Reser napisał(a):

|
Wytłumacz, z chęcią się oświecę.
|
Jeżeli taka np. Petrzalka będzie za rok chciała sprzedać Cikosa, i znajdzie się klub X, który da za niego powiedzmy milion euro to Wisła mając prawo pierwokupu dając również milion euro stanie się właścicielem jego karty.
Oczywiście jeśli klub X zaproponuje Petrzalce 2 miliony to i Wisła też musi tyle wysupłać.
Nie mylić prawa pierwokupu z pierwszeństwem nabycia, to są dwie różne rzeczy