Wyświetl pojedynczy post
Matejas_
Senior Member
 
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16096
Stary 20.10.2010, 17:08
PiotrG napisał(a):Wyświetl post
Koszt rozbiórki starego stadionu to grosze, względem tego ile utopiono w budowie nowego.
Nie nazwał bym tej kwoty groszami

PiotrG napisał(a):Wyświetl post
Na R22 masa kasy poszła w głupoty, przez nieudolność architekta w planowaniu powierzchni i projektowaniu samej konstrukcji. Zrobiono zupełnie niepotrzebną kondygnację podziemną trybuny wschodniej. Pomieszczenia techniczne spokojnie dałoby się umieścić na kondygnacji 00, podobnie jak magazyn dla konserwatora murawy.
Do tego cuda typu jęzor przed zachodnią, zbyt długie trybuny za bramkami, przez cod trzeba było palować dwa dodatkowe pylony podporowe.
Do tego koncepcja wymusiła takie a nie inne halle dla kibiców - z koniecznością wentylacji, ogrzewania. Do tego gres na tak ogromnych powierzchniach podłogi, wykończeniówka ścian.
Maszty oświetleniowe, betonowe mury, do tego grunty wymagające drogich fundamentów.
Kondygnacja podziemna wschodniej akurat nie jest związana ze zwiększeniem powierzchni użytkowej. Niestety grunty są jakie są i na to wpływu nie ma za bardzo - nie wszystko przewidzisz.
Co do reszty się zgodzę, że zbyt duża kasa poszła w dach, maszty oraz przewymiarowaną konstrujcję betonową stadionu! Jeśli jednak chodzi o wykończeniówkę w części dostępnej kibicom nie zgodze się... może raz na zawsze zamkniemy erę wiejskich festynów folklorowych z kiełbasą pod namiotem i toaletami typy TOI-TOI.
Odpowiedz cytując