Wyświetl pojedynczy post
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10573
Stary 12.06.2010, 00:01
crazykaro napisał(a):Wyświetl post
A widziałeś kiedyś jakąś budowę? Daty podaje się w miesiącach a nie dniach. Poza tym pogoda np. ulewne deszcze mogą wszystko pokrzyżować. Ważne jest tylko ot aby data nie przekroczyła terminu oddania tej jednej nieszczęsnej trybuny.
Nic podobnego. Na tej zasadzie budować możesz sobie garaż, ze znajomą ekipą budowlaną.

Publiczne inwestycje za setki milionów, są podpisywane co do dnia. Oprócz ostatecznego terminu zakończenia wszelkich prac, ustalane są też pośrednie punkty aby na bieżąco mozna było kontrolować postępy/opóźnienia.

Na tej zasadzie GDDKiA wypowiedziała umowę na odcinek A1, gdy wykonawca parokrotnie spóźnił się z terminami " pośrednimi" (tj miał skończyć do danego dnia, budowe konretnego obiektu). Podobnie było ze stadionem we Wrocławiu. Teraz gdy stadion dla Śląska budują niemcy, co jakiś podawane jest do publicznej wiadomości co zostało zrobione i o ile wyprzedza to założony harmonogram.

U nas nie ma żadnych konkretów. Słysze tylko "w przyszłym tygodniu to, w połowie sierpnia tamto". A co to jest połowa sierpnia? Bo jeśli np. 19 sierpnia stadion nie będzie gotowy w całości, a będziemy grać u siebie z Liverpoolem w IV rundzie LE to stracimy grube miliony...Dlatego dzień w tą czy w tamtą robi różnicę.

Pod drugie, deszcz może przeszkodzić jedynie w pracach ziemnych, czy przy wylewaniu betonu/asfaltu. Na trybunie wschodniej trwa tylko i wyłącznie wykończeniówka i fliziarza gówno obchodzi czy za oknem świeci słońce czy leje deszcz...
HanysKce napisał(a):Wyświetl post
ulewne deszcze powodują przesiąkanie betonu, a co za tym idzie.. kałuże w środku.. mokre ściany.. i jak Ty chcesz na to cokolwiek kłaść?

malowałeś kiedyś ściany w mieszkaniu/domu gdy one były mokre? lub czy kładłeś posadzkę, gdy miałeś kałuże na podłodze?
Co ty za brednie opowiadasz? Deszcz na zewnątrz trybuny spowoduje kałuże w środku?

Przesiąkanie betonu? Czyli po oddaniu trybuny po ulewnym deszczu będą kafelki ze ścian odpadać?

Chyba, że to sarkazm z twojej strony i nie wyczułem...
Ostatnio edytowane przez Konrad. : 12.06.2010 o godz. 00:04.
Ddf
Odpowiedz cytując