LoRd napisał(a):

Co do oświadczenia Miedwiediewa to pragnę zauważyć ze w 1993 roku Jelcyn przywiozł Wałęsie do Polski dokumenty sporządzone i podpisane przez Berie ze szczegółowym planem eliminacji polskich oficerów i podpisem stalina z adnotacją "wykonać".
Zaintersowanych sprawa protestów wokół pochówku pragnę poinformować że za zakładanie profili na facebooku jak i same protesty na ulicy odpowiedzialni są działacze Platformy Obywatelskiej M. Sławiński, dyr. biura Róży Thun oraz T. Bobrowski radny PO.
|
Moim zdaniem to co Wałęsie udało się wydostać od Jelcyna (także kwestia baz wojskowych) to jedna z największych, jeśli nie największa jego zasługa dla Polski. Może nawet większa od bycia symbolem Solidarności.
Wielka szkoda że Lech Wałęsa zajął się wzmacnianiem lewej nogi, nikt by mu żadnych zaszłości nie wypominał.
WISŁAZWE napisał(a):

Nie miał innego wyjścia, cały świat w dosłownym tego słowa znaczeniu zainteresował się nie tylko tragedią pod Smoleńskiem, ale też tym co stało się 70 lat temu w lesie katyńskim.
Wiele stacji telewizyjnych chce pokazywać film ''Katyń''.
Trzeba było tłumaczyć w telewizji dlaczego to akurat polski samolot leciał do Katynia a nie niemiecki, francuski lub inny.
Takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.
|
Oczywiście, że nie miał wyjścia. I co to zmienia?
crazykaro napisał(a):

Ciekawe czy Kwaśniewskiego i Wałęsę też mają tam zamiar pochować, a czemu Kaczorowskiego nie pochowali na Wawelu.
Polityka się wszedzie wepcha nawet na Wawel. Takie decyzje w przeszłości o przeniesieniu ciała na Wawel odbywały się po wielu latach a nie 2 dni po śmierci. Jesli chcą zrobić kryptę prezydencką to buduje się właśnie Świątynia Opatrzności Bożej, tam będzie dużo miejsca, a Wawel tylko dla wyjątkowo zasłużonych
A co do Piłsudskiego to była osoba która wywalczyła dla Polski nipodległość i jego kult panował już za jego życia. W przyszłości nikt nie będzie wspominał Kaczyńskiego tak jak Pilsudskiego. Poza tym Piłsudski w testamencie sobie zapisał że ma być pochowany na Wawelu
"Polska - naród wspaniały tylko ludzie ku*wy"
J. Piłsudski
Pozostaje się zgodzić
|
Wałęsa pewnie będzie leżał koło Kaczyńskiego. Kwaśniewski raczej na taki zaszczyt liczyć nie może, trudno się spodziewać zgody Dziwisza. Kaczorowski mógł być na Wawelu, tylko rodzina nie chciała.
Chyba nie muszę mówić co by było, gdyby się okazało, że Lech Kaczyński w testamencie sobie zażyczył pochówku na Wawelu.
A co do cytatu - a Kaczyńskiemu wypominają "spieprzaj dziadu".