Cytat:
|
Nie nazwał bym tej kwoty groszami
|
Ile to było? 5mln? Przy czym największa część to koszt rozbiórki zachodniej, wschodnią rozebrano za nieco ponad milion złotych.
Mniej niż 1% względem kosztów budowy nowego obiektu...
Cytat:
|
Kondygnacja podziemna wschodniej akurat nie jest związana ze zwiększeniem powierzchni użytkowej. Niestety grunty są jakie są i na to wpływu nie ma za bardzo - nie wszystko przewidzisz.
|
A co ma jedno z drugim wspólnego? Tej kondygnacji mogło nie być, obeszłoby się bez budowy ściany szczelinowej, zastosowano by co najwyżej palowanie pod część stóp fundamentowych.
Cytat:
|
Co do reszty się zgodzę, że zbyt duża kasa poszła w dach, maszty oraz przewymiarowaną konstrujcję betonową stadionu! Jeśli jednak chodzi o wykończeniówkę w części dostępnej kibicom nie zgodze się... może raz na zawsze zamkniemy erę wiejskich festynów folklorowych z kiełbasą pod namiotem i toaletami typy TOI-TOI.
|
Że co? Że niby na Legii czy w Hoffenheim są toi toie i namioty z cateringiem? Akurat są tam w pełni cywilizowane kioski i toalety, czego nie ma u nas - gastronomia nie funkcjonuje, bo kiosków nie ma. To jest podstawa na nowych stadionach, niestety u nas uznano, że są one zbędne...
Gres, klimatyzacja, płytki na ścianach halli - ok, u nas jest luksus w strefach kibiców, luksus z którego korzysta się 10min, przechodząc na trybunę czy przechodząc do toalet... Luksus, który klub będzie dużo kosztował.
Beton architektoniczny i posadzki żywiczne to standard na nowoczesnych stadionach, tak samo jak otwarte na powietrze strefy. Legia ma tylko ten wyjątek, że promenada nie jest w pełni zadaszona i części osób będzie padać na głowę, gdy będą schodzić z trybun. Na reszcie stadionów (Wrocław, Poznań, Gdańsk, SN, Cracovia, Hoffenheimi wielu, wielu innych tego problemu nie ma).