Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94285
Stary 17.06.2024, 20:41
Wolfy napisał(a):
W momencie zatrudnienia Omraniego Kiko był już spakowany. Nie mieliśmy Dyrektora Sportowego który mógłby cokolwiek budować. Kiko był zresztą tylko rozwiązaniem tymczasowym, bardziej skautem niż rzeczywistym dyrektorem. Mówił to on, mówił to Królewski. W ostatnim okienku nie braliśmy już piłkarzy z jego notesu tylko "okazje".
Dokładnie. Zimą nie przyszedł żaden zawodnik z polecenia Kiko, a Królewski coraz mocniej realizował swoje wizje o sztucznej inteligencji i zmieniał funkcjonowanie klubu oraz pionu sportowego w stronę własnego modelu. Ani wtedy ani wcześniej nie inwestował żadnych poważnych środków w skauting, taką podjął decyzję i tego się trzymał. Więc MaLK może sobie fantazjować, że gdyby nie Omrani, środki te można byłoby przeznaczyć na tworzenie innych struktur klubu i zatrudnianie innych pracowników.

Nie było żadnej alternatywy albo wydajemy na Omeniego albo na skauting, czy tworzenie struktur, które Królewski uważa za zbędne, bo ich rolę w funkcjonowaniu klubu ma przejmować jego zdaniem sztuczna inteligencja.
Ostatnio edytowane przez Markus : 18.06.2024 o godz. 07:42.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując