Wyświetl pojedynczy post
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#292
Stary 24.07.2024, 11:30
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Czy jakakolwiek inna, profesjonalna liga w Europie ma ten durny zapis o młodzieżowcu? Czemu nie mogą grać najlepsi, a w zamian promowany jest szrot kosztem wyników zespołu?
W niewielu państwach króluje poroniony pogląd, że brak młodych zawodników w składach wynika z czegokolwiek innego niż z tego, że są za słabi. U nas wciąż króluje mit, że młodzi nie grają, bo archetypiczny "zły trener" nie chce ich wystawić. Z jakiego powodu? Tego już nikt nie próbuje wyjaśnić.

Tymczasem rzeczywistość jest taka, że młody polski piłkarz to żyła złota. Na młodych się u nas chucha i dmucha. Na młodego Polaka nie potykającego się o własne nogi patrzy się pobłażliwie i często wystawia na kredyt. Przepis o młodzieżowcu jest kompletnie zbędny. Jedynie rodzi patologie.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując