Wyświetl pojedynczy post
Sędzia
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10082
Stary 14.09.2010, 21:06
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Zależy jak na to spojrzeć. Przez ostatnie kilkanaście lat byliśmy na smyczy USA i za garść karmy, bądź nawet o suchym pysku wykonywaliśmy ich rozkazy.
Takie, zresztą dość powszechne podejście dotyczące Amerykanów, bardzo mnie dziwi.
Przede wszystkim nie bardzo rozumiem czego oczekujesz - że będą nam wysyłać $ za to, że się deklarujemy jako sojusznicy?

Tylko dlatego, że "byliśmy na smyczy" USA jesteśmy w NATO. Chyba nikt poza kompletnymi dziwakami nie twierdzi, że to jest dla Polski niekorzystne.

Już choćby za samo uwolnienie przez Polaków agentów CIA z Iraku Amerykanie doprowadzili do umorzenia 16,5 mld $ (bierz pod uwagę że wtedy to było zdecydowanie więcej niż dzisiaj).
To Amerykanie w dużym stopniu tworzyli lub pomagali tworzyć nasze jednostki specjalne.


ps. o Bolku już nawet TVN robi filmy
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa