shad napisał(a):

|
Niezłe jaja z tą książką. Raz, że to magisterka. Dwa, że chłopak "robi" na kserze w IPNie, ergo, IPN za tym stoi. I już się jeb*** Donek bez zapoznania ze sprawą rzucił, że tak być nie może. IPN zły! A Komorowski, kończył Instytut Historyczny UW, a u Olejnik się wypowiada, że w sumie to nie może być wolności wypowiedzi jeśli chodzi o pracę naukową historyków. Cymes!
|
Nie jestem pewien na 100% ale przeczytałem gdzieś że promotorem/opiekunem naukowym tej książki jest prof. Nowak z UJ, moim osobistym zdaniem jeden z najmądrzejszych ludzi zajmujących się w Polsce historią/geopolityką. Czytałem kilka jego książek i byłem pod naprawdę dużym wrażeniem. Jeśli jest faktem że pomagał on przy pisaniu tej książki to będzie mi bardzo ciężko uwierzyć że jest to gniot.
Zresztą sam Gontarczyk ma zastrzeżenia do metody badawczej ("oral history') bardziej niż do samych faktów.