
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#1
|
|
Kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa, obok meczu z Odrą w ostatniej kolejce zapowiada się najłatwiej. Korona zajmuje 12. miejsce w tabeli i ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. W 13 wyjazdowych meczach zdobyła ledwie 9 bramek.
Sześć miesięcy temu w Kielcach Wisła wygrała 3:2. To był dziwny mecz: grająca z przewagą jednego zawodnika Wisła wyszła na prowadzenie 3:0. Korona kończyła mecz w dziewiątkę, pomimo tego była blisko osiagnięcia remisu. Za żółte kartki pauzuje Jirsak. Bardzo wskazane, by ani Marcelo ani Diaz nie dostali upomnień (takowe wykluczą ich udział w meczu z Legią). Historia: sierpień 2007 4:0 sierpień 2006 2:0 październik 2005 2:2 (2:0 dla Wisły po 15 minutach, w II połowie Piechna-show) Aktualna tabela i forma: Kod:
1. Wisła 26 57 33313 2. Lech 26 53 13313 3. Legia 26 51 30333 4. Ruch 26 50 31313
Ostatnio edytowane przez prober : 28.04.2010 o godz. 20:00.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2010
Offline |
#2
|
|
Tak jak przed meczem z Piastem twierdziłem, że nie ma bata żebyśmy nie wygrali, tak teraz twierdzę to samo. Korona co prawda może sprawić lekkie kłopoty, podobnie jak dziś Piast, bo też broni się przed spadkiem, ale to my musimy pokazać więcej charakteru i wygrać. Myślę także, że Legia wygra z Ruchem, jest na gazie. A Amika ze Śląskiem niestety, ale raczej na pewno wygra. WKS w tej rundzie jest cienki, a Amika będzie miała motywację żeby wygrać ten mecz.
![]() Z tysięcy klubów, ja wybrałem ten,
Ten boski Krakowski nasz TS. I w każdej chwili czy dobrej czy złej, Będę kochał Wisełkę, na pewno to wiem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#3
|
|
nie zlekcewazyc rywala i grac skoncentrowanym przez 90 minut to nie ma bata zebysmy nie wygrali!
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2009
Skąd: Bieżanów
Offline |
#4
|
|
Nie możemy przespać początku meczu i stracić bramki, bo później będzie ten wynik trudno dogonić. Zwycięstwo nie przyjdzie nam gładko, musimy go wydrzeć Koronie. Jest coraz lepiej, wykorzystujemy sytuacje, badźmy dobrej myśli
![]() |
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#5
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Myślenice
Offline |
#6
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#7
|
|
Nie wiem czego ale według mnie będzie trudny wiem, że gramy u siebie ale będzie ciężko więc skromne 1:0
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Offline |
#8
|
|
2:0 dla Wisły dobra gra By (lol), i wpuszczenie Mączyńskiego na dłużej. Zasłużył sobie chłopak!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2003
Skąd: NH
Offline |
#9
|
|
Korona z Legią zagrała bardzo dobry mecz. Tylko nie wiem czy Legia taka cienka czy Korona dobra
Czy mecz jest na pewno w piątek ? http://ekstraklasa.net/terminarz.html http://www.pzpn.pl/index.php/pol/Roz...narz-i-wyniki2 |
|
|
|
sssssssss..
Od: 10.2003
Skąd: IE
Offline |
#10
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: BF
Offline |
#11
|
|
Będą w końcu kibice Korony
![]() |
|
|
|
Banita
Od: 01.2010
Offline |
#12
|
|
Ja bym nie lekceważył.Widziałem mecz koroniarzy z krawatami i grali naprawdę kapitalne spotkanie!
To że przegrali zrzuciłbym raczej na karb farta ze strony zawodników ze stolycy.Na pewno nie można lekceważyć Kiełba,bo szarpie jak fix po prawej stronie,(może to głupie ale przypomina mi stylem gry Kose) no i cholernie groźna lewa noga Ediego,Gajtkowski -szalenie nieskuteczny,ale gra na pograniczu ofsajdu,także trzeba uważać.Myślę że łatwo nie będzie ale z wiarą oczekuję na pozytywne rozstrzygnięcie! ps.Mario kuruj się bo Juhu to jednak nie to! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków (AD 1954)
Offline |
#13
|
Zgadzam się również z tym, że łatwo nie będzie. Ale przecież do cholery ten mecz trzeba wygrać bo kolejne trzy punkty dają psychologiczną przewagę przed spotkaniem z Legią. Jeśli uważasz, że nie należy lekceważyć Kiełba, Ediego i Gajtkowskiego to niech Korona nie lekceważy Sobola, Boguskiego a przede wszystkim Głowackiego, Marcelo i Diaza...reszta też sobie poradzi. Również z wiarą oczekuje pozytywnego rostrzygniecia!!! ![]()
WISŁA KRAKÓW – MISTRZ POLSKI…1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011…cdn.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat
Offline |
#14
|
|
mój skład na piątek:
Pawełek(jeśli dojdzie do siebie, a jak nie to Juszczyk) Alvarez, Głowacki, Marcelo, P. Brożek - Kirm, Ba, Sobolewski, Małecki - Brożek, Boguski. P.S Jakoś wolę Kirma od Łobodzińskiego... mam nadzieję, że Kasperczak da zagrać Kirmowi pełne 90 minut, niech pokaże co potrafi, jeśli się nie uda to cóż pozostaje nam Łobo. Co myślicie? |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#15
|
|
![]() Bogusław Cupiał napisał(a):
|
||
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#16
|
Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł, wszedł w meczu z Piastem na 45 minut i nic wielkiego nie pokazał, dostał dobrą piłkę zaplątał się z nią mając chyba tylko jednego obrońcę Piasta przed sobą, pod koniec meczu fatalnie strzelał. Kirm jak dla mnie jest w gorszej formie niż Paweł Brożek w ogóle nie widać w nim waleczności nawet na tle tak słabego przeciwnika jakim jest Piast Gliwice. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków
Offline |
#17
|
|
Rozumiem,że Chrostov jest tak cienki,że nawet chodzący po boisku Brożek będzie grać w pierwszej 11. Musi być jaiś inny powód absencji Chrostova. Skorża przyzwyczaił nas do tego,że sprowadza zawodnika a póżniej nie daje mu szansy,bo tak słaby. W przypadku Beto,z Chrostovem może być podobnie. Zauwazył,że mu się do niczego nie przyda i Chrostov siedział. Przyszedł Kaperczak i rece załamał. W sumie jest to jedna z cech Skorzy,która powoduje,że jest miernym trenerem,bak oceny przydatności zawodnika. No chyba,że Kasperczak uznał,że bez Chrostova sobie poradzi. A może wynagordzenie Bułgara jest uzaleznione od minut gry?W każdym razie dziwne jest to,że słaby Brożek i tak w oczach Kasperczaka jest lepszy od byłego króla strzelców ligi bułgarskiej.
Z Kirmem może być dobry ruch. Facet na jedne mecz może stowrzyć różnice. Rywla średni, w sam raz na przełamanie. Nie miałbym nic przeciwko gdyby Kasperczak go wpuścił.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 28.04.2010 o godz. 12:56.
![]()
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2006
Offline |
#18
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#19
|
|
WISŁAZWE ale Łobo nie wytrzymuje gry co 3 dni wyraźnie był za...
Marszałek pisałem już tak to jest jak się bierze piłkarza z jutuba ![]() Wujekm mówię o Łobo ![]()
Ostatnio edytowane przez brylant17 : 28.04.2010 o godz. 14:18.
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Member
Od: 04.2008
Skąd: Z kosmosu
Offline |
#20
|
|
A ja mam inne wrażenie Wydaje mi się że grając co 3 dni idzie im coraz lepiej
![]()
UBUNTU
linux for human beings |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Galicja (d.Biała Chorwacja)
Offline |
#21
|
|
Na 2tyg przed koncem ligi nie ma juz latwych meczow. Fajnie byloby gdyby Korona podjela otwarta gre, obawiam sie, ze po tym co zobaczyli w Gliwicach zagraja cofnieci i beda stac na 30-40m calym zespolem, a to oznacza ciezka przeprawe (chyba, ze szybko ich trafimy).
Znow musimy wlozyc 100% walki i innej recepty w koncowce sezonu nie ma. Kazdy walczy o swoje, nikt nie odpuszcza, Korona nadal jest zagrozona. ![]()
HENRYK TOMASZ REYMAN (1897-1963) – piłkarz (środkowy napastnik), podpułkownik Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie powstań śląskich, uczestnik kampanii wrześniowej, ranny w bitwie nad Bzurą. Dowódca I batalionu 37. pułku piechoty z Kutna. W latach 1910-1933 występował w Wiśle Kraków, w barwach której w latach 1927-33 grając w lidze zdobył 109 goli. 9-krotny reprezentant kraju, w 1924 kapitan reprezentacji na Olimpiadzie w Paryżu.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#22
|
|
Z Juszczykiem na Koronę !!
Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Skąd: Wielka Polska
Offline |
#23
|
|
mam pytanie czy odwiedzą Nas kibice z korony ?
![]()
...
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2006
Offline |
#24
|
|
nie
10 znaków ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#25
|
|
Musze przyznać, że po zobaczeniu ,,przyspawanego" do linii i zestresowanego Juszczyka (sam nie wierzę w to co piszę) zaczynam tęsknić za Pawełkiem. Na drużyny świetnie wykonujące stałe fragmenty gry potrzeba bramkarza, który będzie wychodził łapać bądź piąstkować prawie każdą piłkę. Tak jak to robił Pawełek w meczu z Lechem. Co nie zmienia faktu, że to był chyba jedyny mecz Pawełka, no może jeszcze oprócz meczu o Superpuchar, w którym zagrał znakomicie.
Juszczyk powinien potrenować łapanie ostro bitych dośrodkować, gdyż zarówno Edi jak i Iwański czy Kiełbowicz znakomicie wykonują stałe fragmenty gry, które notabene są jedyną szansą dla ich drużyn na pozytywny wynik meczu z Wisłą. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#26
|
Widze ze nie tylko ja widzac Juszczyka w bramce zaczynam doceniac kunszt bramkarski Pawelka ![]() Korona z Legia grala bardzo dobrze,ciekawe jak przyjada ustawieni do nas Na Legie zagrali ofensywnie i widac bylo ze dobrze sie im gralo jak Sasal zaryzykuje i zagra w otwarte karty tym lepiej dla nas ,nie ma nic gorszego niz bic glowa w mur gdzie stoi w polu karnym 10 chłopa i ich jedyna taktyka jest wybic piłe poza boisko... ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Skąd: Nasty Squad
Offline |
#27
|
|
kunszt i umiejętności Pawełka.. najpierw całą rundę krytykuje się go za jego słabą grę, a teraz gdy jest szansa żeby zobaczyć jego zmiennika to jest płacz. Juszczyk głównie siedzi na ławie, to skąd ma mieć pewność i ogranie?
Co do Mariusza, to wg mnie jego słabą stroną jest gra na przedpolu. Często mija się z piłką, wcale nie ma takiego żelaznego chwytu, o którym piszecie. ![]()
|
|
|
|
Banita
Od: 01.2010
Offline |
#28
|
|
Po obejrzeniu wczorajszego meczu Barca-Inter mam mieszane uczucia przekładając oczywiście swoje spostrzeżenia na zasadzie czystej alegorii.
Korona jak zapewne,przyjedzie do Krakowa zagrać tak by zremisować ,więc nie spodziewam się raczej huraganowych ataków Kiełba i spółki na bramkę Juszczyka. Porównując do wczorajszego meczu,spodziewam się że tak jak ekipa Mourinho postawią na 30-40 metrze zasieki w postaci 10 zawodników,w oczekiwaniu na szybkie wyjście z piłka po przechwycie lub odbiorze. Wcale nam to zadania nie ułatwi,wiemy jak atakiem pozycyjnym grają polskie drużyny. Kluczem do sukcesu bedzie szybko strzelona bramka,która "koroniarzom " pokrzyżuje szyki,będą musieli się odkryć. Widziałem ich w meczu z krawatami i zrobili na mnie wrażenie przegrywając zdecydowanie na własne życzenie.Według mnie byli zespołem zdecydowanie lepszym.Jeśli przyjadą i tak zagrają w Krakowie to o wynik jestem spokojny. Trzeba również zwrócić uwagę że forma wiślaków idzie zdecydowanie do góry co zajebiaszczo mnie cieszy w kontekście meczów z krawatami i z dziewczynami z Kałuży. Nie ważne jak ale ten mecz trzeba wygrać.Będę drżał jedynie o to by nie "załatwili "nam Marcelo. Ostatnimi czasy pojawiły się głosy że Adamek to nie bokser wagi ciężkiej,że nie ma uderzenia. Coś w tym jest.Ale on walki na ringu wygrywa głową i potężną dyscypliną taktyczną. Tego własnie spodziewam się po drużynie Wisły w kolejnych meczach,meczach decydujących o obronie mistrzowskiego tytułu. Grać z głową.Jak braknie armat,wygrywajmy ambicją,determinacją a przede wszystkim wolą walki. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków
Offline |
#29
|
|
Spokojnie na ten mecz móglby wejść Cleber. Razem z Głową daliby radę.
![]()
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2005
Offline |
#30
|
|
Hubert Siejewicz sedzia
![]() ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|