Wyświetl pojedynczy post
PiotrG
Senior Member
 
Od: 10.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7885
Stary 05.03.2010, 17:40
tofik napisał(a):Wyświetl post
E:
Patrząc na tempo budowy uważam, że do lipca stadion powinien nadawać się do gry w europejskich pucharach i lidze. Czy będzie to klasa elite ? Wątpię. Na pewno czegoś początkowo zabraknie. Ale **** z tym, co to ma za znaczenie dla zwykłego kibica elite czy nie elite. A im dłużej Wisła poza R22 tym większe straty.
Wisła musi kombinować tak, by jak najwięcej zarobić na tym stadionie, płacąc miastu możliwie najmniej. Najpierw może jakieś zyski osiągajmy z tego stadionu, zanim ktoś nam będzie truł dupę o wykładanie nastu milionów...
Tutaj nie chodzi o jakieś dodatkowe wytryski, ale podstawy aby ten stadion zaczął funkcjonować - instalacje teletechniczne, wyposażenie zaplecza stadionu (nawet szatnie dla piłkarzy nie będą gotowe bez dodatkowych przetargów), zaplecze trybuny północnej, inaczej ta prawdopodobnie zostanie wyłączona z użytku. To nie jest rozbijanie się o ELITE (bo ta klasa to szczerze mówiąc fikcja, UEFA nie prowadzi żadnego spisu stadionów) a o niezbędne rzeczy do normalnego funkcjonowania obiektu.
Aby nowoczesny stadion spełnił wymogi klasy ELITE musi mieć głównie odpowiednia ilość miejsc dla mediów, VIP. Jakoś nie wyobrażam sobie aby stadion za bagatela 430mln PLN nie miał zaplecza dla drużyn, TV i kibiców, nie róbmy sobie jaj. To trzeba dokończyć, a ewentualna gra z prowizorką to tylko zabieg na krótką metę w czasie gdy reszta zostanie dokończona.
Ostatnio edytowane przez PiotrG : 05.03.2010 o godz. 17:45.
Odpowiedz cytując