Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10105
Stary 16.09.2010, 00:18
fox mulder napisał(a):Wyświetl post
Od 1 stycznia będziemy jedynym państwem w regionie bez liniowego podatku dochodowego.
W teorii nie będziemy mieli liniowego, ale w praktyce go mamy, bo jakieś 90% podatników PIT mieści się się w stawce podatkowej 18%, a do tego dochodzi jeszcze w miarę niski CIT (jak na realia UE), który jest na dobrą sprawę liniowy bo wynosi 19% dla wszystkich przedsiębiorców, którzy pod niego podlegają.

Liniówka to jest tylko hasło, a nie panaceum na uzdrowienie naszej gospodarki.