emj10 napisał(a):

|
Zależy jak na to spojrzeć. Przez ostatnie kilkanaście lat byliśmy na smyczy USA i za garść karmy, bądź nawet o suchym pysku wykonywaliśmy ich rozkazy.
|
Takie, zresztą dość powszechne podejście dotyczące Amerykanów, bardzo mnie dziwi.
Przede wszystkim nie bardzo rozumiem czego oczekujesz - że będą nam wysyłać $ za to, że się deklarujemy jako sojusznicy?
Tylko dlatego, że "byliśmy na smyczy" USA jesteśmy w NATO. Chyba nikt poza kompletnymi dziwakami nie twierdzi, że to jest dla Polski niekorzystne.
Już choćby za samo uwolnienie przez Polaków agentów CIA z Iraku Amerykanie doprowadzili do umorzenia 16,5 mld $ (bierz pod uwagę że wtedy to było zdecydowanie więcej niż dzisiaj).
To Amerykanie w dużym stopniu tworzyli lub pomagali tworzyć nasze jednostki specjalne.
ps. o Bolku już nawet TVN robi filmy
