|
Jak pisałem wcześniej pare dni temu Wisla jest wstępnie dogadana z miastem w sprawie wynajmu stadionu i tutaj nic sie nie zmieniło.Teraz ustalane sa szczególy i z ostatnich doniesień sprawa wygląda nastepująco:Wisla ma wejsc w spólke z miastem i zostać operatorem calosci stadionu .Z rznych względów jest to najbardziej korzystne dla Wisły.Opłata roczna ma wynosić 1% wartości stadionu i nie bedzie robiony podzial na czesc sportową i komercyjną( dlatego Wisła zgodzła sie wziąsc cały stadion ale za mniejszą opłate)Co do firmy SportFive sprawa wyglada nastepująco.Wiadomo ,że dla nich liczy sie tylko biznes i sentymentów nie bedzie bo będą chcieli wyrwać jak najwicej kasy dla sebie a chyba nie o to w tm wszystkim chodzi?Przy społce z miastem Wisła zarobi wiecej i dlatego ma zostać zastosowane takie rozwiazanie.Możliwa jest za to wspołpraca z SportFive na innej plaszczyżnie marketing organizacja imprez poszukiwanie i pozyskiwanie sponsorów(juz takie działania sa prowadzone).Wczoraj B.Basałaj spotkał sie z Niedziałkowską i przedstawił jej cała liste życzen z rzeczami do poprawki i niedoróbkami.Tak wygląda sprawa stadionu na dziś i rozmowy maja być kontynuowane tak żeby do 2 tygodni podpisać umowe najmu stadionu.Wiem ,ze Basałaj ciśnie miasto ,zeby jak najszybciej oddali do użytku 3 trybuny ale wiemy ,ze sa uzasadnione obawy co do tego czy pierwsze mecze nie bedziemy rozgrywac na stadionie Hutnika.Dzis moze bede znał kolejne szczegóły to sie z wami podziele na forum.Jeszcze jedna pozytywna sprawa tak troche nie zwiazana ze stadionem.B.Basałaj bardzo ostro zabrał sie do pracy bo jak na pierwszy dzien urzedowania to spotkał sie z pracownikami klubu i zapowiedział im że wakacje juz sie skończyły i zabieramy sie ostro do pracy .Potem wizytował budowe stadionu ,spotkał sie z wszystkimi kierownikami budowy i nastepnie udał sie do UM na rozmowy .I jeszcze przeglądał dużą ilośc dokumentow umów i miał 2 spotkania z ludzmi biznesu.Tak wiec widac ,że ostro wzieli sie do pracy bo zaległości cala masa.Tak powinno być!
|