pan_premier napisał(a):

naprawde wydanie robi wam różnice ?
cena to tak... ostatnio kupiłem na allegro 17 różnych książek, od Rozmów z Katem, przez Ojca chrzestnego do Kuczoka i kilka sztuk z serii Dookoła świata. Ucieszyłem się,ze sa w niezłym stanie, ale wolę dac 4 czy 7zł za książke z 70roku niż 25-30 za ta samą tylko nową
teraz czytam Dzieci Północy zapowiada sie ciekawie
PS wąchacie książki?
|
Mi robi wolę trochę dopłacić i tak jak w przypadku Mistrza i Małgorzaty mieć ładnie wydany jeszcze z zaznaczonymi miejscami gdzie ingerowała cenzura radziecka

Zresztą zazwyczaj te lepsze wydania lubią być pełniejsze wersje autorskie itd choć to nie reguła, ale wiadomo najważniejsza treść i tyle choć moich ulubionych książek lubię mieć porządne wydania, bo często do nich wracając dłużej "pożyje" taka w twardej oprawie niż wydana nie najlepiej miękka z marnej jakości papierem, ale jak mówię to kryterium uwzględniam gdy kupuje jakąś ukochaną książkę do kolekcji do, której wiem, że będę często wracał. lub wydanie lepsze jest poszerzone.