fox mulder napisał(a):

Od 1 stycznia będziemy jedynym państwem w regionie bez liniowego podatku dochodowego.
|
W teorii nie będziemy mieli liniowego, ale w praktyce go mamy, bo jakieś 90% podatników PIT mieści się się w stawce podatkowej 18%, a do tego dochodzi jeszcze w miarę niski CIT (jak na realia UE), który jest na dobrą sprawę liniowy bo wynosi 19% dla wszystkich przedsiębiorców, którzy pod niego podlegają.
Liniówka to jest tylko hasło, a nie panaceum na uzdrowienie naszej gospodarki.