A ja mam inne pytanie.
Na drugim roku studiów zapiszę się na przysposobienie obronne, po wykładach i zaliczonym egzaminie z teorii, mam prawo do odbycia 6-tygodniowego przeszkolenia w trakcie wakacji. Po jego ukończeniu mam uregulowany stosunek do wojska oraz stopień kaprala (wg biuletynu).
Później po studiach mogę odbyć roczne przeszkolenie oficerskie. I tutaj się zastanawiam jak ciężkie są kryteria dla przyjęcia takich osób na to przeszkolenie? Bo gra jest warta świeczki jeżeli po tym przeszkoleniu otrzymujesz stopień podporucznika (wg biuletynu

)