pepe72 napisał(a):

Przy równej liczbie punktów Wisły, Cracovii i Płocka (gdyby Stal i Podbeskidzie punktowały jak szalone) - spada Płock.
Mała tabelka między piątką zainteresowanych:
Wisła 14 pkt
Cracovia 11 pkt
Płock 8 pkt (1 mecz do rozegrania z PBB)
PBB 8 pkt (1 mecz do rozegrania z Płockiem)
Stal 7 pkt
Generalnie, gorszy bilans bezpośrednich meczów mamy tylko z Wisłą Płock. Przy równej liczbie pkt z większą grupą drużyn - zawsze zostajemy w lidze.
Co ciekawe w drabince Wisła-PBB-Cracovia... najsłabsza jest Cracovia mimo braku porażki z Wisłą i PBB.
Ja jednak wolałbym byśmy zdobyli o ten 1 punkt więcej od konkurencji.
Logika ekstraklasy logiką ekstraklasy, ale trzeba wziąc pod uwagę, że do tej pory Podbeskidzie nie wygrało na wyjazdach - a ma do rozegrania dwa mecze w delegacji. To dlatego oni są głównym kandydatem do spadku wg mnie.