
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#1
|
|
Zasady moderowania tematu
Przedmiotem tego tematu jest dyskusja o tym:
Dlatego pożądanymi są takie zestawienia lub komentarze o ile wynika z nich jak i dlaczego zmieniła się sytuacja Polski i polskich klubów w rankingu oraz jakie warunki muszą zostać spełnione by zmieniła się sytuacja Polski i/lub polskich klubów w rankingu. Zasady tworzenia rankingów Ranking klubowy. Ranking klubowy jest zestawieniem klubów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kluby w każdym sezonie są sumą:
Ranking Krajowy jest zestawieniem krajów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kraje w każdym sezonie są sumą:
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 11.04.2010 o godz. 12:41.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#2
|
|
Ranking krajowy 2011 na koniec czerwca 2009 tj. tuż przed rozpoczęciem rozgrywek pucharowych 2009/2010 wyglądał następująco:
![]() Jak widać na koniec czerwca 2009 Polska zajmowała 22 miejsce i traciła mniej niż 1 punkt do 19 miejsca oraz 1,458 do 18 miejsca. Także niewiele bo maksymalnie 0,292 dzieliło ją od 25 miejsca. Tak czy siak punkt wyjścia do upragnionego 15 miejsca nie był taki zły. Może nie od razu do osiągnięcia w rok ale w 2-3... Rozgrywki pucharowe sezonu 2010/11 organizowane będą wg poniższego schematu : ![]() Jak widać najbliższym miejscem, które cokolwiek dla Mistrza Polski jest dopiero miejsce 15 - miejsce tak bardzo póki co odległe, że gdybyśmy mieli szansą na zdobycie 15 tego miejsca uzasadniać śledzenie zmian w rankingu krajowym to byśmy tego nie powinni robić... Miejscem, które cokolwiek zmienia dla jakiegokolwiek klubu polskiego to miejsce 21. Zajęcie tego miejsca sprawia, że klub, który zajął miejsce 3 w lidze zacznie ciut później rozgrywki. Polecam lekturę mojego posta http://wislakrakow.com/forum/showpos...&postcount=170 w którym anlizuje, czy warto zaczynać wcześniej… Tak czy siak. Pozycja w rankingu krajowym jest wymiernym wskaźnikiem poziomu polskiej piłki na tle innych krajów dlatego wole myśleć o celowaniu w 21 a nie w 28… Polskę od 21 miejsca dzieli 1,834 punktów co jest wynikiem możliwym choć niełatwym. W sezonie 2009/10 Chorwacja, która zajęła 22 miejsce miała 3,000 punkty. Gdyby taki wynik osiągnęła Bułgaria zajmująca teraz 21 miejsce Polska musiałaby zdobyć 4,835 punktów i dodatkowo nie pozwolić się wyprzedzić przez kraje zajmujące miejsca 22-25. A propos tychże krajów jestem zdania, że celem minimum powinno być zajęcie 22 miejsca bo od 22 miejsca Polskę dzieli tylko 0,584 pkunta… Na koniec trochę o rankingu klubowym. ![]() Przykro to pisać ale jeśli o awansie do kolejnej rundy miałaby decydować zasada rozstawiony jako silniejszy wg rankingu klubowego wygrywa, nierozstawiony przegrywa to:
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 01.05.2010 o godz. 21:16.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#3
|
|
Za dwa i pół miesiąca – pod koniec czerwca znowu rozpoczną się rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Rozgrywki te odbędą się wg poniższego schematu
![]() Jak widać by znaleźć się wśród szczęśliwców grających w grupie Ligi Mistrzów trzeba być mistrzem kraju zajmującego co najmniej miejsce 13 w rankingu krajowym, wygrać eliminacje wśród czołowych klubów silnych lig lub wygrać eliminacje, które toczą między sobą mistrzowie i tylko mistrzowie z krajów zajmujących co najwyżej miejsce 14. Innymi słowy Mistrz Polski jako rywala będzie miał co najwyżej Mistrza Belgii. O wiele trudniej przejść eliminacje do Ligi Europejskiej. Już w trzeciej – przedostatniej rundzie pojawiają się kluby z najmocniejszych lig Europy – ligi angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej… Tym bardziej mam nadzieję, że Wisła zostanie Mistrzem Polski. W rankingu klubowym 2010 w oparciu o który decydować będzie o rozstawieniu lub nie w tegorocznych rozgrywkach sytuacja klubów polskich wygląda następująco : ![]() Wiele razy już pisałem, że Wisła ze względu na swoje ostatnie wyniki w rozgrywkach europejskich przestała być klubem, który może być spokojny o rozstawienie. Niestety ale przez kilkanaście najbliższych tygodni będziemy tu na forum zastanawiać się pod jakimi warunkami Wisła będzie rozstawiona w III rundzie kwalifikacji do LM przez co szansę na awans do kolejnej IV rundy kwalifikacji z której awansuje się albo do grupy Ligi Mistrzów albo na pocieszenie do grupy Ligi Europejskiej będą duże. Poniżej zestawienie czołówek tabel lig zajmujących miejsca 14-33 pokazujące sytuacje zajmującego najwyższe miejsce lidze klubu w rankingu o mniejszej liczbie punktów niż Wisła w rankingu klubowym 2010 względem pierwszego miejsca w tejże lidze. Na zielono zaznaczone są kluby, które wg rankingu klubowego są gorsze niż Wisła. ![]() Jak widać w 7 z 20 krajów rozgrywki się już zakończyły lub wiadomo już jaki klub zostanie Mistrzem. Wiadomo także, że Mistrzem Izraela będzie klub rozstawiony w III rundzie kwalifikacji do LM. Wiadomo też, że bez względu na wynik rozgrywek Słowenii Mistrzem tego kraju będzie klub nierozstawiony w III rundzie kwalifikacji do LM. Tak więc pewne jest już jak wyniki 9 krajów wpłyną na rozstawienie Wisły w III rundzie kwalifikacji do LM. O rozstawieniu Wisły decydować będą wyniki w 11 pozostałych ligach. Poniżej znajduje się zestawienie przedstawiające od lewej : Kraj lub Mistrz danego kraju, Liczba kolejek do rozegrania; Dystans klubu gorszego niż Wisła do Lidera lub jego przewaga nad kolejnym zespołem oraz wskaźnik szansy na klub gorszy niż Wisła. Wskaźnik „szansy na klub gorszy niż Wisła” obliczany jest poprzez podzielenie liczby punktów klubu gorszego niż Wisła do Lidera przez liczbę kolejek do rozegrania. Oznacza to, że w przypadku gdy klub gorszy niż Wisła jest liderem wiliczymy w ten sposób ile punktów średnio na kolejkę musiałby nadrabiać najwyższy w tabeli klub „lepszy” wg rankingu klubowego niż Wisła by gorszy klub niż Wisła stracił fotel lidera. W przypadku gdy klub gorszy niż Wisła nie jest liderem wiliczymy w ten sposób ile punktów średnio na kolejkę musiałby nadrabiać ów klub by zostać liderem. Jeśli więc wskaźnik nasz przekracza -3oznacza to tak jak w przypadku Izraela, że nie jest już możliwe nawet teoretycznie by klub gorszy niż Wisła został Mistrzem. Oczywiście analogicznie gdy wskaźnik będzie wyższy niż +3 wtedy klub gorszy niż Wisła na pewno zostanie mistrzem kraju. ![]() Jak pokazuje powyższe zestawienie są trzy ligi – słowacka, bułgarska czeska gdzie szansę na klub gorszy wg rankingu klubowego niż Wisła są duże co przejawia się ujemnym wskaźnikiem szansy jednak nie mniejszym niż -1. Są też dwie ligi – cypryjska i szwajcarska o dodatnim wskaźniku szansy co znaczy, że liderami w tychże krajach są kluby wg rankingu klubowego gorsze niż Wisła. Jeśli zestawienie tabel ograniczymy do wspomnianych 5 lig to uzyskamy poniższe zestawienie tabel i klubów wg rankingu klubowego 2010 gorszych niż Wisła, które zaznaczyłem na zielono. ![]() Klubom ujętym w powyższym zestawieniu musimy kibicować. By Wisła była rozstawiona w III rundzie kwalifikacji do LM wśród 5 powyższych ligach co najmniej we 4 mistrzem musi zostać drużyna zaznaczona na zielono. Inaczej będziemy modlili się by nie trafić na Anderlecht, Spartę albo Red Bull Salzburg, który w ostatnich rozgrywkach grupowych LE wygrał wszystkie mecze. Powód: Aktualizacja 16.04
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 18.04.2010 o godz. 14:35.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#4
|
|
Minął weekend i kolejna tura rozgrywek ligowych za nami. To nie był dobry weekend dla Wisły.
Szanse na rozstawienie Wisły w III rundzie kwalifikacji do LM znacząco spadły. Zestawiając liczbę punktów, która dzieli najwyższy w danej lidze klub o mniejszej liczbie punktów od lidera i liczbę kolejek pozostałą do zakończenia sezonu w tejże lidze obliczamy "wskaźnik szansy na Mistrza gorszego niż Wisła" czyli liczbę punktów jaką w każdej kolejce musi nadrobić klub słabszy od Wisły by zostać Mistrzem lub ile punktów musiałby tracić w każdej kolejce klub słabszy od Wisły by stracić fotel lidera. Poniżej zestawienie ukazujące wskaźnik "szansy na Mistrza gorszego niż Wisła" po minionym weekendzie. ![]() Jak widać po minionym weekendzie wskaźnik szansy dla lig: austriackiej, belgijskiej i chorwackiej przekroczył -3 co znaczy, że niemożliwe jest by Mistrzem został klub o mniejszej liczbie punktów niż Wisła. Innymi słowy do trzech lig - dwóch gdzie rozgrywki się już zakończyły gdzie BATE Borisov i Rosenborg - kluby silniejsze od Wisły zostały Mistrzami i Mistrza Izraela gdzie na pewno mistrzem będzie klub silniejszy niż Wisła do łączyły trzy ligi gdzie na pewno mistrzem zostanie klub, który w rankingu klubowym ma więcej punktów niż Wisła. Nie ma też się co czarować Jeśli FC Copenhaga zdobędzie chociaż punkt to i z tej ligi pochodzić będzie klub silniejszy niż Wisła. Złe wiadomości płyną także z lig bułgarskiej i słowackiej. Wskaźnik szansy dla kraju zajmującego miejsce 10 a więc to któe powinna zająć Wisła by być rozstawiona w III rundzie wynosi -1,25 (w komórkach są wartości zaokrąglone do jednego miejsca po przecinku dlatego jest -1,3). Oznacza to, że w każdej kolejce Lider musiałby tracić 1,25 punkta a to choć matematycznie ciągle możliwe to jednak mało realne. Kiedyś analizowałem ile punktów maksymalnie traci klub który zostaje mistrzem. Otóż traci średnio na kolejkę najwyżej 0,8-0,9 pkt. Strata 1,25 punktów średnio na kolejkę to strata, która nie zdarza się liderom... Dobre wiadomości płyną z Czech. Sparta zrównałą się punktami z Banikiem Ostrawa. Efektem tego jest awans Wisły na ex aequo 11 miejsce. By jednak Wisła była rozstawiona musi awansować na 10 miejsce. Przy wskaźniku -1,25 (5 punktów straty na 4 kolejki) szanse na to są małe... By Wisła była rozstawiona spośród poniższych 5 lig aż w czterech ligach liderem na koniec sezonu musi zostać zespół zaznaczony na zielono. ![]() Zestawienie 5 lig, których wskaźnik szansy na klub gorszy niż Wisła jest najbliższy zeru. Powód: Aktualizacja 21.04 21:34
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 21.04.2010 o godz. 20:51.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#5
|
![]() Gdy patrze na powyższe zestawienie to myśle sobie, że jeśli w tej kolejce w Bułgarii i Słowacji nie padną dobre wyniki to Wisła będzie mogła się pożegnać z rozstawieniem. NIestety w Słowacji już wiadomo, że dobre wyniki nie padły. Pozostaje nam wierzyć w kluby bułgarskie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#6
|
|
W Bułgarii jest już pozamiatane, Lokomotiv Sofia dzisiaj przerżnął 1-2 u siebie i na pewno odpada. Pozostaje kibicować Slovanowi Bratysława na Słowacji, ale tam jest 5 punktów różnicy, na 4 kolejki przed końcem...
![]()
"Kiedyś to się na takiego Lecha śpiewało, Kolejorz, Kolejorz, wpier(...) dzisioj mosz"
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#7
|
|
Kolejny weekend za nami. Obecnie tabele lig z krajów zajmujących w rankingu krajowym 2009 miejsca 14-33
![]() Upraszczając powyższe zestawienie w taki sposób by wyliczyć wskaźnik szansy na klub gorszy niż Wisła ( ile punktów musi tracić lider w każdej kolejce by klub dla Wisły korzystny został liderem lub ile punktów w każdej kolejce liderujący klub gorszy niż Wisła nie może stracić by nie stracić fotela lidera na rzec klubu lepszego niż Wisła) uzyskujemy następujące zestawienie ![]() Wskaźnik szansy dla 8 pierwszych miejsc od góry wynosi co najmniej -3,0 co znaczy, że niemożliwe jest by słabszy klub niż Wisła został mistrzem danego kraju. Wartość -2,9 oznacza w praktyce, że klubem zostanie klub silniejszy niż Wisła. Bo czy ktoś wierzy w to, że klub który w ciągu 26 kolejek zdobył 66 punktów w ciągu pozostałych 7 kolejek nie zdobył 1 (słownie jednego) punktu ? Podsumowując na 10 miejsc rozstawionych 9 (8+1 zgodnie z powyższym) na pewno będzie obsadzone przez klub silniejszy niż Wisła. Jeśli Wisła ma być rozstawiona to musi być tym 10 klubem co znaczy, że w żadnych ligach zaznaczonych powyżej na żółto mistrzem nie może zostać klub silniejszy niż Wisła. Czy to możliwe? Obawiam się, że nie. Jeśli obecnie 5 punktów na 3 kolejki do końca (5 podzielone przez 3 daje wskaźnik szansy 1,66 w zaokrągleniu w powyższym zestawieniu 1,7) dzieli Zilinę od Slovana no to nie ma co się łudzić... Zilina średnio na kolejkę dotychczas traciła 0,76 punktu a nie 1,66 By Wisła była rozstawiona w każdej poniższej lidze mistrzem musi zostać klub zaznaczony na zielono. ![]() Czas się pogodzić z tym, że Wisła w III rundzie kwalifikacji będzie nierozstawiona i będzie mogła odpaść np w meczu z Anderlechtem trafiając do IV rundy kwalifikacji Ligi Europejskie gdzie będzie na pewno nierozstawiona a wtedy to od losowania wszystko zależeć będzie.... Klubami rozstawionymi w IV rundzie kwalifikacji do LE w tym roku były między innymi takie kluby jak Villareal, AS Roma PSV Eindhoven Benfica Valencia Ajax Amsterdam ale na szczęście też Litex Lovech Odense FC Twente Enschede CFR Cluj Powód: Aktualizacja 27.04. 00:24
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 26.04.2010 o godz. 23:43.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#8
|
Lata mijają, na koncie kolejne sukcesy (FCB, Tottenham, Parma, itd.), a Wisła dalej głęboko w lesie w kwestii rozstawienia. I najgorsze, że nie można mieć żadnej pewności, że znów pięciorzędna drużyna europejska nie wyeliminuje naszych ulubieńców z pucharów. Kto po Levadii uwierzy, że to na pewno był ostatni raz? PS. Świetne wyliczenia Wit.Ek.
Ostatnio edytowane przez prober : 26.04.2010 o godz. 18:05.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#9
|
|
Najważniejsze dla rozstawienia Wisły w III rundzie kwalifikacji do LM mecze już się zakończyły.
Do Rosenborga, BATE i Anderlechtu dołączyły po tym weekendzie cztery kluby, które zostały mistrzami w swoich ligach. Te kluby to : Dynamo Zagrzeb, Litex Lovech, Omonia i FC Copenhaga. Sytuacja w ligach dla nas ważnych wygląda teraz następująco: ![]() Uproszczeniem powyższej tabelki jest poniższe zestawienie : ![]() Dla przypomnienia. Wskaźnik szansy na klub gorszy niż Wisła przekraczający -3,0 oznacza, że niemożliwe jest w danej lidze by mistrzem został klub w rankingu klubowym słabszy niż Wisła. Jak widać takich klubów jest aż 9 i ciągle pozostaje to jedno miejsce nie obsadzone wśród klubów rozstawionych. Dlatego w powyższym zestawieniu na czerwono zaznaczyłem kluby wyższe w rankingu klubowym które już zostały mistrzami lub kraje w których matematyka nie pozwala już na to by mistrzem został klub gorszy niż Wisła (czyli kraje o wskaźniku przekraczającym -3,0) Na żółto zaznaczyłem kraje gdzie Matematyka pozwala na to by mistrzem został klub gorszy niż Wisła. Sytuacje w tych ligach szczegółowo przedstawia poniższe zestawienie. ![]() Wisła będzie rozstawiona o ile we wszystkich tych trzech ligach mistrzem zostanie klub zaznaczony na zielono. Czy w takim razie możliwe jest by Wisła była rozstawiona ? Tak ale jest to baaardzo mało prawdopodobne. Zilina w najbliższych 3 kolejkach musiałaby co najwyżej raz zremisować a Slovan musiałby wszystko wygrać. To science - fiction. Czasem pada pytanie o Lecha. Lech ma w rankingu klubowym 11,008 puntów więc wyprzedza Zilinę. Innymi słowy by Lech był rozstawiony w III rundzie kwalifikacji LM w Austrii i Szwajcarii mistrzem musi być klub zaznaczony na zielono. Young Boys na 3 kolejki ma 3 punkty przewagi a Sparta Praga na trzy kolejki przed końcem ma tyle samo punktów co Banik a dodatkowo aż 3 kluby odstają od Sparty na co najwyżej 2 punkty. Poniżej zestawienie ukazujące kluby, które brały by udział w III rundzie kwalifikacji do LM oraz podział na kluby rozstawione i nie. ![]() Cóż... Pozostaje sobie życzyć by w drugiej rundzie jakiś słabeusz nierozstawiony pokonał klub rozstawiony. Wtedy przejmie jego punkt i pozostaje mieć nadzieje, że Wisła trafi na niego. Powód: Aktualizacja 3.05.2010 21:10
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 03.05.2010 o godz. 20:10.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline |
#10
|
|
^^^^^ http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/fairplay.html
oraz bezpośredni link http://kassiesa.net/uefafiles/2009-1...ay-ranking.pdf Niestety do 1 maja nie łapiemy się do pierwszej trójki i raczej niewiele się zmieni. A w tym roku i tak jest nieźle
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 16.05.2010 o godz. 20:20.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#11
|
|
Cóż,szkoda że nie jesteśmy rozstawieni w III rundzie kw. do LM,istnieje ryzyko że trafimy na Anderlecht,o grę z innymi drużynami to mamy szanse co najmniej 50/50.W IV rundzie kw. LE(jeśli odpadniemy) dochodzą MC,Aston Villa,Liverpool(zaczyna od 3 rundy ale tam raczej się nie potknie),Bayer Leverkusen,PSG,PSV i wiele innych którzy będą rozstawieni,i patrząc na klasy zespołów są lepsze od Wisły...
Szkoda że chociaż nie mamy rozstawienia w IV rundzie kw. do LE,tam nie trzeba mieć jakiegoś ogromnego współczynnika.Myślę że mimo bycia nierozstawionym powinniśmy przejść III rundę kw. LM,bo wszystkie zespoły oprócz Anderlechtu(może Rosenborg też jest ciutkę lepszy)są w naszym zasięgu,jeśli się postaramy.Chociaż najpierw trzeba nie zlekceważyć rywala w II rundzie.Celem Wisły na ten rok powinna być co najmniej grupa LE. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#12
|
Co do rozstawienia w IV rundzie eliminacji nie potrzeba wiele.W tamtym roku,kiedy odpadliśmy z Levadią, w IV rundzie ostatnim rozstawionym zespołem był FC Zurich, którego współczynnik wynosił zaledwie 14,050.W tym roku trzeba będzie trochę więcej bo Anderlecht gra w eliminacjach mistrzowskich(w tamtym roku grał w nie mistrzowskich).Chociaż wtedy sporo zespołów odpadło w III rundzie to może dlatego...
Ostatnio edytowane przez Ravers : 09.05.2010 o godz. 10:32.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline |
#13
|
|
Mniej więcej od 1 czerwca do 31 maja Wzsystko jest w linku w moim wczorajszym poście jeśli znasz angielski. A z tego co na szybko przeczytałem chodzi o to że wszystkie mecze rozgrywane przez reprezentację i drużyny w pucharach europejskich są punktowane pod kątem zachowania piłkarzy i kibiców w trakcie meczów i na podstawie tego liczona jest średnia z wszyskich tych meczów i 3 kraje które zdobyły najwięcej punktów mają dodatkowego przedstawiciela w europejskich pucharach wyłonionego na podstawie wewnętrznego rankingu FairPlay Ostateczny ranking Fair Play na ten rok http://pl.uefa.com/MultimediaFiles/D...8_DOWNLOAD.pdf Powód: Porządek
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 16.05.2010 o godz. 20:24.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#14
|
|
Dodam tylko że odejmowane są punkty za żóółte i czerwone kartki, a także obserwatorzy patrzą na grą ofensywną czy drużyna walczy czy chce zdobyć gola chciaż już i tak nie wygra.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#15
|
|
Jeśli
Mistrzem Szwajcarii zostanie Young Boys Mistrzem Czech nie będzie Sparta Praga to Lech będzie rozstawiony w III rundzie kwalifikacji do LM Obecna sytuacja w lidze szwajcarskiej i czeskiej wygląda następująco: ![]() Jeśli Lech ma być Mistrzem Polski to mam nadzieje, że awansuje na pocieszenie do LE. Jeżeli Wisła grać będzie tylko w Lidze Europejskiej to wszystko zależeć będzie od losowania w 4 rundzie. W 2 i 3 rundzie jest rozstawiona ale w 4 na pewno nie będzie... Tak czy siak ogromnym sukcesem będzie gra w jakiejkolwiek grupie...
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 12.05.2010 o godz. 22:22.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#16
|
Podpierając wszystko pesymistycznym oglądem świata po wczorajszym meczu, myślę że o rozstawienie w III rundzie kw. Ligi Europejskiej może być niesamowicie trudno... ![]()
"Kiedyś to się na takiego Lecha śpiewało, Kolejorz, Kolejorz, wpier(...) dzisioj mosz"
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#17
|
Gdyby układ w tabeli we wszystkich ligach na koniec rozgrywek był taki jak teraz Wisła byłaby rozstawiona w III rundzie kwalifikacji do LE. Natomiast faktem jest, że rozgrywki się jeszcze nie zakończyły i może się okazać, że te 8,508 nie wystarcza... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#18
|
|
Przedstawie pokrótce szanse Leszka a rozstawienie w III rundzie w przypadku zdobycia MP(w co głęboko nie wierze)
Marila Pribram(9) vs. Banik Ostrawa(2) Marila gra już tylko o dobre samopoczucie Sparta Praga(1) vs. FK Teplice(4) Teplice mają już puchary w kieszeni więc raczej nie mają wielkiej motywacji FK Jablonec(3) vs. C. Budejovice(12) Budejovice grają o 11 miejsce więc pełna mobilizacja ![]() A więc szanse Leszka są mniejsze niż większe wygrana Sparty wszystko wyjaśnia A i jeszcze jedno gdy wygrają i Sparta i Banik to Sparta moż nie zostać mistrzem ale tyko i wyłącznie gdy Banik wygra różnicą conajmniej 6 goli w porównaniu ze Spartą czyli np. Sparta wygrywa 1:0 to Banik musi 6:0 a gdy 2:0 to Banik 7:0 itp. Powód: taki tam
Ostatnio edytowane przez farciarz : 12.05.2010 o godz. 10:59.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline |
#19
|
|
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...eedel2010.html
Tu jest dokładny spis kto gdzie kiedy zaczyna. Ale z tymi 8 punktami nie powinno być tak źle i rozstawienie przynajmniej w 3. rundzie powinno być Naliczylem 38 drużyn które już teraz zaczynając od 1. rundy LE mają współczynnik wyższy od Wisły a będzie 37 meczów w 4. rundzie więc prawie na pewno nie będziemy rozstawieni
Ostatnio edytowane przez crazykaro : 13.05.2010 o godz. 22:18.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
|
W III rundzie kw.LE trzeba mieć 35 współczynnik do rozstawienia.Ja naliczyłem PEWNIAKÓW 14-stu,którzy zaczynają od III rundy i i mają współczynnik wyższy niż Wisła,dojdą jeszcze zwycięzcy Pucharów Krajowych,zwycięzcy z II rundy,którzy mają większy współczynnik niż Wisła,więc na dzień dzisiejszy(14.05.10r) jesteśmy 15,więc może nas wyprzedzić 20 zespołów,żebyśmy nadal byli rozstawieni.Są 24 przypadki wśród klubów,które walczą o Europejskie Puchary:
-jeden klub ma większy współczynnik niż Wisła, -drugi klub ma mniejszy współczynnik niż Wisła, oraz 3 przypadki w II rundzie,gdzie bez względu na rozstrzygnięcie klub i tak będzie miał większy współczynnik,ale musi przejść II rundę,żeby grać w III. Szanse na rozstawienie w III rundzie oceniam na ~75%,więcej będę wiedział 16 maja. Sporo pogmatwałem,jeśli coś źle to proszę poprawić. Co do rozstawienia Lecha: -YBB i FC Basel mają tyle samo punktów,a w ostatniej kolejce mamy mecz o mistrzostwo:YBB-FC Basel i wtedy będzie wiadomo. -Sparta Praga gra z Teplicami(4 miejsce) więc jakaś szansa istnieje,ale muszą stracić przegrać lub zremisować,Banik gra z jakimiś cieniasami więc powinien wygrać. Mówicie,że dobrze by było żeby Lech dostał w dupkę i do Poznania płakać mamusi w sukienkę,ale: -jeśli tak się stanie to będzie katastrofa taka jak rok temu,gdy Wisła zrobiła to,co napisałem trochę wyżej(zdobyliśmy 2,125 do Rankingu krajowego,co jak się nie mylę było współczynnikiem na początku 4 dziesiątki), Ale jeśli Lech wszedłby do grupy LM,no to niestety,odjedzie nam bardzo,przynajmniej finansowo.
Ostatnio edytowane przez Ravers : 14.05.2010 o godz. 12:33.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#21
|
|
Cóż...
Życzę Lechowi by awansował do rundy grupowej Ligi Europejskiej. Mniej jest to dla mnie ważne czy odpadnie w III rundzie i wywalczy sobie awans w IV rundzie kwalifikacji do LE gdzie trafiłby wtedy na pocieszenie czy też może odpanie w ostatniej rundzie i trafi bezpośrednio do grupy. Tak czy siak gdyby Lech awansował do LM i nawet nic tam nie wygrał to z powodu tego awansu dostanie tyle pieniędzy ile wynoszą wpływy Wisły przez cały rok. Krótko mówiąc jeśli Lech awansuje do grupy to będzie miał dwa razy większy budżet niż Wisła. I jeszcze jedno. Ranking krajowy przestał być tak ważny jak kiedyś oczywiście decyduje on ile klubów gra w LM i od których rund zaczyna ale w przypadku Polski jaka to różnica czy Polska ma 19ste czy 29 miejsce skoro zdobywca trzeciego miejsca ma tak mało punktów w rankingu klubowym że jak się uda to będzie rozstawiony w II rundzie kwalifikacji do LE gdzie jako nierozstawiony może trafic na Besiktas lub Austrie Wiedeń ?
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 14.05.2010 o godz. 17:53.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#22
|
Cóż,w każdym sezonie jest to ruchome,w tamtym roku wystarczał nam na rozstawienie współczynnik 9,508,w tym roku,jeśli w Czechach mistrzem będzie Sparta,a w Szwajcarii FC Basel to potrzebne będzie aż 13,800(tyle ma Partizan), w każdym roku różny klub zostaje mistrzem,jeden ma ogromny współczynnik,drugi niewielki,myślę,żeby spokojnie być rozstawionym i nie patrzeć jak rozwiąże się sytuacja w innych ligach to potrzebny jest współczynnik na poziomie 13-15 pkt. Aby być rozstawionym w IV rundzie kw. LE trzeba mieć również ok.15 punktowy współczynnik,żeby nie liczyć na szczęście,że ktoś odpadnie,ktoś nie zagra itp. Np. w tamtym roku Lechowi do rozstawienia w IV rundzie kw. LE zabrakło 0,307(był pierwszy wśród nierozstawionych). W tym roku odpadnie nam 0.2250, więc prawie nic, aktualnie mamy współczynnik 8,508, więc cel na ten sezon to 3 pkt żeby mieć ok.11,no ale jak je ugrać?A no tak: I rozwiązanie:zostajemy mistrzem- przechodzimy do III rundy kw. LM,tam potencjalnie dostajemy z kimś,spadamy do IV rundy LE i awansujemy.W grupie raz wygrywamy,raz remisujemy i już mamy 3 pkt do rankingu klubowego+ 20% z tego co ugrały wszystkie nasze drużyny czyli np. wszystkie polskie kluby łącznie z nami ugrywają w tym roku 4,500 do krajowego,co nam dało by 0,9,a więc 3,9 pkt do rankingu klubowego. lub jeśli nie jesteśmy mistrzem- tu mam dwa założenia: pesymistyczne i optymistyczne: te pierwsze że dochodzimy do IV rundy i potencjalnie przegrywamy,za co dostajemy 1,5 pkt do klubowego na otarcie łez+coś z tego,co ugrali wszyscy nasi reprezentanci,czyli powiedzmy 0,6 co daje nam 2,1 do klubowego,które nas nie urządza. te drugie to że przechodzimy wszystkich od II do IV rundy, a w LE raz wygrywamy, dwa razy remisujemy i odpadamy,to da nam 4 pkt+to co wcześniej,powiedzmy 0,5 więc 4,5 do rankingu klubowego. W grupie LE gramy 6 meczów,więc szansa na 12 pkt do rankingu klubowego,przy 6-ciu zwycięstwach,ale wystarczy to co napisałem trochę wyżej.Oczywiście nie obraziłbym się,jak w LE Wisła do swojego rankingu ugrała więcej. Więc żeby być w sezonie 2011/2012 rozstawionym w III rundzie kw.LM,lub IV rundzie kw.LE(lub choćby mieć cień szansy na takie rozwiązanie)musimy w tym roku wejść do grupy LE i co najmniej raz wygrać i ze dwa razy zremisować,wtedy szansa(szczególnie na to drugie rozstawienie)powinna być spora. Powód: Wkleiłem pytanie damiansa
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 12.06.2010 o godz. 18:32.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#23
|
|
damians - w zasadzie to ciezko powiedziec. W III rundzie el. LM rozstawionych jest 10 druzyn. Od tego czy ci mistrzowie maja wysokie wspolczynniki zalezy to rostawienie. W tamtym sezonie wystarczylo 7,5 pkt (Wisła miala 9,5), a w tym potrzeba bedzie 10-13 pkt w zalezonosci od rozstrzygniec w lidze szwajcarskiej i czeskiej. W IV rundzie to raczej ciezej o rozstawienie bedzie. W tamtym roku Lech mial 12,5 pkt i byl zaraz pod kreska. Jesli przyjmiemy, ze trzeba miec 13 pkt zeby byc rozstawionym w tych dwoch fazach, to musielibysmy zdobyc ponad 5 pkt, wiec co najmniej awansowac do grupy LE. Za zwyciestwo w grupie dostalibysmy 2 pkt a za remis 1 pkt.
miki - co to znaczy, ze Lech od kilku lat sie dobrze spisuje? Liczysz tez wystepy Amici? Jak dla mnie to mieli 1 dobry sezon, a poprzedni przecietny. |
|
|
|
Member
Od: 10.2008
Offline |
#24
|
|
Sparta Prague wygrala 1:0 i Lech nie bedzie rozstawiony w 3 rundze Lm.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 15.05.2010 o godz. 18:35.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie
Offline |
#25
|
|
Czerwona Gwiazda Belgrad za przejście 2 i 3 rundy i odpadnięcie w 4 dostała 2.1000.
Rapid Wiedeń dostał 5.8750 za wejście z 2 rundy do grupy (wygrana i dwa remisy) Galatasaray dostał za wejscie z 2 rundy i wygranie 4 meczy oraz 1 remisu 11.5200 Czyli dobre losowanie w Play offach i można dużo punktów zebrać.
![]() Powód: Porządek
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 16.05.2010 o godz. 20:36.
![]()
Jovanovic - masz plusa.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 04.2008
Offline |
#26
|
|
Ruch będzie rostawiony bo oba warunki, o których wspomina Witek się spełniły.
Debreczyn został mistrzem a z Bośni nikt juz z wyższym rankingiem od Ruchu nie będzie. Sarajevo straciło szansę. Powód: literówka
Ostatnio edytowane przez SanGin : 24.05.2010 o godz. 09:58.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#27
|
|
Polecam przeczytać to: http://www.90minut.pl/news/124/news1...-ostatnia.html wszystko dokładnie opisane.
II runda eliminacyjna - 15 i 22 lipca Losowanie - 21 czerwca / 80 drużyn
Drużyny z Q1, grają jeszcze w pierwszej rundzie, więc teoretycznie mogą odpaść, powyzsza lista zakłada że niespodzianek nie będzie. Gdyby tak się stało, to drużyna zwycięska przejmie współczynnik faworyta, dlatego z naszej perspektywy nic się nie zmieni.
Podział geograficzny został zniesiony, ale dotyczy czego innego - dawniej w pierwszych rundach kraje były dzielone na grupy geograficzne. I np. będą w grupie północnej nie można było trafić na malte czy san marino, tylko na norwegów irlandczyków, litwinów itp. Teraz już tego nie ma.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 12.06.2010 o godz. 21:27.
![]()
Ddf
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#28
|
|
No i kolejny sezon w tym tygodniu rusza… W czwartek Ruch rozegra pierwszy mecz i jako pierwsza drużyna z Polski będzie miała szanse uciułać co nieco do rankingu krajowego.
Odkąd polskie kluby zaczęły odpadać wcześnie liczba punktów w rankingu krajowym spadła na tyle że gdy do tego jeszcze dodamy zmniejszenie z 50% poprzez 33% do 20% aktualnie liczby punktów z rankingu krajowego wliczanego klubom do rankingu klubowego to nie czarujmy się rola rankingu krajowego przestała mieć dla polskich klubów większe znaczenie. ![]() Zresztą popatrzcie na powyższe zestawienie. W pierwszym wierszu jest liczba punktów ogółem zdobyta do rankingu klubowego 2010 przez Wisłą. Kolejne wiersze ukazują skąd te punkty pochodziły. drugi wiersz to oczywiście punkty pochodzące z rankingu krajowego a trzeci wiersz to punkty zdobyte przez Wisłę. Jak widać w tabelce przez 5 lat Polska uciułała dla Wisełki tylko 2,508. To niewiele ale i niewiele więcej miała by Wisła gdyby o jej pozycji w rankingu klubowym miały stanowić punkty z rankingu krajowego zajmującej piętnaste (bardzo dla Polski odległe niestety ) miejsce Danii. Gdyby Polska miała tyle punktów co Dania i zajmowała 15 ste miejsce to przełożyłoby się to na niecałe 3 dodatkowe punkty dla Wisły. Wniosek z tego prosty. Kluby liczące się w rozgrywkach pucharowych to kluby które mają co najmniej 20 punktów na przykład Leski Sofia ma 25,400 punktów. By Wisła tyle miała musi je zdobyć sama. Bo punkty z rankingu krajowego to jak na razie zasilenie rzędu 2,5 pkt Póki co polskie kluby grają zgodnie z poniższym zestawieniem ![]() To nie jest optymistyczna tabelka… Gdyby o awansie miała przesądzać zasada że zwycięża lepszy klub, lepszy czyli ten który wg rankingu klubowego zajmuje wyższe miejsce to Lech i Wisła odpadają w IV rundzie kwalifikacji do LE a Jagiellonia i Ruch w III rundzie kwalifikacji do LE. Zgodnie z powyższym zestawieniem Polska zdobywa 2,500 pkt czyli tyle ile w minionych rozgrywkach zdobyła Słowacja 27 pod względem liczby osiągniętego wyniku. Gdyby w taki sposób zagrały nasz kluby wtedy ranking klubowy polskich klubów wyglądałby następująco ![]() Napisze tylko tyle. Jeśli miarą zmian w poziomie sportowym Wisły Kraków miałby być ranking klubowy UEFA to przyznam się, że przy takim wzroście liczby punktów z 8,508 do 10,283 tj o 1,775 w skali roku to tempo dojścia do liczby punktów 20 zajęłoby 6 lat Tym bardziej mam więc nadzieje, że Wisła awansuje do grupy LE i tam rozegra kilka dobrych meczów dzięki czemu zdobędzie coś więcej niż tylko 2 punkty gwarantowane… |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2009
Skąd: Białystok - Rzym
Offline |
#29
|
|
Ciekawa analiza, która wiąże się z poważnym ostrzeżeniem "punktowym" dla Wisły. Jeśli dobrze odczytuję tabelę, to w przyszłym roku odpadnie nam punktacja rankingowa za ostatni, niezły występ Wisły w europejskich pucharach (chodzi mi o sezon z fazą grupową 2006/07 PUEFA i zdobyciem przez Wisłę ponad 4,5 pkt. do rankingu). Jeśli w najbliższym czasie Wisła nie zdobędzie chociaż kilku punktów, to straci możliwość rozstawienia nawet w 3 rundzie LE, o LM nawet nie wspominając.
Jak widać, "występ" przeciwko Levadii bardzo poważnie "szarpnął" rankingiem punktowym naszego klubu. W zeszłym sezonie droga "punktowa" przynajmniej do fazy grupowej LE była niemal jak na talerzu. W tym roku Wisła będzie walczyć, aby nie utracić ostatnich punktów, "trzymających" nas przy jako takim rozstawieniu. Każdy zdobyty do rankingu klubowego punkt będzie więc na wagę złota. Powód: Aktualizacja
Ostatnio edytowane przez el Nuero : 28.06.2010 o godz. 08:54.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#30
|
|
W tym roku odpada nam sezon 2005/2006 w którym Wisła miała tylko 0,225 więc na pewno liczba punktów nam wzrośnie. Nawet jeśli nas pokona klub z Litwy tak sławny, że jego nazwy nie pamiętam to będziemy mieli za udział w rundzie II kwalifikacji 0,5 więc na pewno nam liczba punktów wzrośnie. tylko co to za wzrost... Odpada 0,225 a dostajemy 0,5+plus jakiś ułamek punkta z rankingu krajowego.
W zarządzaniu jedną z zasad jest ta, że miarą rozwoju np rozwoju sportowego jest mierzenie poziomu zmiany przy pomocy "wskaźników". Wskaźnikiem rozwoju i zmiany poziomu sportowego klubu jest liczba punktów w rankingu klubowym. O Wisle będziemy mogli powiedzieć, że się rozwija i zmienia na lepsze szybko gdy szybko będzie iść w góre dzięki dużej liczbie punktów zdobywanaych w każdym sezonie. Innymi słowy. Wisła będzie klubem na miarę Bayernu jeśli w danym sezonie zdobędzie tyle puntów samodzielnie co Bayern. Póki co w rankingu klubowym samodzielnie w ciągu ostatnich 5 lat uciułała 6 punktów podczas gdy jakiś Helsingsborg ze Szwecji 8. By można było o klubie mówić, że zawsze ma zagwarantowane rozstawienie w 4 rundzie kwalifikującej do Ligi Mistrzów musi on mieć ok 30 punktów( w tym roku trzeba było mieć ponad 27). By mieć 30 punktów trzeba samodzielnie zdobywać co roku 5-6 punktów. Reszte ok 3 punktów można by uciułać z rankingu krajowego. Jesli Wisła chce być takim klubem za 5 lat. Niech zacznie od tego sezonu zdobywać te 5-6 punktów co wymaga co najmniej 2 zwycięstw i jednego remisu np w fazie grupowej LE... |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|