
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#1
|
|
Słuchałem debaty kandydatów na prezydentów Krakowa. Przy pytaniu dotyczącym planów wobec klubów sportowych wszyscy mnie rozczarowali i odpowiadali w sposób, który jako Wiślaka mnie nie zadowala. Najdalej idące deklaracje złożył Kmita, popierany przez PiS: jako jedyny powiedział, że miasto powinno obniżyć klubom opłaty za użytkowanie obiektów infrastruktury miejskiej, powiedział też coś o bonie sportowym wysokości 1000 zł dla każdego dzieciaka zapisanego do jakiegoś miejskiego klubu. Gdyby potem pieniądze z takich bonów zasilały naszą akademię Wisły, byłoby to w jakimś stopniu dla nas korzystne.
Pozostali nie składali żadnych konkretnych deklaracji wsparcia Wisły, czy obniżenia jej dotychczasowych kosztów działalności. Niemile zaskoczył mnie tu zwłaszcza Gibała, podobno sportowiec i kibic, który przede wszystkim chce stawiać na rozwój sportu amatorskiego i na tym się koncentrować. Ja w tej sytuacji na niego nie będę głosował. Marnie to wygląda. Szkoda, że w sposób najbardziej odpowiadający interesom Wisły wypowiada się akurat Kmita.
Ostatnio edytowane przez Markus : 05.04.2024 o godz. 13:34.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Online |
#2
|
|
Gibała zrobi z naszej murawy "użytek zielony" i zakaże użytkowania jej.
A Miszalski przerobi stadion na hostel. Znaczy już nie on , tylko rodzina. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#3
|
|
Miszalski miał jakiegoś spota tez o bonie dla młodych i w dodatku podparł się Kubą Błaszczykowskim
obiecał że następny Lewandowski będzie z Krakowa ))))![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#4
|
|
Ja głosując będę brał oczywiście pod uwagę zgodność programów wyborczych kandydatów i ich deklaracji z interesem Wisły.
Na tą chwilę nie mam poczucia, by jakikolwiek z nich poza wspomnianym Kmitą mógł realnie pomóc klubowi i miał coś naprawdę konkretnego do zaproponowania, by mu ulżyć. Niektórzy nawet specjalnie nie udają, że mają Wisłę głęboko w...ekhum, miejscu, w którym kończą się plecy. Szkoda i przykre, że tak traktują zasłużony dla Krakowa klub, nie myślą o dotowaniu go czy wspieraniu tak jak robią to inne miasta w stosunku do swoich najlepszych klubów piłkarskich.
Ostatnio edytowane przez Markus : 05.04.2024 o godz. 14:33.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#5
|
|
Bardzo dobrze, że nie myślą o dotowaniu z moich pieniędzy sportu zawodowego. Dotowanie klubów piłkarskich z budżetów miast jest patologią, z którą trzeba walczyć, a nie ją wspierać.
Racjonalizacja kosztów najmu stadionu jak najbardziej tak, dotowanie Wisły z budżetu miasta jak najbardziej nie. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#6
|
Są inne drogi do świętości... |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#7
|
@kryształ - co to się dzieje, myślimy podobnie. @Drozd - czyli na Kmitę (PiS) chcesz głosować?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.04.2024 o godz. 21:07.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#8
|
|
https://www.instagram.com/p/C5Gq2r4oA2r/
ciekawe co na te kampanie Kuba, Kubica i przede wszystkim Radwańska ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#9
|
Na to mam głosować, na kolejne ogólnikowe deklaracje poparte paroma głośnymi nazwiskami sportowców, za którymi kompletnie nic nie idzie? Raczej nie. Zagłosuję na tych, którzy cokolwiek chcą zrobić dla Wisły, cokolwiek konkretnego. I nie boją się o pomocy Wiśle mówić wprost.
Ostatnio edytowane przez Markus : 05.04.2024 o godz. 14:59.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2017
Offline |
#10
|
|
Jak już tak się przywiązywać do tego co kto z nich naobiecywał, to Gibała powiedział, że nie będzie podnosił kosztów najmu stadionu, a Mazur, który teraz skumał się z Miszalskim, explicite, że miasto powinno się przyłożyć do tego, żeby Wisła wróciła na swoje miejsce.
https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...zac_54714.html Mi się osobiście nie podoba, że Gibała postanowił gadać, że jako prezydent nikomu nie kibicuje - tak jakby osobiste bycie kibicem Wisły, albo Cracovii, wykluczało konstruktywną rozmowę z przedstawicielami innych klubów sportowych w mieście i miało prowadzić do niechęci i działania na szkodę wszystkich innych. Niepoważne to - to już lepiej jak wyjdzie taki Miszalski, czy kto tam jeszcze się określił, powie, że jest za Wisłą, ale wszystkim dobrze życzy i z każdym będzie rozmawiał w Krakowie jako prezydent. To chyba jest normalne myślenie dorosłego człowieka zajmującego publiczne stanowisko, a nie jakieś populistyczne lanie wody. Co do priorytetów - hala straszy, trzeba uporządkować teren wokół stadionu, a jak chodzi o wsparcie finansowe - Wisła moglaby mieć teoretycznie możliwości promowania się na współpracy z miastem przy współorganizacji jakichś eventów, przez sport (pół)amatorski i tak dalej - akurat męska piłka nożna jest najbardziej kosztochłonnym obszarem, w jaki miasto może na bieżąco pompować pieniądze, jestem przekonany, że są lepsze możliwości, które nie prowadza przy tym do patologii znanych z Zabrza, czy skąd tam jeszcze. ![]()
Jeszcze będzie pite za te wszystkie lata czekania. Jeszcze będzie pięknie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#11
|
|
I tu akurat jest podobnie z Gibała, choć wiadomo komu kibicuje jego chrzestny oraz kuzyn i gdzie swoje inwestycje prowadziła jego rodzina. Tutaj można ewentualnie oczekiwać że w stosunku Wisły będzie w najgorszym wypadku neutralny, choć ogólnie bym nie chciał żeby został prezentem Krakowa. Jego populizm i fanatyzm ekologiczny przekracza wszelkie granice. Majchrowski neutralny nie był. I to tyle w kwestii plusów Gibały. Z innych kandydatów: kibicowanie Wiśle deklarował Misztalski i Mazur (który się wycofał, a szkoda). Kmita jak cała jego świta będzie głównie rzucał kasa, bo to ich polityka. Komarewicz - nie mam zdania, ale raczej bliżej mu do 2 strony. No a Kulig... Młodsza wersja Majchrowskiego. Tak czy siak będzie zaskoczenie jeśli będzie inna para w finale niż Gibała - Kulig/Kmita Reszty kandydatów nie rozważam na poważnie
Ostatnio za sprawą Wisły o Krakowie za darmo pisano w hiszpańskiej Marce. Ile by za taki artykuł sponsorowany zapłaciło miasto Kraków?
Ostatnio edytowane przez Karherop : 05.04.2024 o godz. 16:38.
|
||
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#12
|
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#13
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
Chciałbym, aby Kraków w końcu wybrał prezydenta, który będzie Wiśle realnie pomagał i ją wspierał, a przynajmniej nie przeszkadzał jej swoimi działaniami. Osobę, która coś dla niej rzeczywiście dobrego zrobi. Jeśli na ten moment najbliższy tego jest Kmita, naturalnie, że będę gotów go poprzeć. Uważam też, że miasto powinno znaleźć w sposób na finansowe wspieranie Wisły tak długo, jak długo tak patologia, o której wspomina Patryko (że niektóre miasta jednak dokładają się mocno do działalności klubów sportowych) będzie obecna w naszym kraju. Wiadomo, że u nas jest inna struktura właścicielska, niemniej sytuacja ta uprzywilejowuje jednych w stosunku do drugich. Na zablokowanie takich działań nie ma szans, więc należy szukać sposobu żeby Wisła nie była tu po prostu poszkodowana w imię nierealistycznych ideałów.
Ostatnio edytowane przez Markus : 05.04.2024 o godz. 18:43.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#15
|
|
nie mówie że jest coś dla Wisły tylko że korzysta w tym spocie z wizerunku Kubicy Radwańskiej i Kuby
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Online |
#16
|
|
Kierownie się przy wyborach interesem i obietnicami w stosunku do Wisły/Cracovi/Prądniczanki, które i tak są zwyklą kiełbasą świadczy tylko o głupocie i naiwności.
Kraków ma naprawdę sporo innych problemów, żeby to realnie miało wpływać na głoś kogokolwiek. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#17
|
|
Jak w każdych wyborach należy głosować nie tyle na tego który ciekawe rzeczy obiecuje. Tylko na tego który z większym prawdopodobieństwem będzie chciał obietnice spełnić.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#18
|
A dla mnie podejście do kwestii dotyczących Wisły ma jednak w tych wyborach bardzo duże znaczenie. Nie jest to sprawa marginalna. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#19
|
|
Cieszy mnie brak wejścia do drugiej tury w wyborach na prezydenta miasta Krakowa kandydata kleru i PiS-u niejakiego Kmity.
Od nowego prezydenta Krakowa oczekuję jednej prostej rzeczy - aby decyzje o przyszłości Krakowa nie zapadały na Franciszkańskiej i żeby w końcu Kraków podążył drogą Warszawy - musi nastąpić znaczne zmniejszenie roli kleru. Warszawie to wyszło na dobre - jest pięknie rozwijającym się miastem. Kraków w ostatnich latach oddalił się znacząco od Warszawy i w zasadzie też nie jest już miastem nr 2 - wzrost Wrocławia i Gdańska. Przed Olkiem Miszalskim trudne zadanie, bo mam nadzieję, że on wygra. Pierwsze dwie rzeczy do zrobienia to: przeniesienie grobu Kaczyńskich z Wawelu i z Krakowa oraz całkowita likwidacja kultu Wojtyły w Krakowie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#20
|
Mieszkalem w Wawie wiele lat, mieszkam teraz w Krk. W ostatnich latach to własnie Kraków pomimo Majchrowskiego zanotował większy progres. Jaki kler u "komunisty" Majchrowskiego oszołomie? btw Średnia zarobków miedzy Krk a Wawą już jest na korzysć... Krakowa. Grosze bo grosze, ale zawsze. Jeszcze 10 lat temu była wyraźna różnica na korzyc Warszawy. Więc jak to miasto matole (Wawa) się lepiej rozwija jak już w Krk zarabiasz tyle samo? ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Online |
#21
|
|
"Olek" Masztalski zrealizuje pińcet konkretów.
M.in wprowadzi zakaz wstępu do miasta jakimkolwiek Hiszpanom, zatrudni Skorżę, Cupiał dostanie przymus sponsorowania Wisły, al.Jana Pawła zostanie przemianowana na al. "Jurka" Urbana a w miejsce złowrogiego Kaczyńskiego na Wawel sprowadzi się Jaruzelskiego i Kiszczaka ![]()
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#22
|
|
Chyba Miszalski, ale co do reszty widzę to podobnie. Same "konkrety", realizacji brak.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Online |
#23
|
|
Tak
![]() Ale tu na forum lubujemy się w przekręcaniu nazwisk, te Kikusie, Sobolenki, Królewicze itp Więc ja zrobiłem Masztalskiego. Dla młodszych słuchaczy należy się wyjaśnienie. Otóż ten Masztalski wypłynął jakieś 40 lat temu jako bohater takich śląskich dowcipów. Generalnie były one mocno "czerstwe" Podsumowując, "Olek" to taki "czerstwy dowcip", jeśli mówimy o ewentualnej pomocy dla Wisły. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#24
|
|
Czyli Gibała to Ecik?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#25
|
|
Jeszcze nie widziałem żeby ktoś zrealizował cokolwiek, zanim objął urząd, ale może się nie znam.
To tak jakby Rude wygrał pierwszy mecz zanim został trenerem choć tutaj nawet po objęciu to za dużo nie powygrywal |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#26
|
Jak dla kogoś niePiS == beznadziejny wybór, to objęcie urzędu nie ma znaczenia bo już z góry wiadomo, że będzie beznadziejny a tamten drugi bylby cudowny XD |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#27
|
|
a tak serio już, to kogo i czemu widzicie w 2 turze? Zarówno pod kątem miasta jak i Wisły.
![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#28
|
|
Podyskutowałbym z jebaćpiścami ale to nie polityczny.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#29
|
|
W sumie szkoda, bo tym razem być może moglibyśmy się w wielu sprawach zgodzić.
Ale np. z takim Koaliczkiem gloryfikującym komunistycznych zbrodniarzy czy aparatczyków i widzącym w klerze oraz Wojtyle samo zło, trudno choć o jednej sprawie rozmawiać poważnie. Widzę, że tym wpisem nawet Wolfiego zaszokował ![]() Wracając do wyborów: wygrali kandydaci, którzy w ostatnim czasie (w moim odczuciu) mocno dystansowali się od ruchów, które mogłyby realnie pomóc w Wiśle. Dlatego nie wiem czy będę głosować w drugiej turze, nie widzę, by Wisła na kimkolwiek z nich mogła skorzystać, a program zarówno jednego jak i drugiego to dla mnie zbiór pustych ogólników.
Ostatnio edytowane przez Markus : 08.04.2024 o godz. 18:20.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#30
|
Jestem daleki od agitacji na kogokolwiek ale z racji tego kto wygrał 1 turę wypada się trochę przyglądnąć bliżej jego kandydaturze. A Wisła na tym nie straci. Przynajmniej nikt nie będzie miał na starcie złej woli. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|