
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Czas na szóstą kolejkę TM Ekstraklasy. Tym razem podopieczni Franciszka Smudy udadzą się na wyjazdowe spotkanie do Szczecina, gdzie zmierzą się z tamtejszą Pogonią. Mecz zaplanowano na piątkowy wieczór na godzinę 20:30, więc czasu na regenerację po niedzielnym spotkaniu z Lechią Gdańsk jest bardzo mało. Transmisję z piątkowego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport HD. Historia spotkań pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07 14 kwietnia 2007, 18:00 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:1, Piotr Celeban 49 - Hristu Chiacu 89 Sezon 2007/08 Brak spotkań. Sezon 2008/09 Brak spotkań. Sezon 2009/10 Brak spotkań. Sezon 2010/11 Brak spotkań Sezon 2011/12 Brak spotkań Sezon 2012/13 14 września 2012, 20:45 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:0, Andradina 41 (k), Robert Kolendowicz 59 Sezon 2013/14: 31 sierpnia 2014, Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 0:0 Z obozu rywala: Pogoń Szczecin po pięciu rozegranych kolejkach ma na swoim koncie dokładnie tyle samo punktów co Biała Gwiazda – 9. Podopieczni Dariusza Wdowczyka w tym sezonie jeszcze nie zaznali goryczy porażki. Jakie ambicje ma drużyna Portowców? Na pewno góra część tabeli czyli zajęcie miejsca gwarantującego bezpieczne utrzymanie. Czy na coś więcej stać piłkarzy Pogoni? Walkę o europejskie puchary trzeba chyba odłożyć na kolejne sezony. Pogoń to zespół, który stać na sprawienie kilku niespodzianek ale na dłuższą metę nie jest to zespół, który wymieniać należy w walce o puchary. Do tego wspomnieć należy o osłabieniu kadry Portowców, z drużyną pożegnał się Takafumi Akahosi, który przeniósł się do Rosji. Doszła również sprawa z Marcinem Robakiem, który był już wytransferowany do Chin po czym.. transfer anulowano i Robak znowu strzela bramki dla Pogoni. Siłą Portowców niewątpliwie jest zgranie, w klubie doszło co prawda do kilku roszad personalnych, ale kręgosłup drużyny pozostał bez zmian i wokół tych samych piłkarzy tworzona jest drużyna na nowy sezon. Można powiedzieć, że to taka mieszanka doświadczenia z młodością, która póki co daje efekty w postaci wysokiego miejsca w tabeli, ale pamiętajmy że to dopiero początek sezonu. Piłkarze Pogoni pod lupą TWSD. W tym akapicie przyjrzymy się dokładniej kilku zawodnikom, którzy stanowią o sile szczecińskiej jedenastki. Na pierwszy ogień idzie bramkarz: Radosław Janukiewcz, w tym sezonie Radek nie ma zbytniej konkurencji w walce o pierwszy skład, więc jego pozycja nie jest zagrożona. Linią obrony dowodzi doświadczony Hernani oraz Wojciech Golla. Druga linia skupiona jest wokół Rafała Murawskiego, który rządzi i dzieli a atak tworzą – król strzelców poprzedniego sezonu Marcin Robak oraz Łukasz Zwoliński, który wrócił z wypożyczenia do Górnika Łęczna. Wielu z was szuka zapewne w tej grupie Patryka Małeckiego, ale póki co były zawodnik Wisły nie przebił się na dłużej do wyjściowego składu i często zaczyna mecze na ławce rezerwowych. Morale w górę, kolejne zwycięstwo! Morale piłkarzy Wisły Kraków ostatnimi czasy poszło znacząco górę, co prawda nie udało się wygrać z Ruchem Chorzów ale już w ostatnią niedzielę piłkarze Wisły pokazali nie lada charakter wychodzą z dużych opresji. Do przerwy przegrywali oni bowiem z Lechią Gdańsk 1:0, ale po przerwie na murawie istnieli już tylko gospodarze, którzy zaaplikowali gdańszczanom aż trzy bramki i zgarnęli komplet punktów. Podbudowani tym zwycięstwem podopieczni Franciszka Smudy udadzą się na piątkowy pojedynek do Szczecina. Co ważne, Wiślacy do meczu nie przystąpią z marszu, ponieważ w drogę do Szczecina wyruszą już w środę rano, najpierw zameldują się w Grodzisku Wielkopolskim aby potem udać się do miejsca docelowego. W ośrodku w Grodzisku przeprowadzone zostaną dwa treningi. Przed wyjazdem ma zostać podjęta decyzja czy z drużyną pojedzie narzekający ostatnio na uraz Haitańczyk – Donald Guerrier. Głowacki musi uważać! W piątkowy wieczór szczególnie uważać musi Arkadiusz Głowacki, który w tym sezonie kolekcjonuje żółte kartoniki na potęgę. Środkowy obrońca Białej Gwiazdy ma ich już trzy na koncie, co oznacza, że kolejne napomnienie skutkować będzie karą zawieszenia na jeden mecz. Miejmy nadzieję, że szybko nie dojdzie do takiej sytuacji, bo nasza ławka rezerwowych jest bardzo krótka i próżno na niej szukać środkowych obrońców z prawdziwego zdarzenia. Podtrzymać dobrą passę. Jak większość, tak samo i ja mam nadzieję, że podtrzymana zostanie nasza passa punktowania w meczach wyjazdowych, jak każdy wie w zeszłym sezonie mecze te nie były naszą mocną stroną. Wraz z nowym sezonem powróciła nadzieja, że ten okres będzie dla nas lepszy. Jak na razie jest dobrze z dwóch wyjazdów na 6 możliwych punktów przywieźliśmy 4, więc narzekać nie można. Terminarz VI kolejki TM Ekstraklasy: 22 sierpnia (piątek) 18:00 Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk (Canal + Family HD, NSport) 20:30 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków (Canal + Sport HD) 23 sierpnia (sobota) 15:30 Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała (NSport) 18:00 Górnik Zabrze – Górnik Łęczna (Canal + Sport HD) 20:30 Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław (Canal + Sport HD) 24 sierpnia (niedziela) 15:30 Legia Warszawa – Korona Kielce (Canal+ Sport HD) 18:00 Ruch Chorzów – Lech Poznań (Canal + Sport HD) 25 sierpnia (poniedziałek) 18:00 GKS Bełchatów – Piast Gliwice (Canal+ Family HD) Zapraszam do dyskusji. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2013
Offline |
#2
|
|
Cóż liczę minimum na 1 pkt, co do Głowy to najlepiej żeby dostał żółtko w meczu z Bełchatowem, gdyby dostał na Pogoni to boję się pomyśleć co by robili bracia Mak z Czekajem i jego michałkami. Moim skromnym zdaniem w Szczecinie wystarczy zdobyć chociaż punkt, a z Bełchatowem i Zawiszą po prostu wygrać
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#3
|
|
Polecam autorowi zapoznanie się z powiedzeniem "rządzić i dzielić", Murawski raczej tego nie robi.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#4
|
|
Jezeli nie beda marnowali sytuacji za sytuacja to jestesmy w stanie to wygrac. Inaczej co najwyzej mozemy osiagnac remis
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#5
|
|
Mam nadzieję że w piątek wieczorem znów będzie można zaśpiewać: "Niepokonana nasza Wisełka kochana!"
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#6
|
|
na pewno lepiej by było gdyby Głowa wykartkował się przed meczem z ce7tic'kiem, czyli karteczka z Bełchatowem i pauza z Zawiszą.
Co do meczu remis brałbym w ciemno |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2005
Offline |
#7
|
|
http://www.90minut.pl/news/237/news2...e-Entella.html
Z Pogoni odszedł Mateusz Lewandowski. Zawsze to jakieś osłabienie ![]() Szansa dla naszych prawoskrzydłowych. Bury może się śmielej włączać do ataku.
Ostatnio edytowane przez emailowiec : 20.08.2014 o godz. 18:05.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2013
Offline |
#8
|
|
Żaden mecz nie jest łatwy , Pogoń będzie chciała wygrać i zrehabilitować się za te 5:0 w Krakowie , ale jesteśmy w stanie ich pokonać i to dla mnie byłoby miłym zaskoczeniem bo patrząc realnie o tym meczu myslę tak : zdobyć bramę i nie przegrać czyli bramkowy remis w ciemno.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#9
|
|
1:1, względnie 1:2. Wypadałoby podtrzymać dobrą passę spotkań bez porażki.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#10
|
|
Dobrze by było gdyby Robak nie zagrał, po co ryzykować jego zdrowie po kontuzji
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#11
|
|
Akurat jak na razie to Zwoliński jest skuteczniejszy od Robaka, więc nie wiem, czy to taki dobry pomysł. Glyzda na razie gra na poziomie Brożka - na pięć setek wykorzystuje jedną. BTW - wie ktoś, ajk prezentowały się statystyki dot. popularności transmisji meczy E-Klasy w poprzednich kolejkach? Ewentualnie gdzie to sprawdzić/monitorować?
|
|
|
|
Member
Od: 07.2011
Offline |
#12
|
Fanpage Canal + Sport na facebooku: https://www.facebook.com/CANALplussp...04969356219102 ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#13
|
U nas największa jest pewnie dlatego, że wiele kibiców ogląda mecz w TV zamiast na stadionie jak u konkurencyjnych zespołów. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
Czyli można liczyć, że gdyby nie protest mecz oglądało by około 175 tys.
![]() ![]() "Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#15
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
Jak widać potencjał mamy spory, nawet pomijając bojkot.
Co do meczu to 0:2 dla nas po o dziwo świetnej grze Wisły na wyjeździe. Pogoń gra niepewnie i w kratkę. Mamy szanse coś ''uszczelić'' ![]()
http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/8/pajacyk - Jedno kliknięcie może pomóc głodnym dzieciom
![]() „Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle'' ~ Ludwik Miętta-Mikołajewicz |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#17
|
|
Liczę na fajną grę i przynajmniej remis w tym spotkaniu. Oby udało się przedłużyć passę meczów bez porażki
Osobiście chciałabym też zobaczyć jakieś czyste konto, ale to nie jest priorytetem. Panowie, najdłuższy wyjazd w sezonie nie może się zakończyć zerową zdobyczą punktową! |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#18
|
|
Oglądalność w 1, 2 i 5 kolejce na pewno najwyższa u nas, pytanie jak w 3 i 4, ale jeśli podobnie to pokazuje to, że nasz zespół ma ogromny potencjał marketingowy, którego pewien łysy Pan nie umie wykorzystać...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Offline |
#19
|
|
Który to już raz mamy najwyższą oglądalność w tym sezonie?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#20
|
|
Według konkurencyjnego portalu 3 raz pierwsze miejsce:
ť Górnik Łęczna - Wisła Kraków 171 tys (1) ť Wisła Kraków - Piast Gliwice 177 tys. (1) ť Lech Poznań - Wisła Kraków 170 tys. (3) ť Wisła Kraków - Ruch Chorzów 153 tys. (3) ť Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 190 tys. (1) * w nawiasie, miejsce w rankingu oglądalności danej kolejki ligowej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#21
|
|
Pogoń bez Robaka i być może Murawskiego.
Liczę na widowiskową grę i przynajmniej remis. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.
Offline |
#22
|
|
Grają bez Robaka, więc nie widzę innej opcji jak wyjazdowe zwycięstwo. JJJBG!!!
![]()
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#23
|
|
Musimy wygrac. Czas zaczac seryjnie punktowac i piac sie w tabeli.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#24
|
|
To jest chyba oczywista oczywistość
.Niestety obawiam się porażki,gdyz balon jest trochu napompowany. Remis biorę w ciemno. ![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#25
|
|
Ja wierze ze wygramy. Musimy poprostu. Strzelamy frajerom 2 bramki i kontrolujemy przebieg meczu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#26
|
|
Plan minimum - brak czerwonych kartek i kontuzji.
Dobra widowiskowa gra i przy tym zwycięstwo - dziś jestem optymistą, wbrew statystyce. Co do graczy - Małecki i Zając i oczywiście Stilic - liczę na wyrazistą gre tych Panów, ponad obecną formę. I tylko zwycięstwo. ![]()
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi" TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#27
|
|
Wypada ograć Pogoń i wrócić bez wykartkowanego Głowy. W meczu z Bełchatowem Głowacki będzie nam niezwykle potrzebny - tak mi się przynajmniej wydaje, bo Gieksa bankowo przyjedzie tu w celu grania z kontry. I jeśli Arek gdzieś ma robić kartkę to właśnie w meczu z Bełchatowem, żeby czasem nie musiał pauzować z Legią.
Zwycięstwo też jest o tyle ważne, że fajnie byłoby przesunąć się w końcu na pudło i tam się zadomowić. Skoro udało się na ciężkim terenie w Poznaniu to i w Szczecinie nas na to stać. Łukasz - a co Cię do cholery obchodzi gra Małeckiego? Ja akurat mam go w dupie. Chyba, że wyrazistość rozumiesz przez czerwoną kartkę w pierwszej połowie. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#28
|
Musze to powiedzieć - bardzo fajną i widowiskową piłkę gramy. I co najwazniejsze - świetne bramki. Miód. Smuda- dzięki ![]() ![]()
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi" TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#29
|
|
Zgaście już ten podjar, bo się czytać nie da. Nasze zwycięstwo lub remis w tym meczu będą duża niespodzianka.
Pogoń - Wisła (bet365) 2.0 - 3.2 - 3.80 ![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#30
|
Dodam tylko że mamy najwięcej bramek strzelonych w Ekstraklasie
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 22.08.2014 o godz. 23:25.
![]()
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|