Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXII kolejka] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 16-02-2020, 15:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10260)

Arkadiusz.Czerepach 12.02.2020 15:56

[XXII kolejka] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 16-02-2020, 15:00
 
http://fotowrzut.pl/tmp/upload/XVISVZ0MEL/1.jpg

Aktualna tabela:

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/XVISVZ0MEL/2.jpg

Zestaw par nadchodzącej kolejki:

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/XVISVZ0MEL/3.jpg


A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/XVISVZ0MEL/4.jpg

Zapraszam do dyskusji

:tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca:

wolfy 12.02.2020 16:21

Ten mecz trzeba wygrać i tyle. Spacerek to nie będzie, ale ludzie pitolący że Zagłebie jest poza zasięgiem pojęcia o tej lidze za dużego nie mają. Solidna drużyna, bez większych ambicji i z zerową presją na wynik, za to dobrze opłacana.

Na pewno kluczem będą wyłączenie Starzyńskiego z rozegrania i brak fauli w okolicach pola karnego. Poza tym kontrola środka pola. Piast w poprzedniej kolejce bardzo dobrze ich zneutralizował.

leszekpw 12.02.2020 17:15

Wygramy spokojnie.

gizmowisla 12.02.2020 17:51

Zabezpieczac tyly zeby nie dawac Boharowi okazji do kontry

Książę Palownik 12.02.2020 18:24

Trzeba zneutralizować Bohara i Starzyńskiego. Wtedy krety całkowicie stracą argumenty ofensywne.

Wydaje się, że powinniśmy to wygrać.

Sylwek1906 12.02.2020 18:39

Wydaje mi się, że ten mecz odpowie nam na kilka pytań. Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Pierwszy na wyjeździe po przerwie zimowej, więc znając naszą formę wyjazdową rozum podpowiada, że dobry będzie punkt przywieziony do Krakowa. Serce mówi - maszyna się rozpędza i tego nam życzę.

Zobaczymy czy Skowron wyjdzie z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Po całkiem fajnej grze z Jagiellonią, na treningach w tygodniu rezerwowi mają dodatkową motywację jeśli chcą grać - to duży atut.

Stąpać mocno po ziemi, jeden mecz nic nie czyni. Będzie ciężko, ale trzymam mocno kciuki za to żebyśmy po ostatnim gwizdku mogli zaśpiewać Que sera sera.. No i mam nadzieje, że Klemenz z Buchalem potrenowali podania, a nasza obrona będzie trochę mniej elektryczna niż ostatnio - widać, że bardzo zależy im na tym żeby tych bramek nie tracić, co powoduje lekką panikę w niektórych momentach.

FraMat 12.02.2020 19:40

Myślę, że Skowronek nie jest wyznawcą teorii, że zwycięskiego składu się nie zmienia, ale mając do dyspozycji już trochę większa liczbę piłkarzy, będzie chciał dobrać skład pod taktykę.
W meczu z Jagą ograniczył operowanie skrzydłami do niezbędnego minimum (zarówno Wojtkowski jak i Kuba dużo schodzili do środka) tak, żeby zmusić przeciwnika do atakowania ze skrzydła na skrzydła, a jednocześnie stawiając na szybkie przesuwanie formacji obronnych, co spowodowało, że Jaga już w momencie przerzutu piłki na drugą stronę napotykała twardy mur i grzęzła w nim bez możliwości rozwinięcia szybkiego ataku.
Podsumowując, udało mu się zmusić Jagę do atakowania tak, jak Wisła chciała i tam, gdzie czekała.
Oczywiście, nie obyło się bez kilku błędów, ale na szczęście w pierwszej połowie był Hebert, który sobie radził w polu karnym bardzo dobrze (bo faktycznie Klemenz w kilku momentach był bardzo elektryczny, dobrze, że Buchalik w pewnym momencie mu nie przy..., choć pewnie było blisko ;-) ).
Jaka będzie taktyka na Zagłębie?
To wie tylko Skowronek. Przekonamy się o tym niebawem. Pewne jest, że nie będzie to ta sama taktyka, bo takiej się w Lubinie mogą spodziewać.

Jestem jak najdalszy od hurraoptymizmu po wygranym meczu inauguracyjnym w tym roku, ale jedno wiem: nie będziemy grali radosnego futbolu, ale ostrożny, wyważony, pewnie oczekując na możliwość kontr. Bo i tak żadnego przeciwnika na razie nie zdominujemy.
Nawet 1 punkt będzie cenny, choć serce chce zwycięstwa i przy dobrych wynikach w meczach Arki i Korony, rozpoczęcia ucieczki ze strefy spadkowej

Karherop 12.02.2020 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1550043)
Wydaje mi się, że ten mecz odpowie nam na kilka pytań. Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Pierwszy na wyjeździe po przerwie zimowej, więc znając naszą formę wyjazdową rozum podpowiada, że dobry będzie punkt przywieziony do Krakowa. Serce mówi - maszyna się rozpędza i tego nam życzę.

Zobaczymy czy Skowron wyjdzie z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Po całkiem fajnej grze z Jagiellonią, na treningach w tygodniu rezerwowi mają dodatkową motywację jeśli chcą grać - to duży atut.

Stąpać mocno po ziemi, jeden mecz nic nie czyni. Będzie ciężko, ale trzymam mocno kciuki za to żebyśmy po ostatnim gwizdku mogli zaśpiewać Que sera sera.. No i mam nadzieje, że Klemenz z Buchalem potrenowali podania, a nasza obrona będzie trochę mniej elektryczna niż ostatnio - widać, że bardzo zależy im na tym żeby tych bramek nie tracić, co powoduje lekką panikę w niektórych momentach.

W kontekście walki o utrzymanie dużo ważniejszy jest mecz z Koroną o "6 pkt."

Mecz w Lubinie nam odpowie czy wogóle możemy marzyć o pierwszej 8 .

Sklad pewnie wybiegnie taki sam jak z Jagą, choć Skowronek może przebierać wśród piłkarzy.

silver03 12.02.2020 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1550047)
Mecz w Lubinie nam odpowie czy wogóle możemy marzyć o pierwszej 8 .

https://pbs.twimg.com/media/Dohw6v8X...jpg&name=small

Jaroo1 12.02.2020 21:47

Zima minęła, transfery zrobione, pierwszy mecz rozbudził zmysły. W końcu jest jakas nadzieja i zrobiło się ciśnienie na mocną Wisłę. trochę ciśnienie zeszło w tej przerwie zimowej i czas zaleczyl rany po tej fatalnej serii i rozpierdzielu ze Stolarczykiem itd wygląda na to, że zalążek, podwaliny nowej drogi dla Wisły zostały zrobione i aż chce się kolejnych meczów, żeby zobaczyć tego efekty.
Wróciła taka prawdziwa wiara, poparta wynikami i nadzieją, że możemy się bić z zespołami, które grają miejsca w pucharach.
Oby to nie pękło jak bańka mydlana i oby Wisła wróciła na właściwe tory. Do boju!

wolfy 12.02.2020 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1550047)
W kontekście walki o utrzymanie dużo ważniejszy jest mecz z Koroną o "6 pkt."

Mecz w Lubinie nam odpowie czy wogóle możemy marzyć o pierwszej 8 .

Sklad pewnie wybiegnie taki sam jak z Jagą, choć Skowronek może przebierać wśród piłkarzy.

Jakiej pierwszej ósemce?

Mecz w Lubinie to kolejna szansa na trzy punkty, jeżeli chcemy się utrzymać to musimy każdą okazję starać się wykorzystać. Niestety limit pomyłek został wyczerpany, nasi konkurenci w walce o spadek też nie będą tylko dostawać w czapę.

Liczę na trzy punkty, bo my tych punktów po prostu strasznie potrzebujemy.

Karherop 12.02.2020 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1550054)
Jakiej pierwszej ósemce?

Mecz w Lubinie to kolejna szansa na trzy punkty, jeżeli chcemy się utrzymać to musimy każdą okazję starać się wykorzystać. Niestety limit pomyłek został wyczerpany, nasi konkurenci w walce o spadek też nie będą tylko dostawać w czapę.

Liczę na trzy punkty, bo my tych punktów po prostu strasznie potrzebujemy.

Na dziś pierwsza 8 jest nierealna.
Po wygranej z Zagłębiem 8 przejdzie do sfery marzeń. Z czym się nie zgadzasz?

Przed rozpoczeciem meczu z Jaga byłem dziwnie spokojny o utrzymanie. Teraz moje wątpliwości tym bardziej się rozwiewają. Gdybyśmy wygrali na farcie i spuchli fizycznie to o optymizm byłoby trudniej.

Ogryzek 12.02.2020 22:31

Nie spodziewam się łatwego meczu. Choćby dlatego że Lubin przegrał, a jeśli chcą wejść do 8 to nie mogą gubić punktów z takimi zespołami jak my. Ale jak pisał Książe Palownik jak uda się wyłączyć Starzyńskiego i Bohara to możemy przywieźć punkty z Lubina.

Trzeba walczyć o każdy punkt, żeby nie walczyć o utrzymanie do ostatniej kolejki.

wiesniak842 12.02.2020 22:43

Kazdy punkt zdobyty przez nas na wyjezdzie jest na wage zlota (szczegolnie patrzac na nasza wyjazdowa forme). Remis bedzie dobrym wynikiem, zwyciestwo super wynikiem.

pepe72 12.02.2020 23:53

Jak ostatnim razem (9 kwietnia 2016) walczyliśmy o TOP8 to właśnie Zagłębie remisując zabrało nam brakujące dwa punkty.
Jak ktoś jest zainteresowany szansami na TOP8 to zapraszam do tematu statystycznego.

Co prawda o Zagłębiu mówi się, że nie chce awansować do TOP8, bo za grę w dolnej 8 są lepsze bonusy ale nie koniecznie nam odpuści.

Serce chce 3 punktów ale rozum mówi, że będzie ciężko.

Zaś co do składu, to o ile nie ma kontuzji to skład będzie taki jak w Krakowie. Mieszanie piłkarzami się nie sprawdza.

MaLk 13.02.2020 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1550068)
Jak ostatnim razem (9 kwietnia 2016) walczyliśmy o TOP8 to właśnie Zagłębie remisując zabrało nam brakujące dwa punkty.

Tradycja meczów z Zagłębiem "o awans do ósemki" jest już prawie tak długa, jak ESA37 ;)

W 2017 to my wypchnęliśmy Zagłębie z ósemki w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej.

SlawekS 13.02.2020 00:42

Jak naszym atutem ma być gra z kontry to na wyjazdach powinno nam się grać łatwiej. W teorii.
Jesienią nie mieliśmy sił na robienie kontr. Ani sił ani pomysłów.
Teraz i siły się pojawiły i pomysły.
Będzie dobrze.

Szneka 13.02.2020 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1550055)
Na dziś pierwsza 8 jest nierealna.
Po wygranej z Zagłębiem 8 przejdzie do sfery marzeń. Z czym się nie zgadzasz?

Przed rozpoczęciem meczu z Jaga byłem dziwnie spokojny o utrzymanie. Teraz moje wątpliwości tym bardziej się rozwiewają. Gdybyśmy wygrali na farcie i spuchli fizycznie to o optymizm byłoby trudniej.

Kolega jest małej wiary? Wygrywając z Zagłębiem następnie z Koroną i Płockiem u siebie otwiera nam się droga do pierwszej ósemki. jesteśmy w gazie jesteśmy w sztosie i te 3 mecze wygramy spokojnie:)
Na czym opieram swój optymizm?
Tak walczącej Wisły jak w meczu z Jagą nie widziałem od 4-0 z 7egią w zeszłym roku. Jeździli na tyłkach biegali walczyli szarpali. Pozytywne naładowanie się musi oddać i przynieść efekty.

Heero 13.02.2020 10:14

Warto również zauważyć, że obrońcy Zagłębia byli bardzo słabo oceniani po meczu z Piastem.

El'kabat 13.02.2020 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1550078)
Kolega jest małej wiary? Wygrywając z Zagłębiem następnie z Koroną i Płockiem u siebie otwiera nam się droga do pierwszej ósemki. jesteśmy w gazie jesteśmy w sztosie i te 3 mecze wygramy spokojnie:)
Na czym opieram swój optymizm?
Tak walczącej Wisły jak w meczu z Jagą nie widziałem od 4-0 z 7egią w zeszłym roku. Jeździli na tyłkach biegali walczyli szarpali. Pozytywne naładowanie się musi oddać i przynieść efekty.

Żeby nas czasem Zagłębie na glebe nie sprowadziło, bo widać że po jednym meczu już przydałby się nam zimny prysznic.

Póki co dogońmy bezpieczne miejsce, a potem może będzie szansa myśleć o czymś więcej.

Gunner1906 13.02.2020 10:47

Koledzy błagam, loduuu. Po wspomnianym 4:0 z Legią w tamtym sezonie pojechaliśmy do SOSNOWCA i wracaliśmy z niczym, po wygranym 4:0 z ŁKS pojechaliśmy do Białegostoku i wracaliśmy z niczym. Po wygranej 5:2 z Lechią pojechaliśmy do Szczecina i wracaliśmy z niczym. Po wygranej 3:0 z Górnikiem pojechaliśmy do Wrocławia i... wracaliśmy z 3 punktami, ale nie muszę przypominać na jakim to było farcie.

Także spokojnie, w dalszym ciągu jesteśmy jedną z ostatnich drużyn w lidze i mimo że pierwszy mecz wypadł obiecująco to nie znaczy, że następny też taki będzie. Ja też jestem optymistycznie nastawiony bo zawodnicy którzy przyszli podnieśli poziom naszej kadry kilkukrotnie i o utrzymanie jestem względnie spokojny, ale mój optymizm nie jest aż taki żeby tak jak Szneka wyżej być pewnym 9 punktów w 3 następnych meczach.

Jeśli chodzi o górną 8 to oczywiście jest to możliwe, ale bardzo, bardzo mało realne. Nie wierzę że uda nam się z pozostałych 9 spotkań wygrać 7 (a i to może nie wystarczyć). Te czasy odeszły razem z Wisłą Macieja Skorży...
Terminarz dodatkowo nam też nie sprzyja bo po wspomnianych 3 meczach zaczyna się maraton z mocnymi ekipami. Z resztą nawet jaki by nie był terminarz, nawet jakbyśmy 9 razy mieli zagrać z ŁKS u siebie to i tak wygrać 7/9 nie byłoby lekko.

ArturBarlinek 13.02.2020 10:54

żeby była jasność:

do górnej 8 NIE AWANSUJEMY. Inni też będą punktować.

Adenalix 13.02.2020 11:05

To będzie trudny mecz. Kojarzy mi się taki rwano-szarpany. Nigdy jakoś nie wspominałem dobrze meczów w Lubinie nawet, jak wygrywaliśmy, to zawsze po młócce, albo jak ich puknęliśmy 1-7 to odpadliśmy potem z Dynami Tbilisi z walki o LM. Na trybunach atmosfera żadna, Zagłębie nakręcone na Wisłę jak kiedyś Wodzisław, a my tam bywaliśmy jacyś ślamazarni. Wypowiedź "Bramka na 4:0 ustawiła mecz" też pochodzi z meczu z Lubina.
Mam nadzieję, że będziemy kontynuować serię spotkań bez porażki, ale to, że się przejedziemy po Zagłębiu uważam za mrzonkę. Najważniejsza kwestia to narzucenie swojego stylu gry i wytrwanie meczu fizycznie. Nasi potrafią grać w piłkę, więc liczę na bramki. Oczywiście nie obserwuję piłkarzy na treningach, ale liczbę na występ Chuki, bo naprawdę na "10" potrafi być kotem, no i że nasze nowe nabytki, które debiutowały z Jagą potwierdzą swoją wartość.

MMTS 13.02.2020 12:09

Zagłębie w pierwszym meczu w 2020 dostało 5 żółtych kartek, ponieważ nie nadążali za Piastem.
Jeśli Żukow zaopiekuje się Starzyńskim odpowiednio , a do tego nasi potwierdzą dobre przygotowanie fizyczne to nie ma przeszkód, żebyśmy ten mecze wygrali i to bez większych historii. Chyba że złapiemy jakąś kompletnie bezsensowną czerwień na początku meczu...

Adenalix 13.02.2020 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MMTS (Post 1550085)
Zagłębie w pierwszym meczu w 2020 dostało 5 żółtych kartek, ponieważ nie nadążali za Piastem.
Jeśli Żukow zaopiekuje się Starzyńskim odpowiednio , a do tego nasi potwierdzą dobre przygotowanie fizyczne to nie ma przeszkód, żebyśmy ten mecze wygrali i to bez większych historii. Chyba że złapiemy jakąś kompletnie bezsensowną czerwień na początku meczu...

Mój komentarz jest czysto teoretyczny (wszystko zweryfikuje boisko), ale nasi chcieli (musieli) trafić z formą fizyczną na pierwszy mecz, aby koniecznie zapunktować, a Zagłębie mogło być jeszcze na łapaniu świeżości, bo są bez noża na gardle i forma fizyczna będzie szła im w górę. Oby ją złapali dopiero od 3 kolejki rozegranej w roku 2020.

MMTS 13.02.2020 12:18

Oczywiście, tylko patrząc właśnie na motywację i przygotowanie fizyczne, to jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, powinno być dobrze. I zgadzam, się że Lubin zawsze był niewygodnym terenem, chociaż w sumie nie wiadomo dlaczego.
A dodatkowo oglądając parady bramkarza Zagłębia, to też nie jest ich najmocniejszy punkt i też pytanie czy dlatego że generalnie nie jest najmocniejszy czy całe Zagłębie się rozpędza dopiero.
Tak czy inaczej 3 pkt dla nas. :)

Szneka 13.02.2020 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1550083)
żeby była jasność:

do górnej 8 NIE AWANSUJEMY. Inni też będą punktować.

Za chwilę wyjdzie Wiślackie Piwko- załóż się o 10 piwek że wjedziemy

Stelio 13.02.2020 14:14

Mecz zagadka, pamiętajcie, że dalej jestesmy na 15 miejscu w lidze, dalej mamy skład który jest chimeryczny i możę przeplatać genialne mecze z fatalnymi, nie zdziwi mnie żaden wynik. Możemy równie dobrze wygrać 3:0 jak i przegrać 3:0 czy zremisować 2:2 i wszystkie te 3 wyniki są możliwe, dopiero ten mecz tak naprawdę pokaże na ile jesteśmy powtażalni i stabilini a na ile 3 bramki z jagą to zasługa farta. Jeśli wygramy znowu w dobrym stylu to jest jakakolwiek szansa na to, że możemy powoli wychodzić na prostą.

Karherop 13.02.2020 14:56

Jesteśmy na 15 miejscu, owszem, ale tak przede wszystkim powinni myśleć nasi rywale. Niech sobie nas lekceważą...

Od przejęcia Wisły przez Skowronka (ok 20.11), zespół notuje bilans dający mu w prowizorycznej tabeli ekstraklasy 7 miejsce.
A przypomnijmy że każda z trzech pierwszy porażek Skowronka to wina bardziej "kaca psychicznego" niż fatalnej gry.
Przy aktualnym składzie mamy zespół spokojnie na 4-8 miejsce ekstraklasy. To że jesteśmy tu gdzie jesteśmy nie świadczy o chimeryczny składzie...

bocian23 13.02.2020 16:12

Panowie spokojnie, prawda jest taka, że gdyby nie zwycięstwo z Jagą to nikt nawet by nie mówił o Wiśle w kontekście TOP 8. Jeżeli przegramy na ZL to znowu będzie lament, że spadamy itd. :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl