felipe napisał(a):

|
A liga 18/20 zespołowa wyzwoli tą motywację?
|
Oczywiście, że nie. Pod tym względem nie ma różnicy między ligą z 10 drużynami, a 18/20. Motywację może wyzwolić chęć pokazania się w Europie co skutecznie pokazują zawodnicy Amiki. Ligę może zawalą, ale z pewnością marketingową na tym nie stracą.
Finansowo byłoby na pewno gorzej przy 10 drużynach. Mniejsze zainteresowanie ze strony lokalnych sponsorów, duża część Polski niereprezentowana przez żadną drużynę, czy w końcu brak świeżości w lidze. Wyglądałoby to tak, że 3 zespoły spadają, a za rok 3 drużyny, które spadły wracałyby do ligi, gdyż różnica finansowa między drużynami w ekstraklasie, a resztą jest ogromna.
Cytat:
Przewidywane budżety na sezon 2010/2011:
1. Legia Warszawa (65 mln zł, wzrost o 10 mln zł)
2. Lech Poznań (60, +15)
3. Wisła Kraków (50, +10)
4. Widzew Łódź (30, +10)
5. Polonia Warszawa (30, +9)
6. Górnik Zabrze (25, +10)
7. Śląsk Wrocław (25, +2)
8. Zagłębie Lubin (25, +5)
9. Cracovia (23, +3)
10. GKS Bełchatów (25, 0)
11. Jagiellonia Białystok (20, +3)
12. Lechia Gdańsk (20, +4)
13. Arka Gdynia (18, +4)
14. Korona Kielce (15, 0)
15. Ruch Chorzów (13, 0)
16. Polonia Bytom (10, 0)
Oficjalne dane komisji licencyjnej PZPN
|
Legia, Wisła, Amica - wkrótce będą miały budżety po 80-100 mln zł
Widzew, Disco, Górnik, Cracovia, Zagłębie i Śląsk - mają solidnych sponsorów, więc budżety wzrosną
Jaga i Lechia - dostaną zastrzyk finansowy po wybudowaniu stadionów
Arka, Korona, Ruch i Polonia Bytom - odstają od reszty jeśli chodzi o budżet, ale sukcesy (Korona) mogą sprawić, że wkrótce dołączą do zespołów mających budżety w granicach 25-30 mln zł