murray napisał(a):

Napięcie bezpieczne dla człowieka to napięcie poniżej 50V, więc nic Ci nie jest. Swoją drogą fajne pytanie
|
akurat napiecie jest tu drugorzedną sprawą, wazne jest natezenie pradu, tak w skrocie
Cytat:
0,1 - 0,6mA: próg odczuwania
0,8 - 2,0mA: wyczuwalność wyraźna(swędzenie)
2,0 - 4,0mA: wyczuwalność bolesna(cierpnięcie dłoni)
4,0 - 5,0mA: lekkie skurcze dłoni, drżenie rąk
5,0 - 15mA: skurcze przedramienia, trudność w uwolnieniu się
15 - 30mA: silne skurcze mięśni, samodzielne uwolnienie niemożliwe
22 - 50mA: skurcze tężcowe mięśni rąk i klatki piersiowej, niemożliwość dokonania wydechu, arytmia serca, utrata świadomości, możliwe migotanie komór serca.
|