The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 17.07.2009, 01:39. Ranking krajowy, ranking klubowy 2011
Zasady moderowania tematu
Przedmiotem tego tematu jest dyskusja o tym:
  1. Jak zmienia się miejsce Polski w rankingu krajowym i polskich klubów w rankingu klubowym oraz o przyczynach tych zmian
  2. Jak może zmienić się miejsce Polski w rankingu krajowym i polskich klubów w rankingu klubowym oraz warunkach jakie muszą być spełniane by prognozowana zmiana się dokonała.

Dlatego pożądanymi są takie zestawienia lub komentarze o ile wynika z nich jak i dlaczego zmieniła się sytuacja Polski i
polskich klubów w rankingu oraz jakie warunki muszą zostać spełnione by zmieniła się sytuacja Polski i/lub polskich klubów w rankingu.

Zasady tworzenia rankingów

Ranking klubowy.

Ranking klubowy jest zestawieniem klubów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kluby w każdym sezonie są sumą:
  • Punktów zdobytych w rundach zasadniczych – wygrana 2 pkt, remis 1 pkt;
  • Punktów bonusowych przysługujących z tytułu:
    • Udziału wyłącznie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 0,5 pkt
    • Udziału co najwyżej w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 1 pkt
    • Awansu do grupy Ligi Mistrzów 4 pkt
    • Awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów 5pkt
    • Awansu do każdej kolejnej rundy Ligi Mistrzów – każda kolejna runda 1pkt
    • Udziału wyłącznie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 0,25 pkt
    • Udziału co najwyżej w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 0,5 pkt
    • Udziału co najwyżej w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 1,0 pkt
    • Udziału co najwyżej w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 1,5 pkt
    • Awansu do ¼ i każdej kolejnej rundy Ligi Europejskiej 1pkt
  • Punktów doliczanych zespołom grającym w fazie grupowej Ligi Europejskiej tak by liczba punktów zespołu, który awansował do grupy nie była niższa niż 2pkt.
  • 20% punktów zdobytych w danym sezonie do Rankingu Krajowego
Ranking Krajowy

Ranking Krajowy jest zestawieniem krajów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon.
Punkty zdobywane przez kraje w każdym sezonie są sumą:
  • Punktów zdobytych w rundach kwalifikacyjnych – wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt;
  • Punktów zdobytych w rundach zasadniczych – wygrana 2 pkt, remis 1 pkt;
  • Punktów bonusowych zdobytych w rundach zasadniczych.
Tak zliczone punkty dzielone są przez liczbę klubów reprezentujących kraj w rozgrywkach.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 11.04.2010 o godz. 12:41.
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 11.11.2009, 13:06
Ranking krajowy 2011 na koniec czerwca 2009 tj. tuż przed rozpoczęciem rozgrywek pucharowych 2009/2010 wyglądał następująco:



Jak widać na koniec czerwca 2009 Polska zajmowała 22 miejsce i traciła mniej niż 1 punkt do 19 miejsca oraz 1,458 do 18 miejsca. Także niewiele bo maksymalnie 0,292 dzieliło ją od 25 miejsca. Tak czy siak punkt wyjścia do upragnionego 15 miejsca nie był taki zły. Może nie od razu do osiągnięcia w rok ale w 2-3...

Rozgrywki pucharowe sezonu 2010/11 organizowane będą wg poniższego schematu :



Jak widać najbliższym miejscem, które cokolwiek dla Mistrza Polski jest dopiero miejsce 15 - miejsce tak bardzo póki co odległe, że gdybyśmy mieli szansą na zdobycie 15 tego miejsca uzasadniać śledzenie zmian w rankingu krajowym to byśmy tego nie powinni robić...
Miejscem, które cokolwiek zmienia dla jakiegokolwiek klubu polskiego to miejsce 21. Zajęcie tego miejsca sprawia, że klub, który zajął miejsce 3 w lidze zacznie ciut później rozgrywki.
Polecam lekturę mojego posta http://wislakrakow.com/forum/showpos...&postcount=170 w którym anlizuje, czy warto zaczynać wcześniej… Tak czy siak. Pozycja w rankingu krajowym jest wymiernym wskaźnikiem poziomu polskiej piłki na tle innych krajów dlatego wole myśleć o celowaniu w 21 a nie w 28… Polskę od 21 miejsca dzieli 1,834 punktów co jest wynikiem możliwym choć niełatwym. W sezonie 2009/10 Chorwacja, która zajęła 22 miejsce miała 3,000 punkty. Gdyby taki wynik osiągnęła Bułgaria zajmująca teraz 21 miejsce Polska musiałaby zdobyć 4,835 punktów i dodatkowo nie pozwolić się wyprzedzić przez kraje zajmujące miejsca 22-25. A propos tychże krajów jestem zdania, że celem minimum powinno być zajęcie 22 miejsca bo od 22 miejsca Polskę dzieli tylko 0,584 pkunta…

Na koniec trochę o rankingu klubowym.



Przykro to pisać ale jeśli o awansie do kolejnej rundy miałaby decydować zasada rozstawiony jako silniejszy wg rankingu klubowego wygrywa, nierozstawiony przegrywa to:
  • Wisła jako Mistrz Polski odpadłaby w III rundzie kwalifikacji do LM i trafiłaby do IV rundy kwalifikacji do LE gdzie odpada jako nierozstawiona…
  • Wisła jako grająca w kwalifikacjach do LE doszłaby do IV rundy i tam odpadłaby jako nierozstawiona
  • Jedynym klubem, który mógłby liczyć na jakąkolwiek fazę grupową jest Lech i to pod warunkiem, że zostałby Mistrzem Polski i trafiłby na pocieszenie do grupy LE po odpadnięciu w IV rundzie kwalifikacji do LM. Jeśli Lech będzie grałby w eliminacjach do LE to dotarłby do IV rundy gdzie jako nierozstawiony odpadłby
  • Każdy polski klub jako rozstawiony w II rundzie obu kwalifikacji awansowałby do III rundy jednak tylko Wisła i Lech pod pewnymi warunkami mają szansę na coś więcej opisane powyżej
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 01.05.2010 o godz. 21:16.
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 12.04.2010, 00:16
Za dwa i pół miesiąca – pod koniec czerwca znowu rozpoczną się rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Rozgrywki te odbędą się wg poniższego schematu



Jak widać by znaleźć się wśród szczęśliwców grających w grupie Ligi Mistrzów trzeba być mistrzem kraju zajmującego co najmniej miejsce 13 w rankingu krajowym, wygrać eliminacje wśród czołowych klubów silnych lig lub wygrać eliminacje, które toczą między sobą mistrzowie i tylko mistrzowie z krajów zajmujących co najwyżej miejsce 14. Innymi słowy Mistrz Polski jako rywala będzie miał co najwyżej Mistrza Belgii.
O wiele trudniej przejść eliminacje do Ligi Europejskiej. Już w trzeciej – przedostatniej rundzie pojawiają się kluby z najmocniejszych lig Europy – ligi angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej… Tym bardziej mam nadzieję, że Wisła zostanie Mistrzem Polski.

W rankingu klubowym 2010 w oparciu o który decydować będzie o rozstawieniu lub nie w tegorocznych rozgrywkach sytuacja klubów polskich wygląda następująco :



Wiele razy już pisałem, że Wisła ze względu na swoje ostatnie wyniki w rozgrywkach europejskich przestała być klubem, który może być spokojny o rozstawienie.
Niestety ale przez kilkanaście najbliższych tygodni będziemy tu na forum zastanawiać się pod jakimi warunkami Wisła będzie rozstawiona w III rundzie kwalifikacji do LM przez co szansę na awans do kolejnej IV rundy kwalifikacji z której awansuje się albo do grupy Ligi Mistrzów albo na pocieszenie do grupy Ligi Europejskiej będą duże.

Poniżej zestawienie czołówek tabel lig zajmujących miejsca 14-33 pokazujące sytuacje zajmującego najwyższe miejsce lidze klubu w rankingu o mniejszej liczbie punktów niż Wisła w rankingu klubowym 2010 względem pierwszego miejsca w tejże lidze. Na zielono zaznaczone są kluby, które wg rankingu klubowego są gorsze niż Wisła.



Jak widać w 7 z 20 krajów rozgrywki się już zakończyły lub wiadomo już jaki klub zostanie Mistrzem. Wiadomo także, że Mistrzem Izraela będzie klub rozstawiony w III rundzie kwalifikacji do LM. Wiadomo też, że bez względu na wynik rozgrywek Słowenii Mistrzem tego kraju będzie klub nierozstawiony w III rundzie kwalifikacji do LM. Tak więc pewne jest już jak wyniki 9 krajów wpłyną na rozstawienie Wisły w III rundzie kwalifikacji do LM. O rozstawieniu Wisły decydować będą wyniki w 11 pozostałych ligach.

Poniżej znajduje się zestawienie przedstawiające od lewej :
Kraj lub Mistrz danego kraju, Liczba kolejek do rozegrania; Dystans klubu gorszego niż Wisła do Lidera lub jego przewaga nad kolejnym zespołem oraz wskaźnik szansy na klub gorszy niż Wisła.
Wskaźnik „szansy na klub gorszy niż Wisła” obliczany jest poprzez podzielenie liczby punktów klubu gorszego niż Wisła do Lidera przez liczbę kolejek do rozegrania. Oznacza to, że w przypadku gdy klub gorszy niż Wisła jest liderem wiliczymy w ten sposób ile punktów średnio na kolejkę musiałby nadrabiać najwyższy w tabeli klub „lepszy” wg rankingu klubowego niż Wisła by gorszy klub niż Wisła stracił fotel lidera.
W przypadku gdy klub gorszy niż Wisła nie jest liderem wiliczymy w ten sposób ile punktów średnio na kolejkę musiałby nadrabiać ów klub by zostać liderem.

Jeśli więc wskaźnik nasz przekracza -3oznacza to tak jak w przypadku Izraela, że nie jest już możliwe nawet teoretycznie by klub gorszy niż Wisła został Mistrzem.
Oczywiście analogicznie gdy wskaźnik będzie wyższy niż +3 wtedy klub gorszy niż Wisła na pewno zostanie mistrzem kraju.




Jak pokazuje powyższe zestawienie są trzy ligi – słowacka, bułgarska czeska gdzie szansę na klub gorszy wg rankingu klubowego niż Wisła są duże co przejawia się ujemnym wskaźnikiem szansy jednak nie mniejszym niż -1. Są też dwie ligi – cypryjska i szwajcarska o dodatnim wskaźniku szansy co znaczy, że liderami w tychże krajach są kluby wg rankingu klubowego gorsze niż Wisła. Jeśli zestawienie tabel ograniczymy do wspomnianych 5 lig to uzyskamy poniższe zestawienie tabel i klubów wg rankingu klubowego 2010 gorszych niż Wisła, które zaznaczyłem na zielono.



Klubom ujętym w powyższym zestawieniu musimy kibicować. By Wisła była rozstawiona w III rundzie kwalifikacji do LM wśród 5 powyższych ligach co najmniej we 4 mistrzem musi zostać drużyna zaznaczona na zielono. Inaczej będziemy modlili się by nie trafić na Anderlecht, Spartę albo Red Bull Salzburg, który w ostatnich rozgrywkach grupowych LE wygrał wszystkie mecze.
Powód: Aktualizacja 16.04
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 18.04.2010 o godz. 14:35.
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 18.04.2010, 22:16
Minął weekend i kolejna tura rozgrywek ligowych za nami. To nie był dobry weekend dla Wisły.
Szanse na rozstawienie Wisły w III rundzie kwalifikacji do LM znacząco spadły.

Zestawiając
liczbę punktów, która dzieli najwyższy w danej lidze klub o mniejszej liczbie punktów od lidera
i
liczbę kolejek pozostałą do zakończenia sezonu w tejże lidze
obliczamy "wskaźnik szansy na Mistrza gorszego niż Wisła" czyli
liczbę punktów jaką w każdej kolejce musi nadrobić klub słabszy od Wisły by zostać Mistrzem
lub
ile punktów musiałby tracić w każdej kolejce klub słabszy od Wisły by stracić fotel lidera.

Poniżej zestawienie ukazujące wskaźnik "szansy na Mistrza gorszego niż Wisła" po minionym weekendzie.



Jak widać po minionym weekendzie wskaźnik szansy dla lig: austriackiej, belgijskiej i chorwackiej przekroczył -3 co znaczy, że niemożliwe jest by Mistrzem został klub o mniejszej liczbie punktów niż Wisła.
Innymi słowy do trzech lig - dwóch gdzie rozgrywki się już zakończyły gdzie BATE Borisov i Rosenborg - kluby silniejsze od Wisły zostały Mistrzami i Mistrza Izraela gdzie na pewno mistrzem będzie klub silniejszy niż Wisła do łączyły trzy ligi gdzie na pewno mistrzem zostanie klub, który w rankingu klubowym ma więcej punktów niż Wisła.
Nie ma też się co czarować Jeśli FC Copenhaga zdobędzie chociaż punkt to i z tej ligi pochodzić będzie klub silniejszy niż Wisła.
Złe wiadomości płyną także z lig bułgarskiej i słowackiej. Wskaźnik szansy dla kraju zajmującego miejsce 10 a więc to któe powinna zająć Wisła by być rozstawiona w III rundzie wynosi -1,25 (w komórkach są wartości zaokrąglone do jednego miejsca po przecinku dlatego jest -1,3). Oznacza to, że w każdej kolejce Lider musiałby tracić 1,25 punkta a to choć matematycznie ciągle możliwe to jednak mało realne.
Kiedyś analizowałem ile punktów maksymalnie traci klub który zostaje mistrzem. Otóż traci średnio na kolejkę najwyżej 0,8-0,9 pkt. Strata 1,25 punktów średnio na kolejkę to strata, która nie zdarza się liderom...
Dobre wiadomości płyną z Czech. Sparta zrównałą się punktami z Banikiem Ostrawa. Efektem tego jest awans Wisły na ex aequo 11 miejsce. By jednak Wisła była rozstawiona musi awansować na 10 miejsce. Przy wskaźniku -1,25 (5 punktów straty na 4 kolejki) szanse na to są małe...
By Wisła była rozstawiona spośród poniższych 5 lig aż w czterech ligach liderem na koniec sezonu musi zostać zespół zaznaczony na zielono.



Zestawienie 5 lig, których wskaźnik szansy na klub gorszy niż Wisła jest najbliższy zeru.
Powód: Aktualizacja 21.04 21:34
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 21.04.2010 o godz. 20:51.
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 25.04.2010, 14:01


Gdy patrze na powyższe zestawienie to myśle sobie, że jeśli w tej kolejce w Bułgarii i Słowacji nie padną dobre wyniki to Wisła będzie mogła się pożegnać z rozstawieniem.
NIestety w Słowacji już wiadomo, że dobre wyniki nie padły.
Pozostaje nam wierzyć w kluby bułgarskie.
Micek14
Senior Member
 
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 25.04.2010, 18:30
W Bułgarii jest już pozamiatane, Lokomotiv Sofia dzisiaj przerżnął 1-2 u siebie i na pewno odpada. Pozostaje kibicować Slovanowi Bratysława na Słowacji, ale tam jest 5 punktów różnicy, na 4 kolejki przed końcem...
"Kiedyś to się na takiego Lecha śpiewało, Kolejorz, Kolejorz, wpier(...) dzisioj mosz"
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 25.04.2010, 21:14
Kolejny weekend za nami. Obecnie tabele lig z krajów zajmujących w rankingu krajowym 2009 miejsca 14-33



Upraszczając powyższe zestawienie w taki sposób by wyliczyć wskaźnik szansy na klub gorszy niż Wisła ( ile punktów musi tracić lider w każdej kolejce by klub dla Wisły korzystny został liderem lub ile punktów w każdej kolejce liderujący klub gorszy niż Wisła nie może stracić by nie stracić fotela lidera na rzec klubu lepszego niż Wisła) uzyskujemy następujące zestawienie



Wskaźnik szansy dla 8 pierwszych miejsc od góry wynosi co najmniej -3,0 co znaczy, że niemożliwe jest by słabszy klub niż Wisła został mistrzem danego kraju. Wartość -2,9 oznacza w praktyce, że klubem zostanie klub silniejszy niż Wisła. Bo czy ktoś wierzy w to, że klub który w ciągu 26 kolejek zdobył 66 punktów w ciągu pozostałych 7 kolejek nie zdobył 1 (słownie jednego) punktu ?
Podsumowując na 10 miejsc rozstawionych 9 (8+1 zgodnie z powyższym) na pewno będzie obsadzone przez klub silniejszy niż Wisła.

Jeśli Wisła ma być rozstawiona to musi być tym 10 klubem co znaczy, że w żadnych ligach zaznaczonych powyżej na żółto mistrzem nie może zostać klub silniejszy niż Wisła.
Czy to możliwe? Obawiam się, że nie. Jeśli obecnie 5 punktów na 3 kolejki do końca (5 podzielone przez 3 daje wskaźnik szansy 1,66 w zaokrągleniu w powyższym zestawieniu 1,7) dzieli Zilinę od Slovana no to nie ma co się łudzić... Zilina średnio na kolejkę dotychczas traciła 0,76 punktu a nie 1,66

By Wisła była rozstawiona w każdej poniższej lidze mistrzem musi zostać klub zaznaczony na zielono.




Czas się pogodzić z tym, że Wisła w III rundzie kwalifikacji będzie nierozstawiona i będzie mogła odpaść np w meczu z Anderlechtem trafiając do IV rundy kwalifikacji Ligi Europejskie gdzie będzie na pewno nierozstawiona a wtedy to od losowania wszystko zależeć będzie.... Klubami rozstawionymi w IV rundzie kwalifikacji do LE w tym roku były między innymi takie kluby jak
Villareal,
AS Roma
PSV Eindhoven
Benfica
Valencia
Ajax Amsterdam

ale na szczęście też
Litex Lovech
Odense
FC Twente Enschede

CFR Cluj
Powód: Aktualizacja 27.04. 00:24
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 26.04.2010 o godz. 23:43.
prober
Senior Member
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 26.04.2010, 18:02
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Klubami rozstawionymi w IV rundzie kwalifikacji do LE w tym roku były między innymi takie kluby jak
Villareal,
AS Roma
PSV Eindhoven
Benfica
Valencia
Ajax Amsterdam

ale na szczęście też
Litex Lovech
Odense
FC Twente Enschede[/B]
CFR Cluj
Litex Łowecz, Odense, Twente...
Lata mijają, na koncie kolejne sukcesy (FCB, Tottenham, Parma, itd.), a Wisła dalej głęboko w lesie w kwestii rozstawienia. I najgorsze, że nie można mieć żadnej pewności, że znów pięciorzędna drużyna europejska nie wyeliminuje naszych ulubieńców z pucharów. Kto po Levadii uwierzy, że to na pewno był ostatni raz?

PS. Świetne wyliczenia Wit.Ek.
Ostatnio edytowane przez prober : 26.04.2010 o godz. 18:05.


minigaleria forumowych wynalazków językowych (zbieram kolejne!): Balon, Balonik, Dzida, Dziwnie spokojny, I tyle w tym temacie, Kicha, Miałem przeczucie, Na pałę, Napinka, Nie mam pytań, Oddychać rękawami, Padaka, Pan Basałaj, Pan Cupiał, Parch, Piach, Przypał, Siara, Szrot, Wspomnicie moje słowa
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 02.05.2010, 20:24
Najważniejsze dla rozstawienia Wisły w III rundzie kwalifikacji do LM mecze już się zakończyły.
Do Rosenborga, BATE i Anderlechtu dołączyły po tym weekendzie cztery kluby, które zostały mistrzami w swoich ligach. Te kluby to : Dynamo Zagrzeb, Litex Lovech, Omonia i FC Copenhaga.
Sytuacja w ligach dla nas ważnych wygląda teraz następująco:



Uproszczeniem powyższej tabelki jest poniższe zestawienie :



Dla przypomnienia. Wskaźnik szansy na klub gorszy niż Wisła przekraczający -3,0 oznacza, że niemożliwe jest w danej lidze by mistrzem został klub w rankingu klubowym słabszy niż Wisła. Jak widać takich klubów jest aż 9 i ciągle pozostaje to jedno miejsce nie obsadzone wśród klubów rozstawionych. Dlatego w powyższym zestawieniu na czerwono zaznaczyłem kluby wyższe w rankingu klubowym które już zostały mistrzami lub kraje w których matematyka nie pozwala już na to by mistrzem został klub gorszy niż Wisła (czyli kraje o wskaźniku przekraczającym -3,0)

Na żółto zaznaczyłem kraje gdzie Matematyka pozwala na to by mistrzem został klub gorszy niż Wisła.
Sytuacje w tych ligach szczegółowo przedstawia poniższe zestawienie.



Wisła będzie rozstawiona o ile we wszystkich tych trzech ligach mistrzem zostanie klub zaznaczony na zielono.
Czy w takim razie możliwe jest by Wisła była rozstawiona ? Tak ale jest to baaardzo mało prawdopodobne. Zilina w najbliższych 3 kolejkach musiałaby co najwyżej raz zremisować a Slovan musiałby wszystko wygrać. To science - fiction.

Czasem pada pytanie o Lecha. Lech ma w rankingu klubowym 11,008 puntów więc wyprzedza Zilinę.
Innymi słowy by Lech był rozstawiony w III rundzie kwalifikacji LM w Austrii i Szwajcarii mistrzem musi być klub zaznaczony na zielono.
Young Boys na 3 kolejki ma 3 punkty przewagi a Sparta Praga na trzy kolejki przed końcem ma tyle samo punktów co Banik a dodatkowo aż 3 kluby odstają od Sparty na co najwyżej 2 punkty.

Poniżej zestawienie ukazujące kluby, które brały by udział w III rundzie kwalifikacji do LM oraz podział na kluby rozstawione i nie.



Cóż... Pozostaje sobie życzyć by w drugiej rundzie jakiś słabeusz nierozstawiony pokonał klub rozstawiony. Wtedy przejmie jego punkt i pozostaje mieć nadzieje, że Wisła trafi na niego.
Powód: Aktualizacja 3.05.2010 21:10
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 03.05.2010 o godz. 20:10.
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 08.05.2010, 22:38
tarantulaw2 napisał(a):Wyświetl post
Chwilka. Gdzie można znaleźć ten ranking Fair Play?
^^^^^ http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/fairplay.html
oraz bezpośredni link
http://kassiesa.net/uefafiles/2009-1...ay-ranking.pdf

Niestety do 1 maja nie łapiemy się do pierwszej trójki i raczej niewiele się zmieni. A w tym roku i tak jest nieźle
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 16.05.2010 o godz. 20:20.
Ravers
Senior Member
 
 
Od: 04.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 09.05.2010, 08:49
Cóż,szkoda że nie jesteśmy rozstawieni w III rundzie kw. do LM,istnieje ryzyko że trafimy na Anderlecht,o grę z innymi drużynami to mamy szanse co najmniej 50/50.W IV rundzie kw. LE(jeśli odpadniemy) dochodzą MC,Aston Villa,Liverpool(zaczyna od 3 rundy ale tam raczej się nie potknie),Bayer Leverkusen,PSG,PSV i wiele innych którzy będą rozstawieni,i patrząc na klasy zespołów są lepsze od Wisły...
Szkoda że chociaż nie mamy rozstawienia w IV rundzie kw. do LE,tam nie trzeba mieć jakiegoś ogromnego współczynnika.Myślę że mimo bycia nierozstawionym powinniśmy przejść III rundę kw. LM,bo wszystkie zespoły oprócz Anderlechtu(może Rosenborg też jest ciutkę lepszy)są w naszym zasięgu,jeśli się postaramy.Chociaż najpierw trzeba nie zlekceważyć rywala w II rundzie.Celem Wisły na ten rok powinna być co najmniej grupa LE.
Ravers
Senior Member
 
 
Od: 04.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 09.05.2010, 10:28
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Co zaś się tyczy przejmowania punktów przez zespoły nierozstawione w III rundzie do rundy IV to niestety... Nie jest tak jak w rundzie II/III. Zwycięski nierozstawiony zespół nie przejmuje punktów klubu który pokonał
Zdanie eksperta.

Co do rozstawienia w IV rundzie eliminacji nie potrzeba wiele.W tamtym roku,kiedy odpadliśmy z Levadią, w IV rundzie ostatnim rozstawionym zespołem był FC Zurich, którego współczynnik wynosił zaledwie 14,050.W tym roku trzeba będzie trochę więcej bo Anderlecht gra w eliminacjach mistrzowskich(w tamtym roku grał w nie mistrzowskich).Chociaż wtedy sporo zespołów odpadło w III rundzie to może dlatego...
Ostatnio edytowane przez Ravers : 09.05.2010 o godz. 10:32.
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 09.05.2010, 14:25
farciarz napisał(a):Wyświetl post
Mam pytanie od kiedy i co ważniejsze do kiedy jest liczony ranking Fair Play

Mniej więcej od 1 czerwca do 31 maja

Norby napisał(a):Wyświetl post
o co chodzi z tym rankingiem fair play? niby jak te punkty sa liczone?

Wzsystko jest w linku w moim wczorajszym poście jeśli znasz angielski. A z tego co na szybko przeczytałem chodzi o to że wszystkie mecze rozgrywane przez reprezentację i drużyny w pucharach europejskich są punktowane pod kątem zachowania piłkarzy i kibiców w trakcie meczów i na podstawie tego liczona jest średnia z wszyskich tych meczów i 3 kraje które zdobyły najwięcej punktów mają dodatkowego przedstawiciela w europejskich pucharach wyłonionego na podstawie wewnętrznego rankingu FairPlay

Ostateczny ranking Fair Play na ten rok
http://pl.uefa.com/MultimediaFiles/D...8_DOWNLOAD.pdf
Powód: Porządek
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 16.05.2010 o godz. 20:24.
farciarz
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 10.05.2010, 09:51
Dodam tylko że odejmowane są punkty za żóółte i czerwone kartki, a także obserwatorzy patrzą na grą ofensywną czy drużyna walczy czy chce zdobyć gola chciaż już i tak nie wygra.
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 12.05.2010, 08:59
Jeśli
Mistrzem Szwajcarii zostanie Young Boys
Mistrzem Czech nie będzie Sparta Praga

to
Lech będzie rozstawiony w III rundzie kwalifikacji do LM

Obecna sytuacja w lidze szwajcarskiej i czeskiej wygląda następująco:



Jeśli Lech ma być Mistrzem Polski to mam nadzieje, że awansuje na pocieszenie do LE.

Jeżeli Wisła grać będzie tylko w Lidze Europejskiej to wszystko zależeć będzie od losowania w 4 rundzie. W 2 i 3 rundzie jest rozstawiona ale w 4 na pewno nie będzie...

Tak czy siak ogromnym sukcesem będzie gra w jakiejkolwiek grupie...
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 12.05.2010 o godz. 22:22.
Micek14
Senior Member
 
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 12.05.2010, 10:28
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli Wisła grać będzie tylko w Lidze Europejskiej to wszystko zależeć będzie od losowania w 4 rundzie. W 2 i 3 rundzie jest rozstawiona ale w 4 na pewno nie będzie...

Tak czy siak ogromnym sukcesem będzie gra w jakiejkolwiek grupie...
Nie jestem taki przekonany co do tego, czy Wisła będzie rozstawiona w III rundzie. W zeszłym roku, żeby być rozstawionym trzeba było mieć współczynnik 7.826, a Wisła ma obecnie 8.508. Niestety daje się zauważyć tendencję, przynajmniej w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, że wzrasta liczba punktów potrzebnych do rozstawienia (np. II runda kw. LM- rok temu 1.933, teraz przynajmniej 2.599, III runda kw. LM- rok temu 7.733, w tym roku przynajmniej 13.308...)
Podpierając wszystko pesymistycznym oglądem świata po wczorajszym meczu, myślę że o rozstawienie w III rundzie kw. Ligi Europejskiej może być niesamowicie trudno...
"Kiedyś to się na takiego Lecha śpiewało, Kolejorz, Kolejorz, wpier(...) dzisioj mosz"
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 12.05.2010, 11:46
Micek14 napisał(a):Wyświetl post
Nie jestem taki przekonany co do tego, czy Wisła będzie rozstawiona w III rundzie. W zeszłym roku, żeby być rozstawionym trzeba było mieć współczynnik 7.826, a Wisła ma obecnie 8.508. Niestety daje się zauważyć tendencję, przynajmniej w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, że wzrasta liczba punktów potrzebnych do rozstawienia (np. II runda kw. LM- rok temu 1.933, teraz przynajmniej 2.599, III runda kw. LM- rok temu 7.733, w tym roku przynajmniej 13.308...)
Podpierając wszystko pesymistycznym oglądem świata po wczorajszym meczu, myślę że o rozstawienie w III rundzie kw. Ligi Europejskiej może być niesamowicie trudno...
To prawda. Z roku na rok wzrasta liczba punktów potrzebnych do rozstawienia. W końcu od zeszłego roku każdy absolutnie każdy klub który się pojawił w rozgrywkach pucharowych dostaje co nieco do rankingu klubowego a ponieważ kluby za udział w 3 i 4 rundize dostają 1 lub 1,5 punkta więc co najmniej 70 klubów dostało 1 punkt plus to co im przysługuje z rankingu krajowego.

Gdyby układ w tabeli we wszystkich ligach na koniec rozgrywek był taki jak teraz Wisła byłaby rozstawiona w III rundzie kwalifikacji do LE.
Natomiast faktem jest, że rozgrywki się jeszcze nie zakończyły i może się okazać, że te 8,508 nie wystarcza...
farciarz
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 12.05.2010, 10:54
Przedstawie pokrótce szanse Leszka a rozstawienie w III rundzie w przypadku zdobycia MP(w co głęboko nie wierze)

Marila Pribram(9) vs. Banik Ostrawa(2) Marila gra już tylko o dobre samopoczucie

Sparta Praga(1) vs. FK Teplice(4) Teplice mają już puchary w kieszeni więc raczej nie mają wielkiej motywacji

FK Jablonec(3) vs. C. Budejovice(12) Budejovice grają o 11 miejsce więc pełna mobilizacja

A więc szanse Leszka są mniejsze niż większe wygrana Sparty wszystko wyjaśnia

A i jeszcze jedno gdy wygrają i Sparta i Banik to Sparta moż nie zostać mistrzem ale tyko i wyłącznie gdy Banik wygra różnicą conajmniej 6 goli w porównaniu ze Spartą czyli np. Sparta wygrywa 1:0 to Banik musi 6:0 a gdy 2:0 to Banik 7:0 itp.
Powód: taki tam
Ostatnio edytowane przez farciarz : 12.05.2010 o godz. 10:59.
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 13.05.2010, 22:12
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...eedel2010.html

Tu jest dokładny spis kto gdzie kiedy zaczyna. Ale z tymi 8 punktami nie powinno być tak źle i rozstawienie przynajmniej w 3. rundzie powinno być
Naliczylem 38 drużyn które już teraz zaczynając od 1. rundy LE mają współczynnik wyższy od Wisły a będzie 37 meczów w 4. rundzie więc prawie na pewno nie będziemy rozstawieni
Ostatnio edytowane przez crazykaro : 13.05.2010 o godz. 22:18.
Ravers
Senior Member
 
 
Od: 04.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 14.05.2010, 12:18
W III rundzie kw.LE trzeba mieć 35 współczynnik do rozstawienia.Ja naliczyłem PEWNIAKÓW 14-stu,którzy zaczynają od III rundy i i mają współczynnik wyższy niż Wisła,dojdą jeszcze zwycięzcy Pucharów Krajowych,zwycięzcy z II rundy,którzy mają większy współczynnik niż Wisła,więc na dzień dzisiejszy(14.05.10r) jesteśmy 15,więc może nas wyprzedzić 20 zespołów,żebyśmy nadal byli rozstawieni.Są 24 przypadki wśród klubów,które walczą o Europejskie Puchary:
-jeden klub ma większy współczynnik niż Wisła,
-drugi klub ma mniejszy współczynnik niż Wisła,

oraz 3 przypadki w II rundzie,gdzie bez względu na rozstrzygnięcie klub i tak będzie miał większy współczynnik,ale musi przejść II rundę,żeby grać w III.

Szanse na rozstawienie w III rundzie oceniam na ~75%,więcej będę wiedział 16 maja.

Sporo pogmatwałem,jeśli coś źle to proszę poprawić.


Co do rozstawienia Lecha:
-YBB i FC Basel mają tyle samo punktów,a w ostatniej kolejce mamy mecz o mistrzostwo:YBB-FC Basel i wtedy będzie wiadomo.
-Sparta Praga gra z Teplicami(4 miejsce) więc jakaś szansa istnieje,ale muszą stracić przegrać lub zremisować,Banik gra z jakimiś cieniasami więc powinien wygrać.

Mówicie,że dobrze by było żeby Lech dostał w dupkę i do Poznania płakać mamusi w sukienkę,ale:

-jeśli tak się stanie to będzie katastrofa taka jak rok temu,gdy Wisła zrobiła to,co napisałem trochę wyżej(zdobyliśmy 2,125 do Rankingu krajowego,co jak się nie mylę było współczynnikiem na początku 4 dziesiątki),
Ale jeśli Lech wszedłby do grupy LM,no to niestety,odjedzie nam bardzo,przynajmniej finansowo.
Ostatnio edytowane przez Ravers : 14.05.2010 o godz. 12:33.
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 14.05.2010, 17:49
Cóż...
Życzę Lechowi by awansował do rundy grupowej Ligi Europejskiej. Mniej jest to dla mnie ważne czy odpadnie w III rundzie i wywalczy sobie awans w IV rundzie kwalifikacji do LE gdzie trafiłby wtedy na pocieszenie czy też może odpanie w ostatniej rundzie i trafi bezpośrednio do grupy.
Tak czy siak gdyby Lech awansował do LM i nawet nic tam nie wygrał to z powodu tego awansu dostanie tyle pieniędzy ile wynoszą wpływy Wisły przez cały rok. Krótko mówiąc jeśli Lech awansuje do grupy to będzie miał dwa razy większy budżet niż Wisła.

I jeszcze jedno. Ranking krajowy przestał być tak ważny jak kiedyś oczywiście decyduje on ile klubów gra w LM i od których rund zaczyna ale w przypadku Polski jaka to różnica czy Polska ma 19ste czy 29 miejsce skoro zdobywca trzeciego miejsca ma tak mało punktów w rankingu klubowym że jak się uda to będzie rozstawiony w II rundzie kwalifikacji do LE gdzie jako nierozstawiony może trafic na Besiktas lub Austrie Wiedeń ?
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 14.05.2010 o godz. 17:53.
Ravers
Senior Member
 
 
Od: 04.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 15.05.2010, 09:29
damians napisał(a):Wyświetl post
Zgodnie ze wskazówkę Raversa, zadam tutaj swoje pytanie z tematu "Wisła w europejskich pucharach 2010/2011":

Czy istnieje możliwość przeprowadzenia obliczeń, dokąd mniej więcej powinna zajść Wisła, i w jakich rozgrywkach, aby w przyszłym sezonie być rozstawioną w III rundzie el. Ligi Mistrzów / w IV rundzie el. Ligi Europa?

Cóż,w każdym sezonie jest to ruchome,w tamtym roku wystarczał nam na rozstawienie współczynnik 9,508,w tym roku,jeśli w Czechach mistrzem będzie Sparta,a w Szwajcarii FC Basel to potrzebne będzie aż 13,800(tyle ma Partizan), w każdym roku różny klub zostaje mistrzem,jeden ma ogromny współczynnik,drugi niewielki,myślę,żeby spokojnie być rozstawionym i nie patrzeć jak rozwiąże się sytuacja w innych ligach to potrzebny jest współczynnik na poziomie 13-15 pkt.


Aby być rozstawionym w IV rundzie kw. LE trzeba mieć również ok.15 punktowy współczynnik,żeby nie liczyć na szczęście,że ktoś odpadnie,ktoś nie zagra itp. Np. w tamtym roku Lechowi do rozstawienia w IV rundzie kw. LE zabrakło 0,307(był pierwszy wśród nierozstawionych).



W tym roku odpadnie nam 0.2250, więc prawie nic, aktualnie mamy współczynnik 8,508, więc cel na ten sezon to 3 pkt żeby mieć ok.11,no ale jak je ugrać?A no tak:

I rozwiązanie:zostajemy mistrzem-

przechodzimy do III rundy kw. LM,tam potencjalnie dostajemy z kimś,spadamy do IV rundy LE i awansujemy.W grupie raz wygrywamy,raz remisujemy i już mamy 3 pkt do rankingu klubowego+ 20% z tego co ugrały wszystkie nasze drużyny czyli np. wszystkie polskie kluby łącznie z nami ugrywają w tym roku 4,500 do krajowego,co nam dało by 0,9,a więc 3,9 pkt do rankingu klubowego.


lub jeśli nie jesteśmy mistrzem-

tu mam dwa założenia: pesymistyczne i optymistyczne:

te pierwsze że dochodzimy do IV rundy i potencjalnie przegrywamy,za co dostajemy 1,5 pkt do klubowego na otarcie łez+coś z tego,co ugrali wszyscy nasi reprezentanci,czyli powiedzmy 0,6 co daje nam 2,1 do klubowego,które nas nie urządza.


te drugie to że przechodzimy wszystkich od II do IV rundy, a w LE raz wygrywamy, dwa razy remisujemy i odpadamy,to da nam 4 pkt+to co wcześniej,powiedzmy 0,5 więc 4,5 do rankingu klubowego.

W grupie LE gramy 6 meczów,więc szansa na 12 pkt do rankingu klubowego,przy 6-ciu zwycięstwach,ale wystarczy to co napisałem trochę wyżej.Oczywiście nie obraziłbym się,jak w LE Wisła do swojego rankingu ugrała więcej.


Więc żeby być w sezonie 2011/2012 rozstawionym w III rundzie kw.LM,lub IV rundzie kw.LE(lub choćby mieć cień szansy na takie rozwiązanie)musimy w tym roku wejść do grupy LE i co najmniej raz wygrać i ze dwa razy zremisować,wtedy szansa(szczególnie na to drugie rozstawienie)powinna być spora.
Powód: Wkleiłem pytanie damiansa
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 12.06.2010 o godz. 18:32.
Kwaki
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 15.05.2010, 09:39
damians - w zasadzie to ciezko powiedziec. W III rundzie el. LM rozstawionych jest 10 druzyn. Od tego czy ci mistrzowie maja wysokie wspolczynniki zalezy to rostawienie. W tamtym sezonie wystarczylo 7,5 pkt (Wisła miala 9,5), a w tym potrzeba bedzie 10-13 pkt w zalezonosci od rozstrzygniec w lidze szwajcarskiej i czeskiej. W IV rundzie to raczej ciezej o rozstawienie bedzie. W tamtym roku Lech mial 12,5 pkt i byl zaraz pod kreska. Jesli przyjmiemy, ze trzeba miec 13 pkt zeby byc rozstawionym w tych dwoch fazach, to musielibysmy zdobyc ponad 5 pkt, wiec co najmniej awansowac do grupy LE. Za zwyciestwo w grupie dostalibysmy 2 pkt a za remis 1 pkt.

miki - co to znaczy, ze Lech od kilku lat sie dobrze spisuje? Liczysz tez wystepy Amici? Jak dla mnie to mieli 1 dobry sezon, a poprzedni przecietny.
pepemasta
Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 15.05.2010, 18:20
Sparta Prague wygrala 1:0 i Lech nie bedzie rozstawiony w 3 rundze Lm.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 15.05.2010 o godz. 18:35.
BRTS39
Senior Member
 
 
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 16.05.2010, 16:09
Czerwona Gwiazda Belgrad za przejście 2 i 3 rundy i odpadnięcie w 4 dostała 2.1000.
Rapid Wiedeń dostał 5.8750 za wejście z 2 rundy do grupy (wygrana i dwa remisy)
Galatasaray dostał za wejscie z 2 rundy i wygranie 4 meczy oraz 1 remisu 11.5200

Czyli dobre losowanie w Play offach i można dużo punktów zebrać.

blank_screen napisał(a):Wyświetl post
moglby ktos w koncu napisac na jakich zasadach sa przydzielane punkty w eliminacjach do pucharow(zarowno LE jak i LM), zaznaczam, ze nie chodzi mi o grupowe mecze, bo tam jest 2pkt za zwyciestwo, 1pkt za remis, zadnych ulamkowych punktow nie ma. Jak to mozliwe ze wspomniana tu Czerwona Gwiazda Belgrad za 4 zwyciestwa i 2 porazki dostala 2.1 pkt? wychodzi, ze 0,5pkt za wygrana i 0,1 za odpadniecie? bonus jakis?
4 zwyciestwa miał GAlatasaray , przeczytaj uważnie
Powód: Porządek
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 16.05.2010 o godz. 20:36.
Jovanovic - masz plusa.
SanGin
Junior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 24.05.2010, 09:57
Ruch będzie rostawiony bo oba warunki, o których wspomina Witek się spełniły.
Debreczyn został mistrzem a z Bośni nikt juz z wyższym rankingiem od Ruchu nie będzie.
Sarajevo straciło szansę.
Powód: literówka
Ostatnio edytowane przez SanGin : 24.05.2010 o godz. 09:58.
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 11.06.2010, 18:25
Polecam przeczytać to: http://www.90minut.pl/news/124/news1...-ostatnia.html wszystko dokładnie opisane.

II runda eliminacyjna
- 15 i 22 lipca
Losowanie - 21 czerwca / 80 drużyn


  1. Olympiakós SFP Pireus GRE 54,979
  2. Beşiktaş JK TUR 33,890
  3. Dinamo Bukareszt ROU 28,898
  4. Lewski Sofia BUL 25,400
  5. FK Austria Wiedeń AUT 16,915
  6. AS Anórthossis Ammochóstou CYP 13,099 (Q1)
  7. Brøndbyernes IF DEN 12,970
  8. SK Rapid Wiedeń AUT 11,915
  9. APÓEL Nikozja CYP 11,599
  10. WISŁA KRAKÓW POL 8,508
  11. Karpaty Lwów UKR 7,910
  12. CS Marítimo POR 7,659
  13. FC Baník Ostrawa CZE 7,395
  14. IF Elfsborg SWE 7,338
  15. FC Utrecht NED 7,309
  16. Randers FC DEN 6,470 (Q1)
  17. Motherwell FC SCO 6,158
  18. Kalmar FF SWE 5,838 (Q1)
  19. Lausanne-Sports SUI 5,675
  20. Cercle Brugge KSV BEL 5,580
  21. Bnei Yehuda Tel-Awiw ISR 5,275 (Q1)
  22. Stabæk IF NOR 4,980
  23. FK Ventspils LVA 4,649
  24. Molde FK NOR 4,480
  25. Maccabi Tel-Awiw ISR 3,775
  26. FK Dukla Bańska Bystrzyca SVK 3,166
  27. FC Nitra SVK 3,166 (Q1)
  28. FK Rabotnički Skopje MKD 3,066 (Q1/Q2)
  29. FC Honka FIN 2,899
  30. Myllykosken Pallo-47 FIN 2,899 (Q1)
  31. NK Maribor SVN 2,891
  32. Gefle IF SWE 2,838 (Q1)
  33. Dinamo Mińsk BLR 2,808
  34. OFK Belgrad SRB 2,800
  35. FK Spartak Subotica SRB 2,800
  36. HŠK Zrinjski Mostar BIH 2,749 (Q1)
  37. FK Bakı AZE 2,599
  38. Qarabağ Ağdam AZE 2,599 (Q1)
  39. RUCH CHORZÓW POL 2,508 (Q1)
  40. HNK Cibalia Vinkovci CRO 2,466
    ---------------------------------------------
  41. HNK Šibenik CRO 2,466 (Q1)
  42. Dniepr Mohylew BLR 2,308 (Q1)
  43. Torpiedo Żodino BLR 2,308 (Q1)
  44. NK Široki Brijeg BIH 2,249 (Q1)
  45. Sūduva Marijampolė LTU 2,183
  46. Dinamo Tbilisi GEO 2,149 (Q1/Q2)
  47. WIT Georgia Tbilisi GEO 2,149 (Q1/Q2)
  48. Skonto Ryga LVA 2,149 (Q1)
  49. Knattspyrnufélag Reykjavíkur ISL 2,083 (Q1)
  50. Dacia Chişinău MDA 1,958 (Q1/Q2)
  51. Iskra-Stal Rîbniţa MDA 1,958 (Q1/Q2)
  52. Shamrock Rovers FC IRL 1,908
  53. Sporting Fingal FC IRL 1,908
  54. Dundalk FC IRL 1,908 (Q1)
  55. FC Vaduz LIE 1,900
  56. Turun Palloseura FIN 1,899 (Q1)
  57. ND Gorica SVN 1,891
  58. SK Tirana ALB 1,799 (Q1)
  59. FK Borac Banja Luka BIH 1,749
  60. FC Šiauliai LTU 1,683
  61. Tauras Tauragė LTU 1,683 (Q1)
  62. FK Jelgava LVA 1,649
  63. FC Zestafoni GEO 1,649 (Q1)
  64. Olimpia Bălţi MDA 1,458 (Q1)
  65. FK Mogren Budva MNE 1,425 (Q1)
  66. Toboł Kostanaj / FK Teteks Tetovo KAZ/MKD 1,066-1,399 (Q1/Q2)
  67. FC Fehérvár / Zalaegerszegi TE FC HUN 1,350
  68. UE Sant Julià AND 1,200
  69. Breiðablik ISL 1,083
  70. Bangor City FC WAL 1,016
  71. FK Atyrau KAZ 0,899
  72. JK Sillamäe Kalev EST 0,874
  73. Mika Asztarak ARM 0,849
  74. Besa Kavajë ALB 0,799
  75. Valletta FC MLT 0,683
  76. FK Budućnost Podgorica MNE 0,675
  77. Víkingur FRO 0,366
  78. Cliftonville F&AC NIR 0,324
  79. zdobywca Pucharu Luksemburga LUX 0,249-0,749
  80. Tre Fiori / wicemistrz San Marino SMR 0,150-0,650

Drużyny z Q1, grają jeszcze w pierwszej rundzie, więc teoretycznie mogą odpaść, powyzsza lista zakłada że niespodzianek nie będzie. Gdyby tak się stało, to drużyna zwycięska przejmie współczynnik faworyta, dlatego z naszej perspektywy nic się nie zmieni.


crapmaster napisał(a):Wyświetl post
Podani zostali wszyscy uczestnicy 2 rundy Chcialem sie dowiedziec o to na ktorych z nich mozemy trafic Bo czytalem ze skonczyl sie podzial geograficzny i mozemy nawet na Ruch trafic jak przejda
Dopiero od cwiercfinalu (1/4) LM/LE druzyny z 1 federacji moga trafic na siebie.

Podział geograficzny został zniesiony, ale dotyczy czego innego - dawniej w pierwszych rundach kraje były dzielone na grupy geograficzne. I np. będą w grupie północnej nie można było trafić na malte czy san marino, tylko na norwegów irlandczyków, litwinów itp. Teraz już tego nie ma.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 12.06.2010 o godz. 21:27.
Ddf
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 28.06.2010, 00:38
No i kolejny sezon w tym tygodniu rusza… W czwartek Ruch rozegra pierwszy mecz i jako pierwsza drużyna z Polski będzie miała szanse uciułać co nieco do rankingu krajowego.
Odkąd polskie kluby zaczęły odpadać wcześnie liczba punktów w rankingu krajowym spadła na tyle że gdy do tego jeszcze dodamy zmniejszenie z 50% poprzez 33% do 20% aktualnie liczby punktów z rankingu krajowego wliczanego klubom do rankingu klubowego to nie czarujmy się rola rankingu krajowego przestała mieć dla polskich klubów większe znaczenie.




Zresztą popatrzcie na powyższe zestawienie. W pierwszym wierszu jest liczba punktów ogółem zdobyta do rankingu klubowego 2010 przez Wisłą. Kolejne wiersze ukazują skąd te punkty pochodziły. drugi wiersz to oczywiście punkty pochodzące z rankingu krajowego a trzeci wiersz to punkty zdobyte przez Wisłę. Jak widać w tabelce przez 5 lat Polska uciułała dla Wisełki tylko 2,508. To niewiele ale i niewiele więcej miała by Wisła gdyby o jej pozycji w rankingu klubowym miały stanowić punkty z rankingu krajowego zajmującej piętnaste (bardzo dla Polski odległe niestety ) miejsce Danii.

Gdyby Polska miała tyle punktów co Dania i zajmowała 15 ste miejsce to przełożyłoby się to na niecałe 3 dodatkowe punkty dla Wisły.

Wniosek z tego prosty. Kluby liczące się w rozgrywkach pucharowych to kluby które mają co najmniej 20 punktów na przykład Leski Sofia ma 25,400 punktów. By Wisła tyle miała musi je zdobyć sama. Bo punkty z rankingu krajowego to jak na razie zasilenie rzędu 2,5 pkt

Póki co polskie kluby grają zgodnie z poniższym zestawieniem




To nie jest optymistyczna tabelka… Gdyby o awansie miała przesądzać zasada że zwycięża lepszy klub, lepszy czyli ten który wg rankingu klubowego zajmuje wyższe miejsce to Lech i Wisła odpadają w IV rundzie kwalifikacji do LE a Jagiellonia i Ruch w III rundzie kwalifikacji do LE. Zgodnie z powyższym zestawieniem Polska zdobywa 2,500 pkt czyli tyle ile w minionych rozgrywkach zdobyła Słowacja 27 pod względem liczby osiągniętego wyniku.

Gdyby w taki sposób zagrały nasz kluby wtedy ranking klubowy polskich klubów wyglądałby następująco




Napisze tylko tyle. Jeśli miarą zmian w poziomie sportowym Wisły Kraków miałby być ranking klubowy UEFA to przyznam się, że przy takim wzroście liczby punktów z 8,508 do 10,283 tj o 1,775 w skali roku to tempo dojścia do liczby punktów 20 zajęłoby 6 lat

Tym bardziej mam więc nadzieje, że Wisła awansuje do grupy LE i tam rozegra kilka dobrych meczów dzięki czemu zdobędzie coś więcej niż tylko 2 punkty gwarantowane…
el Nuero
Senior Member
 
 
Od: 02.2009
Skąd: Białystok - Rzym

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 28.06.2010, 08:52. Niedobrze - czy ranking Wisły w dół?
Ciekawa analiza, która wiąże się z poważnym ostrzeżeniem "punktowym" dla Wisły. Jeśli dobrze odczytuję tabelę, to w przyszłym roku odpadnie nam punktacja rankingowa za ostatni, niezły występ Wisły w europejskich pucharach (chodzi mi o sezon z fazą grupową 2006/07 PUEFA i zdobyciem przez Wisłę ponad 4,5 pkt. do rankingu). Jeśli w najbliższym czasie Wisła nie zdobędzie chociaż kilku punktów, to straci możliwość rozstawienia nawet w 3 rundzie LE, o LM nawet nie wspominając.

Jak widać, "występ" przeciwko Levadii bardzo poważnie "szarpnął" rankingiem punktowym naszego klubu. W zeszłym sezonie droga "punktowa" przynajmniej do fazy grupowej LE była niemal jak na talerzu. W tym roku Wisła będzie walczyć, aby nie utracić ostatnich punktów, "trzymających" nas przy jako takim rozstawieniu. Każdy zdobyty do rankingu klubowego punkt będzie więc na wagę złota.
Powód: Aktualizacja
Ostatnio edytowane przez el Nuero : 28.06.2010 o godz. 08:54.
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 28.06.2010, 11:37
W tym roku odpada nam sezon 2005/2006 w którym Wisła miała tylko 0,225 więc na pewno liczba punktów nam wzrośnie. Nawet jeśli nas pokona klub z Litwy tak sławny, że jego nazwy nie pamiętam to będziemy mieli za udział w rundzie II kwalifikacji 0,5 więc na pewno nam liczba punktów wzrośnie. tylko co to za wzrost... Odpada 0,225 a dostajemy 0,5+plus jakiś ułamek punkta z rankingu krajowego.

W zarządzaniu jedną z zasad jest ta, że miarą rozwoju np rozwoju sportowego jest mierzenie poziomu zmiany przy pomocy "wskaźników". Wskaźnikiem rozwoju i zmiany poziomu sportowego klubu jest liczba punktów w rankingu klubowym.

O Wisle będziemy mogli powiedzieć, że się rozwija i zmienia na lepsze szybko gdy szybko będzie iść w góre dzięki dużej liczbie punktów zdobywanaych w każdym sezonie.
Innymi słowy. Wisła będzie klubem na miarę Bayernu jeśli w danym sezonie zdobędzie tyle puntów samodzielnie co Bayern. Póki co w rankingu klubowym samodzielnie w ciągu ostatnich 5 lat uciułała 6 punktów podczas gdy jakiś Helsingsborg ze Szwecji 8.

By można było o klubie mówić, że zawsze ma zagwarantowane rozstawienie w 4 rundzie kwalifikującej do Ligi Mistrzów musi on mieć ok 30 punktów( w tym roku trzeba było mieć ponad 27). By mieć 30 punktów trzeba samodzielnie zdobywać co roku 5-6 punktów. Reszte ok 3 punktów można by uciułać z rankingu krajowego.

Jesli Wisła chce być takim klubem za 5 lat. Niech zacznie od tego sezonu zdobywać te 5-6 punktów co wymaga co najmniej 2 zwycięstw i jednego remisu np w fazie grupowej LE...

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:27.