecz w roku.


Po czym to wnosisz? po postach na forum Cracovii? dla kibicow to najwazniejszy mecz w roku i oni duzo pisza o gryzieniu trawy, ale dla pilkarzy to mecz jak kazdy inny.

to samo u nas, moga pilkarze duzo mowic o tym ze rozumieja derby, czuja je, ze beda walczyc itp, ale tak na prawde 80% z nich nie wie co to sa derby Krakowa i ma na nie wyjebane, tak samo pilkarze Cracovii, choc w zapowiedziach duzo moga mowic.


w tym meczu zadecyduja i wylacznie umiejetnosci, a te sa po stronie Wisly.


po dwoch stronach barykady nie wyjda na murawie wychowankowie obydwu druzyn, czy pilkarze grajacy w nich 10-15 lat (poza malymi wyjatkami) tylko typowi sportowcy, dla ktorych bez znaczenia dla kogo graja, wazne aby dobrze placili. Dzis graja w Wisle i mowia o ekstra derbach Krakowa, ktore rozumieja, czuja, wiedza o co w nich chodzi, bla bla bla, a za pol roku moga mowic to samo grajac np. na Slasku.

Tak jak wspomnialem, my mamy ten plus, ze pilkarze Wisly sa 3-krotnie lepsi (technika, kondycja, organizacja) od pilkarzy Cracovii ich obowiazkiem jest wygrac ten mecz. Tyle. Nie ma co tu snuc teorii spiskowych o gryzieniu trawy.

4karol4 28.09.2014 11:58

aNouc

Praktyka pokazuje, że często piłkarze pasiastych potrafili walecznością nadrobić różnice poziomów między zespołami. Mało było derbów olanych przez naszych piłkarzy? Sosnowiec 2009, kompromitacja 3 lata temu na wyjeździe. Wtedy parchy spadły z ligi z bilansem 4 zwycięstw w 30 meczach. Ale na te 4 mecze jeden wygrali z nami. I też mieliśmy 3 razy lepszych piłkarzy, którzy 2 miesiące wcześniej otarli się o LM, ale wyszli na ten z determinacją mecz jakby to było spotkanie sparingowe. Bez gryzienia trawy nie wygrywa się takich spotkań, bez względu na poziom drużyny. Rzadko w derbach decydowały umiejętności, bo te zawsze były po naszej stronie. A mimo tego nie raz traciliśmy punkty w tych meczach. I tego boje się dzisiaj, bo większość naszych pomocników w obliczu takiej gry chowa się za plecami przeciwnika, nie pokazuje się do gry i odstawia nogę. Rok temu też niektórzy spodziewali się łatwego zwycięstwa, a był cudem dowieziony remis. Bo nasi piłkarze olali drugą połowę, albo nie udźwignęli presji. W takich meczach najbardziej brakuje mi Sobola...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl