Wyświetl pojedynczy post
St@chu
Senior Member
 
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9185
Stary 07.07.2010, 12:26
murray napisał(a):Wyświetl post
Wywiady z politykami z Małopolski o krakowskich wyborach prezydenckich"
PiS:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...iepolomic.html
PO:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...rowskiego.html
SLD:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...jchrowski.html

Czyli można powiedzieć, że będzie Kracik, Duda, Majchrowski/Senyszyn(sic!)/Podgórski.
Lewica oczywiście do skreślenia, więc zostaje Kracik kontra Duda. Jak się na to zapatrujecie?
W moim przekonaniu Majchrowski mimo wszystko wejdzie do drugiej tury... I wcale może nie być tak łatwo, żeby ktokolwiek pozbawił go prezydenckiego stołka...

W mojej ocenie spora część wyborców na poziomie samorządowym nie kieruje się jednak preferencjami partyjnymi, a stawia na człowieka.

Osobiście wiążę duże nadzieje z Kracikiem. Co prawda Kraków to nie Niepołomice, ale uważam, że warto dać mu szansę.

Natomiast Duda to osoba dla większości wyborców anonimowa, dlatego już na starcie będzie miał bardzo ciężko o korzystny wynik. Pewną pulę głosów stałych wyborców PiS będzie miał zapewne zapewnioną, ale to bez wątpienia nie wystarczy do wygrania wyborów. Ciężko powiedzieć, czy wystarczy w ogóle, aby wejść do drugiej tury...