Wisła leci do Turcji w sobotę:
https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...row_54768.html
Cytat:
Kadra na obóz w Beleku
Albert Rude zabiera do Turcji trzech bramkarzy, ale nie ma wśród nich Mikołaja Biegańskiego, który wkrótce może opuścić Wisłę. W jego miejsce wskoczył 17-letni Jakub Stępak, golkiper z drużyny Centralnej Ligi Juniorów, w której rozegrał w tym sezonie 16 meczów i zachował dwa czyste konta.
Wśród młodych zawodników w samolocie znalazło się także miejsce dla 19-latków: pomocnika Karola Tokarczyka i obrońcy Mariusza Kutwy. Obaj jeszcze nie zadebiutowali w barwach Wisły w Fortuna 1. Lidze. Rude nie zabiera natomiast mających w tym sezonie ligowe epizody ich rówieśników Dominika Sargi czy Kuby Wiśniewskiego.
W składzie Wisły nie ma żadnych nowych piłkarzy. Do Beleku leci także odstawiony pod Wawelem na dalszy tor Enis Fazlagić. Pochodzący z Macedonii Północnej pomocnik po powrocie do Wisły z wypożyczenia ze słowackiej Dunajskiej Stredy nie zagrał ani jednego meczu, był pomijany zarówno przez Radosława Sobolewskiego, jak i Mariusza Jopa. Nie było jednak na niego chętnych innych klubów, nie zgodził się także na rozwiązanie umowy.
U nowego trenera może dostać czystą kartę w walce o miejsce w składzie. Z drugiej strony jego obecność jest też uzasadniona - klub musi zapewnić zawodnikowi warunki do treningu. Pośród trzech napastników w kadrze znalazł się w końcu Michał Żyro, który całą rundę jesienną leczył kontuzję kolana. O grę powalczy z Szymonem Sobczakiem i Angelem Rodado.
|
Lista zawodników Wisły Kraków na zgrupowanie w Belek
Bramkarze: Kamil Broda, Alvaro Raton, Jakub Stępak.
Obrońcy: Joseph Colley, Bartosz Jaroch, Jakub Krzyżanowski, Mariusz Kutwa, David Junca, Igor Łasicki, Eneko Satrustegui, Dawid Szot, Alan Uryga.
Pomocnicy: Jesus Alfaro, Angel Baena, Vullnet Basha, Marc Carbo, Kacper Duda, Enis Fazlagić, Patryk Gogół, Roman Goku, Igor Sapała, Bartosz Talar, Karol Tokarczyk, Dawid Olejarka, Miki Villar.
Napastnicy: Angel Rodado, Szymon Sobczak, Michał Żyro.