
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
![]() Aktualna tabela: ![]() Zestaw par nadchodzącej kolejki: ![]() A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu) ![]() Zapraszam do dyskusji ![]() ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#2
|
|
Ten mecz trzeba wygrać i tyle. Spacerek to nie będzie, ale ludzie pitolący że Zagłebie jest poza zasięgiem pojęcia o tej lidze za dużego nie mają. Solidna drużyna, bez większych ambicji i z zerową presją na wynik, za to dobrze opłacana.
Na pewno kluczem będą wyłączenie Starzyńskiego z rozegrania i brak fauli w okolicach pola karnego. Poza tym kontrola środka pola. Piast w poprzedniej kolejce bardzo dobrze ich zneutralizował. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#3
|
|
Wygramy spokojnie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#4
|
|
Zabezpieczac tyly zeby nie dawac Boharowi okazji do kontry
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
#5
|
|
Trzeba zneutralizować Bohara i Starzyńskiego. Wtedy krety całkowicie stracą argumenty ofensywne.
Wydaje się, że powinniśmy to wygrać. ![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Offline |
#6
|
|
Wydaje mi się, że ten mecz odpowie nam na kilka pytań. Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Pierwszy na wyjeździe po przerwie zimowej, więc znając naszą formę wyjazdową rozum podpowiada, że dobry będzie punkt przywieziony do Krakowa. Serce mówi - maszyna się rozpędza i tego nam życzę.
Zobaczymy czy Skowron wyjdzie z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Po całkiem fajnej grze z Jagiellonią, na treningach w tygodniu rezerwowi mają dodatkową motywację jeśli chcą grać - to duży atut. Stąpać mocno po ziemi, jeden mecz nic nie czyni. Będzie ciężko, ale trzymam mocno kciuki za to żebyśmy po ostatnim gwizdku mogli zaśpiewać Que sera sera.. No i mam nadzieje, że Klemenz z Buchalem potrenowali podania, a nasza obrona będzie trochę mniej elektryczna niż ostatnio - widać, że bardzo zależy im na tym żeby tych bramek nie tracić, co powoduje lekką panikę w niektórych momentach. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#7
|
Mecz w Lubinie nam odpowie czy wogóle możemy marzyć o pierwszej 8 . Sklad pewnie wybiegnie taki sam jak z Jagą, choć Skowronek może przebierać wśród piłkarzy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#8
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#9
|
Mecz w Lubinie to kolejna szansa na trzy punkty, jeżeli chcemy się utrzymać to musimy każdą okazję starać się wykorzystać. Niestety limit pomyłek został wyczerpany, nasi konkurenci w walce o spadek też nie będą tylko dostawać w czapę. Liczę na trzy punkty, bo my tych punktów po prostu strasznie potrzebujemy. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#10
|
Po wygranej z Zagłębiem 8 przejdzie do sfery marzeń. Z czym się nie zgadzasz? Przed rozpoczeciem meczu z Jaga byłem dziwnie spokojny o utrzymanie. Teraz moje wątpliwości tym bardziej się rozwiewają. Gdybyśmy wygrali na farcie i spuchli fizycznie to o optymizm byłoby trudniej.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 12.02.2020 o godz. 22:36.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#11
|
![]() Na czym opieram swój optymizm? Tak walczącej Wisły jak w meczu z Jagą nie widziałem od 4-0 z 7egią w zeszłym roku. Jeździli na tyłkach biegali walczyli szarpali. Pozytywne naładowanie się musi oddać i przynieść efekty. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#12
|
ale remis nie bedzie zły,Lubin zagrał cienko z Piastem ale w niedziele moga zagrac zupełnie inaczej. Natomiast u nas mecz z Jaga pokazał ze mamy potencjał i moze byc dobrze ,wiec tak naprawde trzeba byc optymistą. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#13
|
|
Panowie spokojnie, prawda jest taka, że gdyby nie zwycięstwo z Jagą to nikt nawet by nie mówił o Wiśle w kontekście TOP 8. Jeżeli przegramy na ZL to znowu będzie lament, że spadamy itd.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#14
|
![]() Na szczęście obsada ławki już nie jest naszym problemem. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2017
Skąd: R22
Offline |
#15
|
|
Oczywiście, że to nie nasz problem tylko sztabu trenerskiego, ale warto zauważyć, że w końcu mamy solidną kadre, przy tym szeroką i nie musimy się martwić i Boguskim łataćwszystkie pozycje w pomocy czy na obronie nawet. Tupta, Brożek, Wasilewski, Silva, Hołownia - zawodnicy którzy zdecydowanie mają ambicje by przynajmniej załapać się do meczowej 20. Kłopot bogactwa może na ten moment tylko cieszyć.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#16
|
|
Myślę, że Skowronek nie jest wyznawcą teorii, że zwycięskiego składu się nie zmienia, ale mając do dyspozycji już trochę większa liczbę piłkarzy, będzie chciał dobrać skład pod taktykę.
W meczu z Jagą ograniczył operowanie skrzydłami do niezbędnego minimum (zarówno Wojtkowski jak i Kuba dużo schodzili do środka) tak, żeby zmusić przeciwnika do atakowania ze skrzydła na skrzydła, a jednocześnie stawiając na szybkie przesuwanie formacji obronnych, co spowodowało, że Jaga już w momencie przerzutu piłki na drugą stronę napotykała twardy mur i grzęzła w nim bez możliwości rozwinięcia szybkiego ataku. Podsumowując, udało mu się zmusić Jagę do atakowania tak, jak Wisła chciała i tam, gdzie czekała. Oczywiście, nie obyło się bez kilku błędów, ale na szczęście w pierwszej połowie był Hebert, który sobie radził w polu karnym bardzo dobrze (bo faktycznie Klemenz w kilku momentach był bardzo elektryczny, dobrze, że Buchalik w pewnym momencie mu nie przy..., choć pewnie było blisko ;-) ). Jaka będzie taktyka na Zagłębie? To wie tylko Skowronek. Przekonamy się o tym niebawem. Pewne jest, że nie będzie to ta sama taktyka, bo takiej się w Lubinie mogą spodziewać. Jestem jak najdalszy od hurraoptymizmu po wygranym meczu inauguracyjnym w tym roku, ale jedno wiem: nie będziemy grali radosnego futbolu, ale ostrożny, wyważony, pewnie oczekując na możliwość kontr. Bo i tak żadnego przeciwnika na razie nie zdominujemy. Nawet 1 punkt będzie cenny, choć serce chce zwycięstwa i przy dobrych wynikach w meczach Arki i Korony, rozpoczęcia ucieczki ze strefy spadkowej |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#17
|
|
Zima minęła, transfery zrobione, pierwszy mecz rozbudził zmysły. W końcu jest jakas nadzieja i zrobiło się ciśnienie na mocną Wisłę. trochę ciśnienie zeszło w tej przerwie zimowej i czas zaleczyl rany po tej fatalnej serii i rozpierdzielu ze Stolarczykiem itd wygląda na to, że zalążek, podwaliny nowej drogi dla Wisły zostały zrobione i aż chce się kolejnych meczów, żeby zobaczyć tego efekty.
Wróciła taka prawdziwa wiara, poparta wynikami i nadzieją, że możemy się bić z zespołami, które grają miejsca w pucharach. Oby to nie pękło jak bańka mydlana i oby Wisła wróciła na właściwe tory. Do boju! ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#18
|
|
Nie spodziewam się łatwego meczu. Choćby dlatego że Lubin przegrał, a jeśli chcą wejść do 8 to nie mogą gubić punktów z takimi zespołami jak my. Ale jak pisał Książe Palownik jak uda się wyłączyć Starzyńskiego i Bohara to możemy przywieźć punkty z Lubina.
Trzeba walczyć o każdy punkt, żeby nie walczyć o utrzymanie do ostatniej kolejki.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 12.02.2020 o godz. 22:33.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#19
|
|
Kazdy punkt zdobyty przez nas na wyjezdzie jest na wage zlota (szczegolnie patrzac na nasza wyjazdowa forme). Remis bedzie dobrym wynikiem, zwyciestwo super wynikiem.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#20
|
|
Jak ostatnim razem (9 kwietnia 2016) walczyliśmy o TOP8 to właśnie Zagłębie remisując zabrało nam brakujące dwa punkty.
Jak ktoś jest zainteresowany szansami na TOP8 to zapraszam do tematu statystycznego. Co prawda o Zagłębiu mówi się, że nie chce awansować do TOP8, bo za grę w dolnej 8 są lepsze bonusy ale nie koniecznie nam odpuści. Serce chce 3 punktów ale rozum mówi, że będzie ciężko. Zaś co do składu, to o ile nie ma kontuzji to skład będzie taki jak w Krakowie. Mieszanie piłkarzami się nie sprawdza. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#21
|
![]() W 2017 to my wypchnęliśmy Zagłębie z ósemki w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#22
|
|
Jak naszym atutem ma być gra z kontry to na wyjazdach powinno nam się grać łatwiej. W teorii.
Jesienią nie mieliśmy sił na robienie kontr. Ani sił ani pomysłów. Teraz i siły się pojawiły i pomysły. Będzie dobrze. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Offline |
#23
|
|
Warto również zauważyć, że obrońcy Zagłębia byli bardzo słabo oceniani po meczu z Piastem.
![]()
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#24
|
|
Koledzy błagam, loduuu. Po wspomnianym 4:0 z Legią w tamtym sezonie pojechaliśmy do SOSNOWCA i wracaliśmy z niczym, po wygranym 4:0 z ŁKS pojechaliśmy do Białegostoku i wracaliśmy z niczym. Po wygranej 5:2 z Lechią pojechaliśmy do Szczecina i wracaliśmy z niczym. Po wygranej 3:0 z Górnikiem pojechaliśmy do Wrocławia i... wracaliśmy z 3 punktami, ale nie muszę przypominać na jakim to było farcie.
Także spokojnie, w dalszym ciągu jesteśmy jedną z ostatnich drużyn w lidze i mimo że pierwszy mecz wypadł obiecująco to nie znaczy, że następny też taki będzie. Ja też jestem optymistycznie nastawiony bo zawodnicy którzy przyszli podnieśli poziom naszej kadry kilkukrotnie i o utrzymanie jestem względnie spokojny, ale mój optymizm nie jest aż taki żeby tak jak Szneka wyżej być pewnym 9 punktów w 3 następnych meczach. Jeśli chodzi o górną 8 to oczywiście jest to możliwe, ale bardzo, bardzo mało realne. Nie wierzę że uda nam się z pozostałych 9 spotkań wygrać 7 (a i to może nie wystarczyć). Te czasy odeszły razem z Wisłą Macieja Skorży... Terminarz dodatkowo nam też nie sprzyja bo po wspomnianych 3 meczach zaczyna się maraton z mocnymi ekipami. Z resztą nawet jaki by nie był terminarz, nawet jakbyśmy 9 razy mieli zagrać z ŁKS u siebie to i tak wygrać 7/9 nie byłoby lekko. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2011
Skąd: Barlinek/Kraków
Offline |
#25
|
|
żeby była jasność:
do górnej 8 NIE AWANSUJEMY. Inni też będą punktować. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#26
|
|
Za chwilę wyjdzie Wiślackie Piwko- załóż się o 10 piwek że wjedziemy
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Offline |
#27
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2017
Skąd: R22
Offline |
#28
|
|
Zastanawia mnie kto usiądzie na ławce, zakładając że wszyscy zdrowi pierwsza 11 powinna być bez zmian, ale ławka? Ostatnio poza 20 meczowa byli Brożek, Tupta, Silva czy Hołownia. Czyżby znów bez tej 4
|
|
|
|
Member
Od: 12.2011
Offline |
#29
|
|
Ludzie, nie możemy nawet myśleć o remisie. Tylko zwycięstwo. Każdy 3 punkty na wagę złota. Zagłębie, korona, płock - musi być 9 punktów
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#30
|
|
Stoi kolego. Zakład przyjęty
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|