Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#201
Stary 14.04.2024, 12:28
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Zdradzę Ci straszną tajemnicę. Bramki traci się przez indywidualne błędy piłkarzy. Zawsze.

Rolą trenera jest tak ustawić grę, aby tych błędów było jak najmniej i aby drużyna potrafiła minimalizować ich skutki.

Oczywiście zawsze można udawać, że jesteśmy jedyną drużyną w I lidze, w której gracze popełniają indywidualne błędy, w związku z czym wkład trenera jest bez znaczenia.
Oczywiście, że powodem utraty bramek są indywidualne błędy piłkarzy, ale jest zasadnicza różnica między błędem jednego zawodnika skutkującym zagrożeniem na które trener wpływ ma jedynie poprzez zmianę i nie wpuszczanie takiego więcej na plac, a błędami ustawienia całych formacji, czy wynikającymi ze złej asekuracji, które trener może korygować zmieniając ustawienie.

Weźmy wczorajszy mecz, już w 15 minucie nasz lewy obrońca swoim kompromitującym ustawieniem podarował przeciwnikowi 100% sytuację. Czy trener powinien go od razu zmienić? Ja bym tak zrobił choćby w przerwie, ale wtedy taki zawodnik traci wiarę w swoje możliwości i trudno oczekiwać że wygrzebie się z kryzysu. Rude zostawił go i zapłaciliśmy za to utratą bramki, bo lewy obrońca zachowywał się na boisku jak na ciężkim kacu. Błąd trenera? Czy zawodnika.

Trener może sobie grę ustawiać, wynik jest efektem realizacji tych ustawień, a ta zależy od zawodników i ich w kolejności, zaangażowania, koncentracji, umiejętności. Błędy indywidualne w dużo większym stopniu zależą od poziomu tych czynników w danym meczu, niż od takiego czy innego ustawienia gry przez trenera.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując