s1mone napisał(a):

Uważam, że Markus bredzi. Tak ogólnie. Jego ulubione hasło to schematy. Oczywiście każdy, kogo Markus uznaje za profesjonalnego trenera (uwaga profesjonalizm to jego drugie ulubione słowo!) wypracowuje ze swoimi drużynami schematy, a każdy kogo Markus nie ceni, tego nie robi.
Ale Huawei tam, że rogi były grane wszystkie tak samo, pod jeden schemat. To musiał być przypadek, w końcu to był Sobol na ławce !
|
Krótko: owszem, lubię i cenie sobie profesjonalizm i schematy w grze, które cechują niemal każdą stabilną i poukładaną drużynę. Nie cenie sobie ich braku, owocującego na przykład chaosem w kryciu przy stałych fragmentach gry, czy brakiem współpracy w ofensywie i destrukcji.
W Wiśle tego brakowało i brakuje, co widzi 99% kibiców nawet na forum. Jak wspaniale Wisła miała opracowane mechanizmy boiskowych zachowań pokazały pierwsze kolejki.
Bez schematów i na żywioł grały niegdyś zespoły trenowane przez Bońka, co jest fajnym przykładem jak to się kończy. Dziś nie ma szanowanych drużyn, które nie wiedzą, co mają grać na boisku i nie mają wypracowanych żadnych schematów tejże gry i zachowań w poszczególnych elementach meczu. Tyle w temacie.