|
Ludzie, nie wariujcie. Lewandowski to obecnie najlepszy napastnik naszej skopanej ligi, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Złośliwcom, którzy twierdzą że mecz z Legią zagrał słabo chcę przypomnieć, że przy normalnie dysponowanym Siejewiczu Robert wywalczyłby karny, bo chyba każdy się zgodzi że Mucha faulował.
Natomiast to, czy poradzi sobie na Zachodzie to już inna sprawa. Musiałby sobie wybrać odpowiedni dla niego klub i ligę. W dodatku na przeszkodzie stoją finanse.
5 mln € to za nawet perspektywicznego napastnika polskiej ligi stanowczo za dużo. Przypomnę, że wymieniony wcześniej Jeleń poszedł za mniej niż 2 mln. Felix Magath w ciekawym wywiadzie dla Przeglądu Sportowego stwierdził, że on 5 mln za Roberta nie da, bo to zbyt duże ryzyko. Tym bardziej 5 mln nie da Borussia Dortmund, optymalny klub dla Lewandowskiego. Ani Auxerre.
5 mln to może najwyżej dać jakiś klub z Rosji czy Ukrainy, ew. ktoś z Premiership. W przypadku Anglii - moim zdaniem to za wysokie progi, z kolei wschód to dla wielu naszych piłkarzy mało atrakcyjny kierunek (zupełnie nie rozumiem, dlaczego).
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|