do historyków

podczas pobytu hitlerowcow i ich systematycznego wyburzania naszych pomnikow(Grunwaldzki,Adas,Kosciuszko) ktoraś ich czesc zostala zachowana przez jednego z mieszkancow.o jaka czesc chodzi nie jestem pewien chociaz nie wiem dlaczego po głowie chodzi mi 'Głowa Witolda" jako ten zachowany fragment Grunwaldzkiego. ktoś mi moze cos rozjasnic?

cZy moze w ogole zachowany fragment ktoregos z tych pomnikow to moj wymysl?
