Wyświetl pojedynczy post
Martinus
Senior Member
 
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1791
Stary 31.07.2010, 19:50
wwf napisał(a):Wyświetl post
Michniewiczowi to trzeba mecze kupować bo sam nic nie może wygrać. Wiem że chciałeś dobrze ale to tak jak byś chciał sprowadzić do Wisły Wdowczyka.

Jest tylu trenerów bez pracy : Janas, Engel, Wdowczyk, Michniewicz, Stawowy, Urban, Lenczyk a jak by kogoś chciał zakontraktować to nie ma kogo, wszyscy umoczeni w jakieś dziwne sprawy.

To też pokazuje gdzie jesteśmy jako polska piłka. Kilka lat temu wszyscy by się zachwycali jak by do nas miał ktoś z nich przyjśc. Stawowy przecież to gwiazda wykreowana przez Canal+ a tu nagle sami młodzi trenerzy w tej polskiej lidze.

Jak stawiać na zagranicznego trenera , to trzeba dać mu wolną rękę i możliwość zakontraktowania całego sztabu. Tylko czy Cupiał jest przygotowany na płacenie sztabowi trenerskiemu około miliona euro rocznie i da zielone światło na transfery.

Ale chyba to tylko jedyne wyjście.

Turcja - dawno, dawno temu jeżdzi tam polscy trenerzy i zawodnicy. Kosecki , wielka gwiazda polskiej reprezentacji tam poszła. To tak jak Wisła by teraz kupiła Tymoszczuka z Ukrainy.
Grecja - dawno, dawno temu Gmoch, Górski uczyli ich grać w piłkę. Bramki strzelał Warzycha. Grecy kupowali Olisadebe. Porównanie takie jak by Wisła teraz wyciągła króla strzelców z ligi Czeskiej.
Cypr - dawno, dawno temu jechał tam trenować Engel i wszyscy się z niego śmiali, dziś Engel eksponuje to w swoim CV jako największy sukces. Kowalczyk, Michalski jechali tam na wakacje. Wszyscy wiemy gdzie dziś jest malutki Cypr a gdzie my.
MLS - dawno, dawno temu polscy trenerzy tam nie jechali. Ale pojechali polscy piłkarze. Podbrożny swego czasu mówił że taka Legia to by tam pojechała i wygrała wszystkie mecze w lidze po 3-0. Dziś Amerykańska MLS sprowadziła Beckhama , w drodze są inne gwiazdy. Wszyscy wiemy że mają przed sobą wielką przyszłość.

I teraz my.
Lata zamknięcia na świat. Lata wmawiania że nikt dobry tu nie przyjedzie, że sukces to może być tylko nasz polski. Teraz po latach widzimy do czego to doprowadziło. Prawda jest taka że jeszcze Wisła skorzystała z komunistycznego systemu szkolenia piłkarzy. Bo przecież Żurawski, Kużba, Szymkowiak, Kosowski, Frankowski to były wytwory komunizmu i poprzedniego systemu. Brakło tego systemu to widzimy gdzie dziś jesteśmy.
20 lat temu to od nas się uczono, to my byliśmy ci dobrzy i coś warci. Niestety lata lecą a nasza pozycja z każdym rokim jest coraz słabsza.
Najwyższy czas żeby nas ktoś uczył piłki.


Podpisuję się pod tym postem oboma rękami.
Eppur si muove!