rafal777 napisał(a):

Pytanko. Czy już gdzieś oficjalnie ogłoszono, że prezydent nie musi odpowadać na interpelację? Zniesiono ten obowiązek? Bo z tego co mi się wydaje termin pierwszej juz dawno minął a właśniej w niej było wiele kluczowych pytań.
Panie Darku, jeśli prezydent nie odpowiada na interpelację (nie mówimy tu już nawet o odpowiedzi w terminie) jakie Pan, jako poseł ma narzędzia bo to zmienić/przyspieszyć? Czy coś takiego w ogóle przysługuje posłom?
|
Z tego co wiem z przygotowań do matury z wiedzy o społeczeństwie, to w parlamencie każdy ma prawo złożyć interpelacją a obowiązkiem pytanego jest udzielić na nie odpowiedzi w ciągu 21 dni od daty złożenia tej interpelacji. Ale nie wiem czy podobnie ma się sprawa jeśli idzie o prezydentów miast.