Siwy_89 napisał(a):

ale to dziwne, że poważne wydawnictwo "Braun", zajmujące się publikacjami na temat architektury, pisze o kładce, której nie da się zbudować 
być może istnieją jakieś błędy konstrukcyjne, ale widocznie nie są tak istotne, że miałyby przeszkodzić w budowie. Ale niestety nie mamy informacji, jakie protesty składano w Sarpie. Może Ela nam powie ;-)
|
Protest złożyło biuro architektoniczne z Rzeszowa - zdobywcy 2 nagrody w konkursie na kładkę.
Chodziło o kwestie formalne - jak można było przyznać 1 nagrodę projektowi, którego w takiej dokładnie formie, jaką wystawiono do konkursu - nie da się wybudować.
Protest był złożony już jakiś czas temu - i nie znam werdyktu - ale z tego co widzę to chyba sprawie ukręcono głowę.
Lewicki i Łatak poprawili projekt - jednak nie orientuję się jak dalekie zmiany zaszły w wyglądzie.
p.s. Poważne wydawnictwo Braun nie zna zapewne kulisów - takich rzeczy do publicznej wiadomości się nie podaje.
Projekt kładki jest niegłupi - jeśli chodzi o Polskę to nowatorskie rozwiązanie.
Tyle, że jak już wspominałam - baardzo mocno "inspirowane" kładką paryską Simone de Beauvoir oraz hiszpańską Puente de Milenio.